Emokykla.lt
Populiarios temos:
Edukacija Projektai Kompleksinė pagalba Specialieji poreikiai Skaitymas Vaiko kalba Vaiko raida Vaiko sveikata Vaiko ugdymas  
Temos
Kad artėjančios Kalėdų šventės teiktų ramybę, o ne stresą, pasitikime jas gerai pasiruošę bei jaukiai papuošę aplinką ir visas erdves. 
Skaityti plačiau
Psichologai tvirtina: teisingas gamtos suvokimas padeda vaikui suprasti, kad jis – milžiniško pasaulio dalis, įsisąmoninti, kad pasaulyje viskas turi savo vietą ir paskirtį. Kaip tai ugdyti, pataria auklėtoja ekspertė Jolanta Baltakienė.
Skaityti plačiau
Spalio 3 d.  9 val. Švietimo ir mokslo ministerijos Kolegijų salėje (A.Volano g. 2) vyks Meilės Lukšienės premijos skyrimo komisijos posėdis. Jame 25 kandidatai premijai gauti ir premijos skyrimo komisijos nariai diskutuos apie mokytoją, kaip autoritetą ir moralinį lyderį, apie mokytojo misiją, kaip drąsios ir kūrybingos asmenybės pašaukimą.
Skaityti plačiau
Šiuo metu projektas „Ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo plėtra“ atlieka tyrimą, kurio tikslas - išsiaiškinti švietimo portalo www.ikimokyklinis.lt vartotojų poreikius ir jų patenkinimo lygį. Maloniai kviečiame Jus dalyvauti apklausoje.
Skaityti plačiau
Kauno mokykloje-darželyje „Šviesa“ nuo 2019 m. spalio 1 d. iki gruodžio 1 d. įgyvendinome „eTwinning“ tarptautinį projektą „Rudens spalvos. Colors of autumn“. Priešmokyklinukai „Šviesuliukai“ su spalvotu rudeniu leidosi į atradimų kelionę. Projekto metu stebėjome rudens požymius, domėjomės vykstančiais gamtos reiškiniai, spalvomis, piešėme, fotografavome, kūrėme, konstravome, gaminome, rašėme ir dalijomės savo atradimais su 19 projekto partnerių iš Lietuvos, Graikijos ir Turkijos mokyklų. 
Skaityti plačiau
Jonavos vaikų lopšelis-darželis „Žilvitis“ kviečia dalyvauti respublikinėje ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo vaikų kūrybinių darbų fotografijų parodoje „Velykų paukštė“.
Skaityti plačiau
Lapkričio 21–23 dienomis Lietuvos parodų ir kongresų centre LITEXPO vyksiančios parodos „Mokykla 2014“ metu pirmą kartą bus sukurta „Vaiko gerovės erdvė“, kurioje bus diskutuojama apie specialiųjų poreikių turinčių vaikų ugdymo problemas.
Skaityti plačiau
Vykdant Europos Sąjungos struktūrinių fondų finansuojamą projektą „Ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo plėtra“ šių metų spalio ir lapkričio mėnesiais buvo organizuotos dvi stažuotės Didžiojoje Britanijoje.
Skaityti plačiau
Gegužės 6 d. 9.00–14.00 val. Vilniuje, Švietimo ir mokslo ministerijoje rengiamas atviras švietimo specialistų bei mokyklų vadovų forumas „Kai laimi visi“, skirtas negalią turinčių vaikų ugdymo aktualijoms ir problemoms.
Skaityti plačiau
Kodėl daugelis mūsų nedvejodami teigiame „aš nemoku piešti“? O susimąstę prisimename, kad toks suvokimas atsirado dar vaikystėje, kai garbingas suaugęs asmuo Jus mokė „teisingai“ piešti. Ką toks dažnas prisiminimas mums sako šiandien?
Skaityti plačiau
Nuo 2012 metų rugsėjo mėnesio Kauno kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų ugdymo centre veikia Integracijos ir konsultavimo poskyris, kuriame teikiama kvalifikuota surdopedagoginė, psichologinė, socialinė pedagoginė pagalba.
Skaityti plačiau
VšĮ „Mokyklų tobulinimo centras“ gegužės  18 d. 13 val. kviečia ikimokyklinio ugdymo įstaigų pedagogus į seminarą „Darbo principai su vaikais, turinčiais  autizmo spektro sutrikimų“.
