Emokykla.lt
Temos
Lietuvos švietimo istorijos muziejus, įkurtas 1922 m. kaip Pedagoginis muziejus, yra vienas seniausių muziejų nepriklausomoje Lietuvoje. Šiemet muziejus švenčia 95-tąjį gimtadienį.
Skaityti plačiau
Liepos 6-ąją minime Lietuvos gimtadienį, Karaliaus Mindaugo karūnavimo dieną. Pateikiame istorikės Živilės Mikailienės idėjas, kaip švęsti Valstybės dieną.
Skaityti plačiau
Švietimo sistema yra darbo rinkos kertinis pagrindas, nuo kurios priklauso tolimesnis valstybės ekonomikos augimas. Siekdama paskatinti dialogą su labai svarbiais švietimo sistemos veikėjais – mokytojais, Lietuvos pramonininkų konfederacija rengia konferenciją „Ateities mokykla. Pokyčiai šiandien“.
Skaityti plačiau
Jungtinių Tautų Vyriausiojo žmogaus teisių komisaro biuro Europos regiono padalinys išleido Dainiaus Pūro studiją „Institucinė globa – vaikų iki trejų metų amžiaus teisių pažeidimas“. Dokumente išryškintas vienas rimčiausių iššūkių žmogaus teisėms Europoje - aplinkybė, kad daug vaikų, įskaitant vaikus iki trejų metų amžiaus, vis dar gyvena ilgalaikės globos įstaigose
Skaityti plačiau
Lietuvoje apsilankęs „Policy Exchange“ instituto Jungtinėje Karalystėje švietimo grupės vadovas, vienas iš laisvosios mokyklos „Greenwich“ įkūrėjų Jonathan Simons per daug nenustebo: Lietuva susiduria su tokiomis pačiomis švietimo problemomis kaip ir Jungtinė Karalystė! 
Skaityti plačiau
Spalio 11–13 d. Vilniuje vyks tarptautinė konferencija, skirta ankstyvojo amžiaus vaikų ugdymo kokybei – „Early Childhood in Times of Rapid Change“ („Ankstyvoji vaikystė sparčių pokyčių laikais“).
Skaityti plačiau
Mažus vaikus auginančiai šeimai, kuri nori gauti savivaldybių įstaigų teikiamas švietimo pagalbos, socialinės paramos, sveikatos priežiūros ir kitokias paslaugas, nebereikės vaikščioti nuo vieno specialisto prie kito, iš įvairių įstaigų rinkti dokumentus.
Skaityti plačiau
Daugelio raidos ir kompleksinių sutrikimų,  kitų ligų bei negalių įveikai ir gydymui reikia profesionalių specialistų paslaugų. Kur tėvams ieškoti būtinos pagalbos?
Skaityti plačiau
Kviečiame registruotis į projekto „Ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo plėtra (IPUP)“ metu sukurto filmo apie inovatyvių ikimokyklinio ugdymo organizavimo modelių įgyvendinimą pristatymą balandžio 28 d.
Skaityti plačiau
Gegužės 31 d. Lietuvos vaikų ir jaunimo centro (Konstitucijos pr. 25, Vilnius) meninės veiklos baiginėjantis sezonui ir pasitikdamos vasarą ruošiasi skrydžiui į šventinę kelionę aplink pasaulį ir kviečia prisijungti visus norinčius.
Skaityti plačiau
Lentvario lopšelis-darželis „Šilas“ praėjusią savaitę tapo spalvingiausia įstaiga rajone, mat čiabuvo suorganizuota „Spalvų savaitė“.  Jos metu tėvai, vaikai ir įstaigos darbuotojai buvo kviečiami pasidžiaugti spalvų grožiu ir kiekvieną savaitės dieną apsirengti tam tikros spalvos drabužiais
Skaityti plačiau
2017 m. gruodžio 1 d. VšĮ „Vilniaus privati gimnazija“ filialas „Šiuolaikinių inovacijų diegimo ir kompetencijų ugdymo centras“ kviečia į seminarą „Meninės kompetencijos ugdymas priešmokykliniame ir ikimokykliniame ugdyme“.
Skaityti plačiau
Šiemet paroda „Mokykla“ vyks lapkričio 23–25 d. Lietuvos parodų ir kongresų centre „Litexpo“ ir sieks atkreipti dėmesį į kūrybiško ir laimingo mokymosi svarbą, į mokyklą, kuri padėtų ne tik lavintis, bet ir pažinti, ieškoti, augti, skleistis talentui.
Skaityti plačiau
Vilniaus lopšelio-darželio „Užupiukas“ auklėtoja Ramutė Žemaitienė dalijasi darbo sutrikusios klausos (turinčiais kochlearinį implantą) vaikais patirtimi.
Skaityti plačiau
Projektas „AITVARAS. Ankstyvoji intervencija vaikystėje ir inkliuzinis aklųjų ir silpnaregių (nuo 0 iki 21 metų) ugdymas Lietuvoje“ kviečia į praktines konferencijas didžiausiuose Lietuvos miestuose. 
Skaityti plačiau
LMTA Karjeros ir kompetencijų centras kviečia ikimokyklinio ugdymo darbuotojus tobulintis nuotoliniu būdu. Kursų metu besimokantieji turės galimybę plėtoti dalykines, komunikacines kompetencijas, susipažins su nuotolinio mokymosi aplinka ir išmoks ja naudotis. 
Skaityti plačiau
Straipsnyje pateikiama pedagoginio takto samprata. Pedagoginis taktas dirbant su vaikais suprantamas plačiąja prasme – kaip vaiko orumo puoselėjimas, jo asmenybės tobulinimas pedagoginėmis priemonėmis. Straipsnyje komentuojamos pedagogo savybės bei jų raiška, užtikrinanti taktišką pedagogo bendravimą su vaiku. Aptariami pedagoginio pokalbio su vaiku ypatumai.
Skaityti plačiau
Ikimokyklinio ir pradinio ugdymo įstaigų pedagogus ir vadovus kviečiame į seminarą  „Kaip ugdyti vaikų kūrybingumą kasdieninėje aplinkoje?" 
Skaityti plačiau
Švietimo ir mokslo ministrė 2016 m. birželio 27 d. įsakymu Nr. V-604 „Dėl dienynų formų patvirtinimo“ patvirtino ikimokyklinės ir priešmokyklinės grupių dienynų formas. Šis įsakymas įsigalioja 2017 m. rugsėjo 1 d.
Skaityti plačiau
Matematika apima visas priešmokyklinio amžiaus vaiko veiklos sritis. Matematinės sąvokos turėtų būti vartojamos nuolat, atliekant kasdienius darbus, planuojant, skaičiuojant. Vaikų, kurių matematiniai gebėjimai specialiai ugdomi, matematinio mąstymo rezultatai yra gerokai geresni.
Skaityti plačiau
Maloniai kviečiame į susitikimą-metodinių priemonių pristatymą, kuriame bus aptarti kalbos mokymo(si) ankstyvajame (ikimokykliniame, priešmokykliniame amžiuje ir pradinėse klasėse) amžiuje, dvikalbio ugdymo ypatumai, pristatytos naujai  parengtos metodinės priemonės pedagogams.
Skaityti plačiau
Veiksmo savaitės „Be patyčių 2015“, vyksiančios kovo 23–29 dienomis, iniciatoriai „Vaikų linija“ ir partneriai „Vaiko labui“ rengia paskaitas tėvams ir pedagogams, siekdami atkreipti dėmesį į neatslūgstančią patyčių epidemiją.
Skaityti plačiau
Noras pirmauti yra natūralus poreikis tarp kitų įprastų vaiko norų ir poreikių, ir jį reikėtų suprasti bei natūraliai priimti. Labai svarbu visų pirma suaugusiesiems patiems sau atsakyti, kiek ir kokio rungtyniavimo su aplinkiniais gyvenime reikia ir yra priimtina. 
Skaityti plačiau
Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Muzikos mokymo studijų centras 2013 m. spalio 30 d. (trečiadienį) 10 val. kviečia į kvalifikacijos tobulinimo seminarą „Ikimokyklinukų psichologiniai ugdymo ypatumai".
Skaityti plačiau
2017 m. vasario 3 d. Socialinės apsaugos ir darbo ministerijoje vykusiame darbo grupės dėl Vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymo projekto posėdyje buvo siekiama suderinti visų visuomenės grupių pozicijas dėl smurto ir jo formų apibrėžimo, fizinių bausmių uždraudimo. 
Skaityti plačiau
Daugelio raidos ir kompleksinių sutrikimų,  kitų ligų bei negalių įveikai ir gydymui reikia profesionalių specialistų paslaugų. Kur tėvams ieškoti būtinos pagalbos?
Skaityti plačiau
Lietuvos švietimo pagalbos asociacija kviečia į tarptautinę praktinę konferenciją „Švietimo tobulinimo veiksnių pasitelkimas užtikrinant vaiko gerovę“, skirtą Šeimos metams paminėti.
Skaityti plačiau
Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė Baltojoje salėje kartu su vaikais iš visos Lietuvos įžiebė Kalėdų eglę ir pradėjo „Knygų Kalėdų" skaitymus. Prisijungdami prie akcijos, moksleiviai iš lietuvių, rusų ir lenkų mokyklų skaitė mėgstamiausių lietuvių rašytojų kūrinius.
Skaityti plačiau
Debiutinė rašytojo Virgio Šidlausko knyga „Ulfas ir stebuklinga barzda“pretenduoja tapti 2017 metų knyga vaikams. Kokius klausimus rašytojui per susitikimus užduoda vaikai? Koks yra Ulfas? Kaip jis švęstų, jeigu knyga apie jį laimėtų rinkimus? Į šiuos klausimus atsakė Ulfo autorius.
Skaityti plačiau
Renginio metu bus gilinamasi į tai, kaip skaitomi tekstai veikia vaikų žodinę kūrybą, ką sako tyrimai apie Ikimokyklinio amžiaus vaikų skaitymo ypatumus, kokią reikšmę ikimokyklinukų ugdymui ir jų rišlios kalbos lavinimui turi vaikiškos knygelės.
Skaityti plačiau
 2014 m. balandžio 14 d. Vilniaus „Žiburio“ pradinėje mokykloje vyks praktinis edukacinių idėjų inkubatorius  „Visavertės švietimo pagalbos užtikrinimas vaikams, turintiems specialiųjų poreikių, ikimokyklinio (priešmokyklinio) ir pradinio ugdymo įstaigose“.
Skaityti plačiau
Vilniuje Antakalnio rajone esančio specialiojo lopšelio-darželio „Žolynėlis“ bendruomenė užsibrėžė pakeisti įstaigos statusą. Vaikų tėvai kartu su ugdymo įstaigos administracija siekia ugdymo įstaigą paversti daugiafunkciu centru. 
Skaityti plačiau
Lietuvos švietimo pagalbos asociacija kviečia į tarptautinę praktinę konferenciją „Švietimo tobulinimo veiksnių pasitelkimas užtikrinant vaiko gerovę“, skirtą Šeimos metams paminėti.
Skaityti plačiau
Pristatymas vyks 2014 metų vasario 6 d10.30–11.30 val. 1 salėje – Aukštojo mokslo pasiekimų, inovacijų ir technologijų parodoje.
Skaityti plačiau
Prieš metus Jurbarko vaikų lopšelis-darželis „Nykštukas“ nutarė įsitraukti į tarptautinį prevencinį projektą „Miklūs piršteliai ir judrus liežuvis – vaiko ir kalbos draugai“, kurio tikslas yra užkirsti kelią tam tikriems sutrikimams atsirasti ar bent sumažinti jų tikimybę. 
Skaityti plačiau
Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras 2014 m. balandžio 11 d. kviečia į kvalifikacijos tobulinimo seminarą „Aplinkosauga kaip aktyvaus pilietiškumo raiškos būdas”.
Skaityti plačiau
Valstybinė ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) primena tėvams, kad dabar tinkamas metas pasirūpinti vaikų sveikatos profilaktika ir neatidėlioti to rudeniui. Šiemet, kaip ir kasmet, rugsėjo pradžioje mokinių tėvai privalo mokyklai pateikti vaiko sveikatos pažymėjimą. 
Skaityti plačiau
Jei dažnai pagaunate save galvojant „mano vaikui akivaizdžiai manęs reikia ir jis tikrai negali žaisti vienas!“, jei pavargstate, nes turite daug dėmesio skirti vaiko veiklai suorganizuoti, jei dėl to nespėjate pasidaryti savo darbų, tuomet šis straipsnis Jums.
Skaityti plačiau
VšĮ „Vilniaus privati gimnazija“ filialas „Šiuolaikinių inovacijų diegimo ir kompetencijų ugdymo centras“ 2016 m. balandžio 18 d. kviečia ikimokyklinio ir pradinio ugdymo pedagogus į seminarą „Sunkūs“ tėvai – kaip pelnyti bendradarbiavimą“.
Skaityti plačiau
Vilniaus kolegijos Pedagogikos fakultetas 2015 m. birželio 22 d. 10 val. kviečia  gerosios patirties sklaidos seminare pristatyti savo IKT taikymo praktinę patirtį ikimokykliniame bei priešmokykliniame ugdyme.
Skaityti plačiau
Kėdainių lopšelio-darželio „Pasaka“ pedagogai su ugdytiniais jau trečius metus dalyvauja eTwinning tarptautiniame projekte „Aš esu...“.  Šių metų projekto „Aš esu...“, kurio visas pavadinimas „I am 3: R.E.S.P.E.C.T. (Raise Engage Save Protect Esteem Care Trust)“, tikslas – skatinti vaikus pažinti ir tyrinėti aplinką.
Skaityti plačiau
Spalio 11–13 d. Vilniuje vyks tarptautinė konferencija, skirta ankstyvojo amžiaus vaikų ugdymo kokybei – „Early Childhood in Times of Rapid Change“ („Ankstyvoji vaikystė sparčių pokyčių laikais“).
Skaityti plačiau
Kūrybiškumą, socialinius įgūdžius svarbu ugdyti nuo mažų dienų. Tam puikiai tinka pasakos ir žaidimai. Rugpjūtį atostogauti baigiančius ir į darželį besirengiančius 4–6 metų vaikus Lietuvos vaikų ir jaunimo centras kviečia į dienos stovyklą „Pasakų pasaulyje“.
Skaityti plačiau
Nemažai tėvų stengiasi vaikų atostogas sustyguoti taip, kad atžala nei valandėlės nenuobodžiautų, o dalį vasaros dar būtinai skirtų mokymosi spragų „užkamšymui“. Ar geroms vaikų vasaros atostogoms būtinos kelios stovyklos ir nuo ryto iki vakaro suplanuota veikla namuose?
Skaityti plačiau
Kviečiame ikimokyklinio ugdymo įstaigas 2018–2019 mokslo metais dalyvauti tarptautinėje programoje „Zipio draugai“. Programa padeda užkirsti kelią priklausomybių, smurto, patyčių, (auto)destruktyvaus elgesio atsiradimui ir gerina bendrą emocinę vaiko savijautą. 
Skaityti plačiau
Atostogaujant vaikų auklėjimo problemos niekur nedingsta. „Tėvų linijos“ psichologai pastebi, kad vasarą tėvams kyla tiek pat sunkumų, abejonių ar klausimų dėl vaikų elgesio kaip ir mokslo metais.
Skaityti plačiau
Mokyklų tobulinimo centras Vilniuje spalio 16 d. (penktadienį) 13 val. kviečia ikimokyklinio ugdymo įstaigų vadovus  ir pedagogusį seminarą „Veiksminga pagalba ikimokyklinio amžiaus vaikams su raidos, emocijų ir elgesio ypatumais bei sutrikimais“.
Skaityti plačiau
Š. m. rugpjūčio 25–29 d. Turino mieste (Italija) vyko 29-asis Tarptautinės logopedų ir foniatrų asociacijos (International Association of Logopedics and Phoniatrics, IALP) kongresas.
Skaityti plačiau
Vaiko gebėjimas ankstyvajame amžiuje pakartoti naują, pirmą kartą išgirstą daugiaskiemenį žodį rodo gebėjimą išmokti naujų žodžių ir plėsti žodyną: prastas netikro žodžio pakartojimas gali reikšti, kad vaikui sunku įsiminti ir išmokti naujų žodžių.
Skaityti plačiau
Maloniai kviečiame į susitikimą-metodinių priemonių pristatymą, kuriame bus aptarti kalbos mokymo(si) ankstyvajame (ikimokykliniame, priešmokykliniame amžiuje ir pradinėse klasėse) amžiuje, dvikalbio ugdymo ypatumai, pristatytos naujai  parengtos metodinės priemonės pedagogams.
Skaityti plačiau
Žmonės nelinkę klausyti tų, su kuriais jų nesieja glaudūs ryšiai. Tai iš principo labai geras dalykas. Instinktyviai žinodami, kad klausyti reikia tik tų, su kuriais sieja saugus ryšys, vaikai tokiu būdu turi vidinį sargybinį, kuris neleidžia jiems pasitikėti nepažįstamaisiais ar tais, kurie gali turėti ne pačius geriausius ketinimus jų atžvilgiu.
Skaityti plačiau
Žmonės nebegali išsiversti be informacinių technologijų, kita vertus, jie tiesiog seka mada – jei kaimynų vaikas su draugais ir giminaičiais užsienyje bendrauja per „Skype“, jei jam tėvai jau sukūrė „Facebook“ profilį, kodėl turime atsilikti. Mokslininkai ragina nebijoti, nes, anot jų, kartos alfa vaikai bus tie, kurie sugebės priimti globalaus pasaulio iššūkius – apdoroti milžiniškus informacijos kiekius, vienu metu daryti keletą ar net keliolika darbų. 
Skaityti plačiau
Šio seminaro lektorė pasidalins gerąja patirtimi apie ankstyvojo amžiaus vaikų muzikinį ugdymą. Seminare supažinsite su muzikinio ugdymo principais 1–3 m. amžiaus vaikų grupėse, aptarsite šio amžiaus tarpsnio vaikų muzikinio ugdymo  specifiką, metodus ir galimybes. Lektorė pateiks netradicinių muzikinio ugdymo metodų skirtų šiai amžiaus grupei.
Skaityti plačiau
Apie „tunkančios Europos“ problemą kalbama vis dažniau ir vis garsiau. Opiausia šios problemos vieta – itin žemas vaikų fizinis aktyvumas. Pasak specialistų, sveikos gyvensenos įpročiai formuojasi būtent vaikystėje, o jų pasekmės gali turėti įtakos visam tolimesniam žmogaus gyvenimui.
Skaityti plačiau
Kaip praleisti vasarą su kurtumo ir / ar aklumo negalią turinčiais vaikais? Ką specialistai gali patarti tėvams, vaikų ugdytojams, auginantiems ikimokyklinio amžiaus specialiųjų poreikių turinčius vaikus?
Skaityti plačiau
Kviečiame registruotis į konferenciją „Aktualios užkrečiamos ligos ikimokyklinio ugdymo įstaigose ir jų prevencija ”, kuri vyks š.m. gegužės 21 d. (ketvirtadienis), 10 val., Vilniaus kolegijos Sveikatos priežiūros fakultete, Didlaukio g. 45, Vilnius.
Skaityti plačiau
Balandžio 2-ąją, danų pasakininko Hanso Christiano Anderseno gimimo dieną, švenčiama Tarptautinė vaikų knygos diena. Raginame vaikams perskaityti Tarptautinės vaikų knygos tarybos Airijos skyriaus šiųmetį kreipimąsi į skaitytojus.
Skaityti plačiau
Panevėžio ikimokyklinio ugdymo mokykla lopšelis-darželis „Žibutė“ ir Šiaurinė biblioteka kartu su VšĮ „Vaikų linija“ ir partneriais inicijavo akciją „Savaitė be patyčių“ š.m. kovo 19 – 25 dienomis.
Skaityti plačiau
Lietuvos vaikų ir jaunimo centras gegužės 12–13 d. kviečia visus, besidominčius ugdančiaisiais, edukaciniais žaidimais, dalyvauti metodų mugėje „Žaidimų vaivorykštė“.
Skaityti plačiau
Švietimo ir mokslo ministras patvirtino Konkurso valstybinių ir savivaldybių švietimo įstaigų (išskyrus aukštąsias mokyklas) vadovų pareigoms eiti tvarkos aprašą ir Kvalifikacinių reikalavimų valstybinių ir savivaldybių švietimo įstaigų (išskyrus aukštąsias mokyklas) vadovams aprašą.
Skaityti plačiau
Tėvams labai svarbu, kad jų vaiką globojantys ir ugdantys asmenys keltų pasitikėjimą, o profesionalus pedagogo bendradarbiavimas su ugdytinio tėvais šį pasitikėjimą stiprina.
Skaityti plačiau
Unikali galimybė mokytis lauko pedagogikos jau kovo 16 d.! Kviečiame ikimokyklinio ugdymo pedagogus į seminarą „Ikimokyklinukų ugdymas lauke: kaip prisijaukinti lauką?“.
Skaityti plačiau
Darbuotojams, auginantiems bendrojo ugdymo mokykloje besimokantį vaiką iki dvylikos metų, pirmąją mokslo metų dieną suteikiama ne mažiau kaip pusė darbo dienos laisvo nuo darbo laiko per metus, mokant darbuotojo vidutinį darbo užmokestį.
Skaityti plačiau
Socialinė parama gali būti teikiama ir pagal priešmokyklinio ugdymo programas ikimokyklinio ugdymo įstaigose besimokantiems vaikams. Šiame straipsnyje įvardysime įstatymu nustatytas socialinės paramos mokiniams rūšis, dydžius, skyrimo sąlygas, taip pat – kaip apskaičiuojamos šeimos, kuri pretenduoja gauti socialinę paramą, pajamos.
Skaityti plačiau
Ugdymo plėtotės centras, įgyvendindamas projektą „Pedagogų kvalifikacijos tobulinimo ir perkvalifikavimo sistemos plėtra (II etapas)“ rengia viešąsias konsultacijas, kuriose bus svarstomi pedagogų karjeros raidos modelį detalizuojantys dokumentų projektai.
Skaityti plačiau