Emokykla.lt
Populiarios temos:
Edukacija Projektai Kompleksinė pagalba Specialieji poreikiai Skaitymas Vaiko kalba Vaiko raida Vaiko sveikata Vaiko ugdymas  
Temos
Spalio 1 d. prasidės jubiliejinis dešimtasis Tarptautinis vaikų ir jaunimo filmų festivalis, kuris į kino teatrus Vilniuje, Kaune, Šiauliuose, Klaipėdoje ir Varėnoje iki spalio 18 d. kvies skirtingo amžiaus jaunuosius Lietuvos žiūrovus.
Skaityti plačiau
Ankstyvojo amžiaus vaikai dar negeba atpažinti jausmų, jiems sunku valdyti savo elgesį. Amžiaus tarpsnis nuo 2 iki 5 metų ypatingas tuo, jog mažieji linkę išbandyti savo ribas, todėl šiuo amžiaus etapu itin svarbu vaiką mokyti kontroliuoti elgesį ir reikšti emocijas priimtinais būdais. 
Skaityti plačiau
Kovo 30 d., šeštadienį, 13 val. Radvilų rūmų muziejuje (Vilniaus g. 24, Vilnius) vyks kūrybinės komiksų dirbtuvės šeimoms ir edukacinio leidinio „Ne muziejaus batai“ pristatymas.
Skaityti plačiau
Kaip ikimokyklinio ugdymo įstaigoms geriau tenkinti skirtingus tėvų poreikius? Kaip organizuoti darželių darbą, kad didmiesčiuose daugiau vaikų galėtų juos lankyti? Kaip miesteliuose ir kaimuose, kur mažesnis lankomumas, pritraukti daugiau mažųjų?
Skaityti plačiau
2019 m. gegužės 9 dieną Vytauto Didžiojo universitete įvyko ES SF finansuojamo projekto „Inovacijos vaikų darželyje“ inicijuota tarptautinė mokslinė-praktinė konferencija. Renginio dalyviai buvo kviečiami susipažinti ir diskutuoti dėl inovacijų diegimo ikimokykliniame ir priešmokykliniame ugdyme.
Skaityti plačiau
Jonavos vaikų lopšelis-darželis „Žilvitis“ kviečia dalyvauti respublikinėje ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo vaikų kūrybinių darbų fotografijų parodoje „Velykų paukštė“.
Skaityti plačiau
Socialiniai pedagogai ir pilietinių organizacijų atstovai prašo Lietuvos politikų ir atsakingų pareigūnų kurti sisteminę, o ne fragmentišką vaiko gerovę.
Skaityti plačiau
Dar visai neseniai Dzūkijos sostinė buvo tituluojama jauniausiu Lietuvos miestu, o dabar miestas sensta, gimsta vis mažiau vaikų.
Skaityti plačiau
Vilniaus specialusis lopšelis - darželis "Čiauškutis" balandžio 26 dieną 9-17 val. rengia atvirų durų dieną, į kurią kviečia atvykti ikimokyklinukų tėvelius, auginančius mažylius su kalbos, elgesio ir emocijų sutrikimais.
Skaityti plačiau
Straipsnyje aptariama mikčiojimo problema ir  mikčiojimo ypatumai ikimokykliniame amžiuje, mikčiojančių vaikų raidos tendencijos, mikčiojimo prevencijos priemonės. Analizuojami  muzikos ir  kalbos ryšiai, muzikos komponentų įtaka mikčiojančių vaikų kalbos ir  asmenybės ugdymui. 
Skaityti plačiau
Nuo spalio 1 d. iki lapkričio 5 d. Švietimo, mokslo ir sporto ministerija švietimo bendruomenei organizuoja viešąsias konsultacijas dėl įtraukiojo švietimo. Su mokytojais, pagalbos mokiniui specialistais, tėvais, mokyklų vadovais, mokslininkais, savivaldybėmis, nevyriausybinėmis organizacijomis bus diskutuojama, kas turi būti konkrečiai padaryta iki 2024 m. rugsėjo, kai įsigalios pakeistas Švietimo įstatymas, numatantis įvairių ugdymosi poreikių turinčių vaikų teisę ugdytis pasirinktoje švietimo įstaigoje.  
