Emokykla.lt
Populiarios temos:
Edukacija Projektai Kompleksinė pagalba Specialieji poreikiai Skaitymas Vaiko kalba Vaiko raida Vaiko sveikata Vaiko ugdymas  
Vartotojų straipsniai Kaip vaikai kūrė televiziją
 

Kaip vaikai kūrė televiziją

2016-09-05
Kaip vaikai kūrė televiziją
Sonata STOŠKUVIENĖ
Rokiškio r. Kavoliškio mokykla-darželis
Rokiškio r. Kavoliškio mokyklos-darželio ikimokyklinio ugdymo grupėje „Saulės zuikučiai“ (5–6 amžiaus vaikai) dvi savaites vykdėme projektą „Saulės zuikučių televizija“, kurio metu vaikai tapo žurnalistais, operatoriais, pranešėjais, aktoriais.
Projekto „Saulės zuikučių televizija“ metu vaikai ruošė interviu, filmavo, diskutavo apie televizijos darbuotojų profesiją. ugdėsi bendravimo ir bendradarbiavimo gebėjimus. Taip skatinome vaikus kalbėti apie tai, kas jiems aktualu, pasakoti apie praeities įvykius, siejant tai su grupės gyvenimu ar asmenine patirtimi.
 
Pirmiausia, kad galėtų pakalbinti draugą ar mamą su tėčiu, paimti interviu, vaikai pasigamino televizoriaus, vaizdo kamerų ir mikrofonų maketus. Padedami auklėtojų vaikai internete ieškojo vaizdo kamerų firmų pavadinimų, kuriuos užraašė ant savo vaizdo kamerų. Pasigaminę didžiulio ekrano rėmus, filmavimo pliauškę, įkūrėme televizijos studiją. Vaikai pasidalijo vaidmenis: vieni improvizavo televizoriaus ekrane su pirštininėmis lėlėmis, kiti – pranešinėjo filmavimo pradžią, treti – filmavo. Taip visi kartu kūrė laidas žiūrovams – savo draugams.
Ruošdami interviu vaikai mokėsi mandagaus pokalbio taisyklių: pasisveikinti, paklausti pašnekovo, ar sutinka kalbėti, išklausyti, padėkoti.Išbandę interviu metodą tarpusavyje, vėliau kalbino suaugusiuosius: bibliotekininkę Jūratę Bulovienę, virėją Žibutę Kriūnienę, bendruomenės pirmininkę Danutę Kirstukienę, tėčius, mamas, senelius.
 
Mokyklos-darželio kieme vaikai filmavo orų pranešimus: stebėdami aplinką komentavo orus. Vėliau aptarė, kokią informaciją įdomiau pateikti žiūrovams – vaikams. 
 
Dar viena iš projekto veiklų – „Žiūrimiausios animacijos rinkimai“. Vaikai spalvino pasirinktus animacinius veikėjus, vėliau formavo diagramą. Paaiškėjo, kad vaikų mėgstamiausia animacija: „Kempiniukas Plačiakelnis“, „Maša ir lokys“, „Hello Kitty“.
Smagiausia dalis buvo „Vaizdo laiško Kalėdų seneliui“ filmavimas. Vaikai išvardino savo gerus darbus ir prašė Kalėdų senelio dovanų. Sukurtas filmukas – kalėdinė dovana tėveliams ir vaikams. Filmuko peržiūra vyko Kalėdų vakaronės metu.
 
Projekto metu vyko tėvelių apklausa „Televizija“, kurios rezultatai apatrėme kartu su vaikų šeimomis.
 
Sukurtas filmas: