Emokykla.lt
Populiarios temos:
Edukacija Projektai Kompleksinė pagalba Specialieji poreikiai Skaitymas Vaiko kalba Vaiko raida Vaiko sveikata Vaiko ugdymas  
Temos
Ar pamenate, kuo Jums kvepėjo vaikystė? Neatrastais džiaugsmais, pavasarėjančių pievų balomis, nelytėtais objektais ir daugybe džiugesio...
 
Jau trečiąjį kartą Druskininkų savivaldybė, Druskininkų švietimo centras, Lietuvos švietimo pagalbos asociacija, Lietuvos ikimokyklinių įstaigų vadovų asociacija, Kauno lopšelis-darželis „Želmenėlis“ ir Druskininkų lopšelis-darželis „Bitutė“ kviečia visus ikimokyklinių įstaigų vadovus ir pavaduotojus, ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo mokytojus ir vaiko gerovės specialistus, padėjėjas į Respublikinę ikimokyklinių įstaigų edukacinių idėjų mugę „Vaikystė, turinti nuotykių skonį“.
 
Skaityti plačiau
Mums, Mažeikių r. Sedos darželio priešmokyklinio ugdymo mokytojoms, rūpi išsaugoti ir puoselėti žemaitiškąjį identitetą, todėl 2018–2019 m. m. parengėme ir įgyvendinome projektą „Seda vaikų akimis“.
Skaityti plačiau
„Formuokime visi kartu sveikatai palankius vaikų mitybos įpročius ir auginkime sveiką bei energingą jaunąją kartą“, – kviesdama į seminarą sako maisto technologė, sveikatai palankios mitybos ir gyvenimo būdo propaguotoja Raminta Bogušienė.
Skaityti plačiau
Parodoje „Mokykla 2012“ Švietimo ir mokslo ministerijos Švietimo aprūpinimo centras pristatys savo administruojamą projektą – „Ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo plėtra“, remiamą ES struktūrinių fondų ir truksiantį iki 2015 metų sausio mėn.
Skaityti plačiau
Sausio mėnesį įgyvendinant 2019–2020 m. „Erasmus+“ projekte „4 elementai – STEAM ankstyvajame ugdyme“ (angl. „4 elements – STEAM in early education“) numatytas veiklas, Kelmės „Kūlverstuko“ lopšelio-darželio „Zuikučių“, „Kačiukų“, „Bitučių“ ir „Meškučių“ grupėse virė darbas. Paskatinti auklėtojų ugdytiniai trumpam tapo tyrinėtojais, mažaisiais menininkais, gamtosaugininkais. 
Skaityti plačiau
Nacionalinė mokyklų vertinimo agentūra gegužės 10 d. 10 val. organizuoja konferenciją „Ugdymo įstaigų veiklos kokybės tobulinimas ugdytinio pažangai“.
Skaityti plačiau
Švietimo, mokslo ir sporto ministerija kartu su Nacionaline švietimo agentūra parengė metodinę priemonę „Darbas su vaikais, turinčiais elgesio ir emocinių sunkumų bei sutrikimų“. Leidinyje, remiantis pavyzdžiais, elgesio modeliais, paaiškinama, kaip socialinis pedagogas gali individualiai padėti vaikui, kaip į problemos sprendimą įtraukti tėvus, ką konkrečiai patarti mokytojams, kurių klasėje yra emocijų ir elgesio sutrikimų ir bendravimo sunkumų turinčių mokinių, ir kt.
Skaityti plačiau
LEU Psichologijos didaktikos katedros docentė  dr. Daiva Karkockienė  atsako į dažnai tėvus kamuojantį klausimą: „Mano šešiametis labai nemėgsta spalvinti ir rašyti. Kaip jam padėti?"
Skaityti plačiau
Projektas „AITVARAS. Ankstyvoji intervencija vaikystėje ir inkliuzinis aklųjų ir silpnaregių (nuo 0 iki 21 metų) ugdymas Lietuvoje“ kviečia į praktines konferencijas didžiausiuose Lietuvos miestuose. 
Skaityti plačiau
2014 m. balandžio 2 d. pasaulio bendruomenė jau septintą kartą pažymi autizmo supratimo dieną. Lietuvos autizmo asociacija „Lietaus vaikai” organizuoja specialų renginį S. Daukanto aikštėje, kurio globėja – Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė.
Skaityti plačiau
Straipsnyje nagrinėjami „kūrybingumo žudikai“, skatinant ugdytojus atvirai ir nuoširdžiai įvertinti ir aptarti, ar tikrai yra sąlygos skleistis auklėtojų kūrybingumui. Be jų, kalbėti apie vaikų kūrybingumo ugdymą net neverta pradėti...
Skaityti plačiau
Vasario 21 d. ir 28 d. mokytojus, psichologus, specialiuosius, socialinius pedagogus, mokinių tėvus  kviečiame į seminarą „Praktinio darbo ypatumai, teikiant kompleksinę pagalbą vaikams, kurie turi įvairių sutrikimų“.
Skaityti plačiau
Specialiosios pedagogikos ir psichologijos centras kartu su partneriais rugsėjo 24 d. organizuoja renginį, kuriame bus pristatomos šiuolaikinės mokymo ir mokymosi technologijos dirbant su specialiuosius ugdymosi  poreikius turinčiais vaikais.
Skaityti plačiau
Dažnai prie ugdymo paslaugų aprašymų galima aptikti žodžius: „autorinė metodika“, „autorinė programa“, „unikali ugdymo programa“, „alternatyvusis ugdymas“. Susidaro įspūdis, kad tokios išskirtinės švietimo įstaigos dygsta kaip grybai po lietaus „ant kiekvieno kampo“. 
Skaityti plačiau
Akredituotos institucijos VšĮ „Švietimo tinklas“ lektorius Laimonas Tamošiūnas paruošė nuotolinį mokymo kursą „Žaismingų metodinių priemonių kūrimas“.
Skaityti plačiau
Ar verta (ir kodėl) rinktis ikimokyklinio ugdymo pedagogo specialybę? Koks yra šiuolaikinis darželio auklėtojas? Kalbamės su Šiaulių universiteto Edukologijos fakulteto dekane Erika MASILIAUSKIENE ir prodekane Jurgita SMILGIENE. 
Skaityti plačiau
Kalbiname psichologę Ramunę Želionienę, Humanistinės pedagogikos asociacijos narę,  2012 m. sausio mėnesį dalyvavusią Tarptautiniuose humanistinės pedagogikos skaitymuose mokytojams ir tėvams.
 
Skaityti plačiau
Lietuvos socialinių pedagogų asociacija  maloniai kviečia dalyvauti tarptautinėje mokslinėje praktinėje konferencijoje „Socialinio ugdymo/si teorija ir praktika: tendencijos, iššūkiai ir galimybės“.
Skaityti plačiau
Kate DiCamillo – rašytoja, svajotoja ir daugybės mylimų knygų personažų kūrėja. Tarp mėgstamiausiųjų – nuoširdus bei gerokai susivėlęs šuo, milžiniškų ausų peliukas ir porcelianinis triušis. Šiandien, kovo 25-ąją, skaitytojų ir kritikų liaupsinama rašytoja švenčia 50-ąjį gimtadienį.
Skaityti plačiau
Vasara dar tik įpusėja, tačiau būsimųjų pirmokų tėvai jaučia nerimą – kas vaiko laukia rugsėjį? Ar pavyks jam prisitaikyti prie pasikeitusios aplinkos? O jeigu adaptacija mokykloje užtruks? Ar tikrai gerą mokyklą pasirinkome? Šie ir daugybė kitų klausimų neduoda ramybės...
Skaityti plačiau
Auginantiems vaikus kyla pačių įvairiausių klausimų ir net abejonių: kaip skatinti, drausminti ir brėžti ribas, kaip suprasti tam tikrą vaiko elgesį ir tinkamai į jį reaguoti, kaip nusiraminti sudėtingose situacijose ir efektyviai spręsti konfliktus. Nereikėtų stengtis tapti tobulais tėvais, tačiau svarbu mokytis būti rūpestingais ir dėmesingais savo vaikams.
Paramos vaikams centras kviečia tėvus, įtėvius, globėjus į mokymus, paskaitas ir diskusijas įvairiomis vaikų auklėjimo temomis.
Skaityti plačiau
Praėjusioje parodoje pasiektas Lietuvos piešinių rekordas. Vaikai sukūrė, o mes iškabinome net 8259 spalvingus piešinius, vaizduojančius gyvūnus.
Geriausi vaikų piešiniai vėl bus eksponuojami gyvūnų parodoje „PET SHOW LIETUVA 2020“. Šį piešinių konkursą organizuojame jau trečius metus iš eilės – stengiamės vaikus sudominti gyvąja gamta. Įsteigta daug prizų dalyviams ir nugalėtojams.
 
Skaityti plačiau
„Kad vaiko gyvenime būtų daugiau džiaugsmo, svarbu vystyti jo beribes potencialias galimybes. Tam nereikia modernių žaislų ir priemonių – užtenka tokių paprastučių, šalia vaiko esančių daiktų, kaip molis, smėlis ar popierius.“ (Masaru Ibuku) 
Skaityti plačiau
Lietuvos edukologijos universitete 2014 m. balandžio 10–11 d. konferencijoje dalyvauti kviečiami ikimokyklinio, priešmokyklinio, pradinio, pagrindinio ir vidurinio ugdymo įstaigų muzikos mokytojai, neformaliojo švietimo įstaigų muzikos specialistai ir kiti.
Skaityti plačiau
Animacijos gerbėjai knygynų lentynose jau gali ieškoti naujienos – knygų serijos „Lietuvių šventės animacijoje“. Seriją sudaro trys režisierės ir dailininkės Jūratės Leikaitės knygos, skirtos trims tradicinėms šventėms – Užgavėnėms, Velykoms ir Joninėms.
Skaityti plačiau
„Jei norite, kad vaikai būtų protingi – skaitykite jiems pasakas, jei norite, kad jie būtų labai protingi – skaitykite labai daug pasakų.“ Albertas Einšteinas
Apie pasakų teikiamą naudą žinoma jau seniai. Skaitant pasakas ir kitus literatūros kūrinius vystosi ne tik kalbiniai, bet ir pažintiniai procesai: plečiasi vaiko žodynas, ugdoma rišlioji kalba, greičiau pradedama kalbėti taisyklingais žodžių junginiais bei pilnais sakiniais. Be to, vystosi dėmesys, mąstymas, lavėja vaizduotė, gerėja girdimoji atmintis. Ypač tai aktualu mums, logopedams, dirbant su vaikais, turinčiais skirtingus kalbinius gebėjimus.
Skaityti plačiau
Renginio metu bus gilinamasi į tai, kaip skaitomi tekstai veikia vaikų žodinę kūrybą, ką sako tyrimai apie Ikimokyklinio amžiaus vaikų skaitymo ypatumus, kokią reikšmę ikimokyklinukų ugdymui ir jų rišlios kalbos lavinimui turi vaikiškos knygelės.
Skaityti plačiau
Birželio 1-ąją, Tarptautinę vaikų gynimo dieną, garsūs vaikų knygų rašytojai ir iliustruotojai įteiks dovaną Lietuvos vaikams – „Knygiukus“ – istorijas, papasakotas iš vieno A4 formato lapo išlankstomose šešių puslapių knygelėse. Jas nemokamai parsisiųsti iš interneto, atsispausdinti ir susilankstyti galės kiekvienas vaikas. Projektą „Knygiukai į pagalbą vaikams“ sumanė vaikų ir jaunimo literatūros pažinimo programa „Vaikų žemė“ kartu su VšĮ Vaiko psichologijos centru ir Tarptautinės vaikų ir jaunimo literatūros asociacijos (IBBY) Lietuvos skyriumi. Apie „Knygiukus“ ir tai, kodėl knygos yra būtinos vaikų gyvenime, kalbamės su Vaiko psichologijos centro įkūrėja, psichologe dr. Monika Skeryte-Kazlauskiene ir skaitymo specialiste Inga Mitunevičiūte. 
Skaityti plačiau
Vytauto Didžiojo universiteto doktorantė Eglė Krivickaitė su darbo vadove prof. Ineta Dabašinskiene, dalyvaudamos tarptautiniame projekte „Kalbos sutrikimai daugiakalbėje visuomenėje: kalbiniai modeliai ir būdai juos nustatyti“, sukūrė lietuvišką išgalvotų žodžių pakartojimo testą.
Skaityti plačiau
Klaipėdos universiteto Tęstinių studijų institutas 2018 m. balandžio mėn. 26 d. 10 val. kviečia į tarptautinę mokslinę-praktinę konferenciją „Holistinė (visuminė), efektyvi pagalba vaikui ikimokykliniame amžiuje“.
Skaityti plačiau
Ikimokyklinį ir priešmokyklinį ugdymą teikiančias įstaigas kviečiame prisijungti prie #BEACTIVE Europos sporto savaitės Lietuvoje rugsėjo 13–19 dienomis. Tai nauja Europos Komisijos iniciatyva, propaguojanti sportą ir fizinį aktyvumą Europoje.
Skaityti plačiau
Žmonės nebegali išsiversti be informacinių technologijų, kita vertus, jie tiesiog seka mada – jei kaimynų vaikas su draugais ir giminaičiais užsienyje bendrauja per „Skype“, jei jam tėvai jau sukūrė „Facebook“ profilį, kodėl turime atsilikti. Mokslininkai ragina nebijoti, nes, anot jų, kartos alfa vaikai bus tie, kurie sugebės priimti globalaus pasaulio iššūkius – apdoroti milžiniškus informacijos kiekius, vienu metu daryti keletą ar net keliolika darbų. 
Skaityti plačiau
Lietuvos edukologijos universitete 2014 m. balandžio 10–11 d. konferencijoje dalyvauti kviečiami ikimokyklinio, priešmokyklinio, pradinio, pagrindinio ir vidurinio ugdymo įstaigų muzikos mokytojai, neformaliojo švietimo įstaigų muzikos specialistai ir kiti.
Skaityti plačiau
Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras (ULAC) kartu su Sveikatos apsaugos ministerija bei Savivaldybių visuomenės sveikatos biurų asociacija šį rudenį, jau penktus metus iš eilės, kvietė darželinukus, pradinių klasių moksleivius ir šeimas prisijungti prie iniciatyvos „Švarių rankų šokis 16“.
Skaityti plačiau
Šiandien rugsėjo 1-oji. Daugelis tėvelių susimąsto, ką vaikas valgys darželyje ar mokykloje. Sunerimę ne tik tėveliai, bet ir ugdymo įstaigų personalas. Jie, pasikeitus teisės aktams, skuba reaguoti į pokyčius ir keisti valgiaraščius. Tačiau susiduria su problemomis.
Skaityti plačiau
Vilniaus kolegija ir Respublikinė ikimokyklinio ugdymo kūno kultūros pedagogų asociacija kviečia ikimokyklinio ugdymo, kūno kultūros pedagogus, trenerius, dirbančiuss su vaikais į seminarą „Kūno kultūra ikimokyklinio ugdymo įstaigoje. Patarimai pedagogui praktikui“.
Skaityti plačiau
Paramos vaikams centras kviečia visus, kurie padeda vaikams augti ir siekia apsaugoti vaikus nuo netinkamo elgesio su jais, dalyvauti nacionalinėje tarpdisciplininėje konferencijoje „Apsaugokime ankstyvąją vaikystę“, kuri vyks 2012 rugsėjo 28 d. Vilniuje.
Skaityti plačiau
Neringa Gudišauskaitė – žurnalistė, auginanti trečius metus skaičiuojantį sūnų Kasparą. Neringa kartu su sūnumi nuolat eksperimentuoja, atranda įdomius žaidimus ir visa tai aprašo savo tinklaraštyje www.mokuzaisti.lt. Neringa mielai dalijasi savo idėjomis su mūsų skaitytojais.
Skaityti plačiau
Kviečiame į mokslinę praktinę konferenciją „Vaikystė ir ugdymas“, kuri prasidės Šiaulių universitete 2014 m. vasario 7 d. ir tęsis virtualioje aplinkoje iki 2014 m. vasario 14 d.
Skaityti plačiau
Gegužės 31 d., Vaikų gynimo dienos išvakarėse, Lietuvos vaikų ir jaunimo centras rengia vaikams, tėveliams, pedagogams skirtą šventę „Mano vasara saugi“, o ugdymo specialistams rengiama konferencija „Saugumo garantija. Kas ją gali suteikti?“.
Skaityti plačiau
Mokytojai Agnei Dapkutei vasara patinka, nes tuomet ji važiuoja į kaimą, prie jūros, į vaikų stovyklas. O ten smagu būti tarp vaikų ir džiaugtis gyvenimu. Kaip per jos mokytojavimo metus keitėsi mokymas ir mokymasis? Kuo domisi šiuolaikiniai mokiniai? 
Skaityti plačiau