Skaityti plačiau
Tarptautinėje programoje „Zipio draugai“ – 1.000.000 vaikų! Milijoninis programos vaikas – San Paule, Brazilijoje. Ir Lietuvos vaikai bei jų pedagogai gali pasidžiaugti būdami nemenka šio skaičiaus dalimi. 
Skaityti plačiau
 Visiems tėvams kartais reikia pasitarti dėl vaikų ir paauglių elgesio, savijautos ar tarpusavio santykių. Vaikai ir paaugliai dažnai ką nors iškrečia, ne visuomet pavyksta su jais susikalbėti ar suprasti elgesio priežastis. Neretai suaugusieji nežino, kaip reaguoti ar nusiraminti, jaučiasi blogais tėvais.
Skaityti plačiau
Naują etapą pradedantys LVJC Tikrų mokymų praktikumai užsidegę dar giliau nagrinėti ikimokyklinio ugdymo aktualijas ir su mažyliais dirbantiems pedagogams rūpimus klausimus.
Skaityti plačiau
Vilniaus kolegija siūlo naują studijų programą, skirtą norintiems tapti ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo pedagogais.
Skaityti plačiau
Ar girdėjot, kad vaikas sudarytas iš šimto? Vaikas turi šimtą kalbų, šimtą rankų, šimtą minčių, šimtą būdų galvoti, žaisti ir kalbėti, šimtą, visuomet šimtą būdų girdėti, žavėtis ir mylėti, šimtą džiaugsmų dainuoti ir suprasti, šimtą pasaulių atrasti, šimtą pasaulių išrasti, šimtą pasaulių įsivaizduoti. Vaikas turi šimtą kalbų.
Loris Malaguzzi
Reggio Emilia sistemos įkvėpėjas
Skaityti plačiau
Vasario ir kovo mėnesiais ikimokyklinukų pedagogus kviečiame į kūrybiško vaikų ugdymo seminarus bei praktikumus. Šįkart – apie naujus vaikų švenčių organizavimo būdus, gausybę smagių kūrybiško vaikų matematinių bei STEAM gebėjimų ugdymo idėjų ir metodų, socialinį-emocinį ugdymą darželyje, bendradarbiavimą su tėveliais, siekiant įgyvendinti ugdymo tikslus.
Skaityti plačiau
Jau kelerius metus „Karlsono kinas“ šeimoms su vaikais siūlo pramogas, kurios skatina ne tik gerai leisti laiką kartu, bet ir plėsti akiratį. Filmus lydi turiningi susitikimai su filmų režisieriais, aktoriais, gamtos mylėtojais, kūrybingi užsiėmimai ir smagūs žaidimai, kiekvieną savaitgalį rengiami „Skalvijos“ kino centre Vilniuje. 
Skaityti plačiau
Priešmokykliniai metai – labai svarbus vaiko gyvenimo etapas. Tai – pereinamieji metai iš darželio į mokyklą. Priešmokyklinukas – dar ne mokyklinio amžiaus vaikas, jam tik penkeri, todėl ugdymo aplinka ir metodai turi būti glaudžiai siejami su ikimokyklinio ugdymo specifika, sudarant sąlygas natūraliai vaiko brandai.
Skaityti plačiau
Kovo 30 d., šeštadienį, 13 val. Radvilų rūmų muziejuje (Vilniaus g. 24, Vilnius) vyks kūrybinės komiksų dirbtuvės šeimoms ir edukacinio leidinio „Ne muziejaus batai“ pristatymas.
Skaityti plačiau
Jau ketvirtą kartą socialinis projektas – vaikų piešinių paroda „Ant ratų“ – pradeda kelionę po Lietuvą. Šių renginių ciklu siekiama atskleisti kiekvieno vaiko kūrybiškumą bei ypatingumą, tuo pačiu ugdant socialiai atsakingą visuomenę ir verslą.
Skaityti plačiau
Vasaros metu vaikai daug laiko leidžia lauke. Čia jie gali pajusti, išgirsti, patirti daug malonių akimirkų – jausdami šilto lietaus lašus, vaikščiodami basomis po pievą ar smėlį, tiesiog žaisdami...
Kad ši vasara Kėdainių lopšelio-darželio „Varpelis“ vaikams būtų įsimintinesnė „Varliukų“ grupės mokytojos, Aušra Jankauskaitė ir Neringa Paulauskienė, įgyvendino jau pusmetį brandintą mintį – likti su vaikais darželyje nakčiai. Tokiu būdu gimė projektas „Naktis darželyje“, kurio įspūdžiais ir noriu pasidalinti.
 
Skaityti plačiau
Kauno r. Karmėlavos lopšelyje-darželyje nuo vasario 16 d. iki kovo 25 d. vyksta respublikinio ikimokyklinio ugdymo įstaigų „Žilvitis“ piešinių paroda „Lietuva šalelė mano“, skirta Lietuvos valstybės atkūrimo dienai paminėti. 
Skaityti plačiau
Projektas „Mūsų mažoji biblioteka“ ir toliau skatina susipažinti su mažų šalių svarbia literatūros dalimi – knygomis vaikams. Projekte dalyvaujančios Lietuva, Lenkija ir Slovėnija pristato po dvi knygeles, kurios išleidžiamos visomis trimis kalbomis. 
Skaityti plačiau
Jonavos vaikų lopšelis-darželis „Pakalnutė“ nuo 2013 metų prisijungėprie Mažojo princo fondo iniciatyvos „Visa Lietuva skaito vaikams“. Iniciatyvoje dalyvauja visų grupių auklėtojos, auklėtojų padėjėjos, grupių tėveliai.
Skaityti plačiau
Vaikų knygų leidykla „Nieko rimto“, šį mėnesį išleidusi trečiąją serijos „Aš skaitau!“ knygą, bando įrodyti, kad įtvirtinti skaitymo įgūdžius kuo puikiausiai gali padėti ir ragana. 
Skaityti plačiau
Pirmieji penkeri metai žmogaus gyvenime psichologų ir pedagogų dažnai vertinami kaip žmogaus raidos pusiaukelė, nors po to žmogus gyvena dar keliolika penkmečių. Šiuo laikotarpiu susiformuoja ir vaiko kalba. Išlavinta kalba yra raktas į sėkmingą socializaciją: mokymąsi, įsiliejimą į bendraamžių kolektyvą, kultūrinių ir etinių vertybių perėmimą, mėgstamos veiklos pasirinkimą, profesinę karjerą. Suaugusiesiems labai svarbu žinoti vaiko kalbos raidos ypatumus ir būdus, kaip jie patys gali padėti vaiko kalbos plėtotei.
Skaityti plačiau
Lietuvoje pirmą kartą parengtas „Ikimokyklinio amžiaus vaikų pasiekimų aprašas“. Tai gairės, padėsiančios auklėtojams, tėvams, švietimo pagalbos specialistams geriau suprasti, ko per pirmuosius šešerius metus gali pasiekti vaikas. 
Skaityti plačiau
Ikimokykliniame laikotarpyje, t.y. nuo dvejų iki šešerių metų, vaikas keičiasi visomis prasmėmis. Šiame straipsnelyje yra aptariama vaiko fizinė, pažintinė ir socialinė raida minėtu laikotarpiu, pateikiamos rekomendacijos tėveliams ir ugdytojams.
Skaityti plačiau
Ąžuolas pratęsė savo misiją – LTeam talismano kvietimą priėmė ir prie virtualaus Olimpinės dienos bėgimo prisijungti nusprendė žinomi sporto bei pramogų pasaulio atstovai, o šią Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) iniciatyvą palaiko ir pirmoji šalies ponia Diana Nausėdienė. Pastaraisiais metais Olimpinė diena buvo tapusi ne tik tradicine, bet ir didžiausia Lietuvoje sporto švente visai šeimai.  
Skaityti plačiau
Įgyvendindama Sporto rėmimo fondo lėšomis bendrai finansuojamą 2019–2021 m. projektą „Saugus, aktyvus ir sveikas“, Kelmės „Kūlverstuko“ lopšelio-darželio bendruomenė kartu su projekto partneriu – Tytuvėnų vaikų lopšeliu-darželiu 2020 m. sausio mėnesiui buvo suplanavusi veiklų ciklą „Kviečiame judėt visus – šaltis sportui nebaisus!“ Deja, ši žiema pateikė mums ne itin malonią staigmeną – vietoje laukto sniego ir šalčio sulaukėme gana nežiemiško oro. Tačiau mes rankų nenuleidome ir nusprendėme pritaikyti numatytas veiklas prie esamų oro sąlygų.
Skaityti plačiau
Pastaruoju metu mūsų gyvenimai taip pasikeitė, kad daug laiko leidome namuose: mokėmės, dirbome, pramogavome. Praktiškai pajutome, kaip vaikams ir suaugusiems laukas reikalingas gerai fizinei ir emocinei savijautai.
Nuo šių metų gegužės Lietuvoje įteisinta lauko darželių veikla – taip valstybinės institucijos pripažino, kad lauko ugdymas yra svarbus ateities švietime. Mes su savo komanda žengėme dar vieną žingsnį į priekį: įkūrę suaugusiųjų švietimo bazę LAUKO AKADEMIJĄ, norime, kad kokybiškai leisti laiką su vaikais lauke mokytųsi ir pedagogai, ir mamos su tėčiais!
 
Skaityti plačiau
Šiais metais Lietuvos vaikų ir jaunimo centras tradiciškai prisidėdamas prie VšĮ „Vaikų linijos“ inicijuoto projekto „Veiksmo savaitė BE PATYČIŲ“ kalbės apie draugystę, pagarbų ir draugišką bendravimą per meną, kūrybiškumą ir interaktyvumą.
Kovo 18–22 d. vaikus ir jaunimą LVJC kviečia dalyvauti kūrybinėse dirbtuvėse bei interaktyviuose žaidimuose, o mokytojus ir tėvus – dalyvauti seminaruose, kuriuose – Olweus programos atstovų pristatymas apie patyčių lygio duomenis Lietuvoje ir LVJC mokytojų paskaita-diskusija, ar viską mokytojai ir tėvai nori žinoti apie savo vaikus.
Skaityti plačiau
Vaikas mokosi žaisdamas, stebėdamas, eksperimentuodamas, pamėgdžiodamas. Darni jutiminė veikla svarbi protinių gebėjimų vystymuisi, todėl pojūčiams ugdyti rekomenduojama skirti kuo daugiau dėmesio.3-ioje straipsnių ciklo dalyje aprašomi žaidimai ir priemonės, skirti lytėjimo suvokimui lavinti. 
Skaityti plačiau
Pastaruoju metu mūsų gyvenimai taip pasikeitė, kad daug laiko leidome namuose: mokėmės, dirbome, pramogavome. Praktiškai pajutome, kaip vaikams ir suaugusiems laukas reikalingas gerai fizinei ir emocinei savijautai.
Nuo šių metų gegužės Lietuvoje įteisinta lauko darželių veikla – taip valstybinės institucijos pripažino, kad lauko ugdymas yra svarbus ateities švietime. Mes su savo komanda žengėme dar vieną žingsnį į priekį: įkūrę suaugusiųjų švietimo bazę LAUKO AKADEMIJĄ, norime, kad kokybiškai leisti laiką su vaikais lauke mokytųsi ir pedagogai, ir mamos su tėčiais!
 
Skaityti plačiau
Švietimo, mokslo ir sporto ministerija informuoja, kad mokinių tėvai, vaikai jau gali rinktis patinkančias vaikų vasaros stovyklas. Šiemet Švietimo mainų paramos fondo administruojamo TAPK2 projekto lėšomis organizuojama 18 stacionarių stovyklų Klaipėdos, Marijampolės, Panevėžio, Alytaus ir kitose apskrityse. Jos vyks keliomis pamainomis. 
Skaityti plačiau
Kiekvieno vaikelio širdelėje tūno slapta svajonė – naminis gyvūnėlis! Su mumis vaikai bent per mažą žingsnelį galės priartėti prie tos svajonės.
Edukacijos ne tik skatina vaikų kūrybiškumą, bet ir moko atsakingiau elgtis su negalinčiu pilnai savimi pasirūpinti gyvūnėliu.
Iš rankšluostukų vaikai lankstys gyvūnėlius, patys kurs jiems nosytes, ausytes, papuošimus ir kaip tikriems gyvūnėliams galės sugalvoti vardą. Pagamintą savo rankytėmis žaisliuką-rankšluostuką galės pasilikti. O, kurį laiką pasidžiaugę, išvynios ir naudos kaip rankšluostuką.
 
 
Skaityti plačiau