Skaityti plačiau
Švietimo ir mokslo ministrė Audronė Pitrėnienė per renginį, skirtą Tarptautinei mokytojų dienai, įteikė Meilės Lukšienės premiją šių metų laureatei – Klaipėdos Vitės pagrindinės mokyklos socialinei pedagogei Kristinai Stankutei-Matei.
Skaityti plačiau
Prieš metus Jurbarko vaikų lopšelis-darželis „Nykštukas“ nutarė įsitraukti į tarptautinį prevencinį projektą „Miklūs piršteliai ir judrus liežuvis – vaiko ir kalbos draugai“, kurio tikslas yra užkirsti kelią tam tikriems sutrikimams atsirasti ar bent sumažinti jų tikimybę. 
Skaityti plačiau
Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras kovo 18 d. organizuoja kvalifikacijos tobulinimo seminarą „Pedagogų tarpusavio partnerystė integruojant specialiųjų ugdymosi poreikių turinčius vaikus į bendruomenę“. 
Skaityti plačiau
LMTA Karjeros ir kompetencijų centras kviečia ikimokyklinio ugdymo darbuotojus tobulintis nuotoliniu būdu. Kursų metu besimokantieji turės galimybę plėtoti dalykines, komunikacines kompetencijas, susipažins su nuotolinio mokymosi aplinka ir išmoks ja naudotis. 
Skaityti plačiau
Nacionaliniame švietimo lyderystės forume autorius dalijosi savo įžvalgomis apie bendradarbiavimą su tėvais. Anot H. Vaicekausko, tai principai, padedantys stiprinti bendrą mokytojų ir tėvų supratimą, kad jie kartu atsakingi už vaikų mokymąsi.
Skaityti plačiau
2017 m. gegužės 15 d. Vilniaus lopšelis-darželis „Žilvitis“, Lietuvos edukologijos universitetas, Vilniaus miesto savivaldybė ir VšĮ „Vaikų ugdymas“ kviečia pedagogus, tėvus dalyvauti konferencijoje „Sumanus pedagogas – laimingas vaikas“.
Skaityti plačiau
Lapkričio 18 d. 12 ir 14 val. Klaipėdos lėlių teatro scenoje nuskambės trečioji šio sezono premjera - spektaklis visai šeimai „Raudonkepuraitė“.  Šarlio Pero pasaką „Raudonkepuraitė“ lėlių teatro scenoje ėmėsi interpretuoti režisierė Gintarė Radvilavičiūtė.
Skaityti plačiau
Bendras šeimos turtas turi būti tvarkomas taip, kad nebūtų pažeisti tiek sutuoktinių, tiek jų nepilnamečių vaikų interesai. Dėl šios priežasties įstatyme yra numatyti tam tikri apribojimai, susiję su jo disponavimu. Šiame straipsnyje nagrinėsime svarbiausias teisinius klausimus, liečiančius šeimos turtą, ir pateiksime į juos atsakymus.
Skaityti plačiau
2015 m. gegužės 5 d. 10.00 val. Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centre (Žirmūnų g. 1B, Vilnius) organizuojamas kvalifikacijos tobulinimo seminaras „Pedagogų bendravimas su alfa kartos vaikų tėvais“.
Skaityti plačiau
Dešimt bene gražiausių lietuvių liaudies dainų tampa visiems pasiekiamos internetu – mažyliai kartu su suaugusiaisiais galės mėgautis lietuvių dailininkų ir animatorių sukurtais filmukais,  įgarsintais grupės „Skylė“ narių.
Skaityti plačiau
Atėjusi vasara visus lepina šiluma ir kviečia kuo daugiau laiko praleisti gryname ore, todėl lopšelio-darželio „Gluosnis“ vaikučiams liepos mėnesį lauke organizuojamos įvairios pramogos.
Skaityti plačiau
VšĮ „Menų terapijos centras“ 2014  m. kovo mėn. 7 – 8 dienomis kviečia dalyvauti praktiniame seminare „Paliesk ir būsi palytėtas – molis dailės terapijoje“. Seminarą ves viešnia iš Prahos Beate Elisabeth Albrich. 
Skaityti plačiau
Antradienio vakare literatūros mėgėjai ir meną plačiau pažinti norintys žmonės rinkosi Nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje, kur Modernaus meno centras (MMC) pristatė meno kritikės Monikos Krikštopaitytės knygą „Kultūringa pelė Stasė“. 
Skaityti plačiau
Jau nuo šio pavasario namų ieško nauja leidyklos „Nieko rimto“ knyga „Šuo vardu Benamis“. Tai istorija apie draugystę, lygybę, pasitikėjimą ir… tylą. Apie knygos idėją, abejones ir drąsą skaitykite interviu su knygos autore Sara Lean.
Skaityti plačiau
Renginio metu bus gilinamasi į tai, kaip skaitomi tekstai veikia vaikų žodinę kūrybą, ką sako tyrimai apie Ikimokyklinio amžiaus vaikų skaitymo ypatumus, kokią reikšmę ikimokyklinukų ugdymui ir jų rišlios kalbos lavinimui turi vaikiškos knygelės.
Skaityti plačiau
Švietimo ir mokslo ministerija, atsižvelgdama į pedagogų, dirbančių mokyklose tautinės mažumos kalba, prašymus parengti daugiau mokymo priemonių lietuvių kalbai mokyti, mokykloms skiria naujas lietuvių kalbos mokymo priemones.  
Skaityti plačiau
Klausimas „Ar mokyti ikimokyklinio amžiaus vaiką užsienio kalbos?“ vis dar išlieka diskusinis. Vieni specialistai teigia, kad užsienio kalbos mokymas yra žalingas, kiti teigia atvirkščiai. 
Skaityti plačiau
Vytauto Didžiojo universiteto Užsienio kalbų institutas 2013 m. rugsėjo 27-28 d. organizuoja antrąją tarptautinę mokslinę konferenciją „Darnioji daugiakalbystė: tyrimai, studijos, kultūra“.
Skaityti plačiau
Prisimenate, kaip mama jus vertė lankyti tautinių šokių būrelį, nors mieliau būtumėte pasirinkę plaukimą? O gal dar ir šiandien su siaubu praeinate pro kiekvieną pianiną, nes jis primena ne pačias maloniausias ir įdomiausias vaikystės pamokas? Vaikus papildomai ugdyti būtina jau nuo mažų dienų. Tačiau ar mes, tėveliai, viską darome teisingai ir kartais neperlenkiame lazdos?  
Skaityti plačiau
Pinigai, pinigų vertė, pelnas ir kitos ekonomikos sąvokos paprastai yra siejamos su suaugusių žmonių pasauliu. Tačiau ilgą laiką nebuvo tyrinėjama, kaip vaikai supranta šiuos suaugusiesiems įprastus reiškinius. Nors pirmieji tyrimai šioje srityje pradėti beveik prieš penkis dešimtmečius, tačiau net ir šiandien yra daug neatsakytų klausimų. 
Skaityti plačiau
Kviečiame į mokslinę praktinę konferenciją „Vaikystė ir ugdymas“, kuri prasidės Šiaulių universitete 2014 m. vasario 7 d. ir tęsis virtualioje aplinkoje iki 2014 m. vasario 14 d.
Skaityti plačiau
Sveikatos apsaugos ministerija primena tėveliams, kad vasarą reikia pasirūpinti profilaktiniu kasmetiniu vaikų ir paauglių sveikatos tikrinimu, kuris yra privalomas. 
Skaityti plačiau
Jauniausieji mūsų eismo dalyviai – patys smalsiausi ir, deja, patys pažeidžiamiausi. Ikimokyklinio amžiaus vaikus domina juos supantis pasaulis, jie trykšta noru viską pažinti, tačiau tai gali baigtis netikėta nelaime. Todėl svarbu jau nuo mažų dienų mokyti vaikus, kaip išvengti nelaimingų atsitikimų.
Skaityti plačiau
Norite, kad jūsų vaikai nesirgtų? Pasirūpinkite jų mityba!  Žiniomis ir asmenine patirtimi apie sveikatai palankią vaikų mitybą seminare Kėdainiuose „Sveikatai palanki vaikų mityba“ sausio 17 d. dalinsis maisto technologė, mitybos specialistė ir dviejų vaikų mama Raminta Bogušienė.
Skaityti plačiau
Prisijunkite prie Lietuvos nacionalinės UNESCO komisijos globojamos socialinės-edukacinės iniciatyvos „Visa Lietuva skaito vaikams“ ir paminėkite II Lietuvos ir Tarptautinę skaitymo balsu vaikams savaitę!
Skaityti plačiau
Vaikų poreikius atitinkantis patalpų apipavidalinimas padeda jiems nevaržomai mokytis ir vystytis. Sienų ir grindų elementai skatina vaikus bandyti ir atlikti pirmuosius eksperimentus. Be to, vaikai lavina savo motoriką ir koordinaciją.
Skaityti plačiau
2018 m. spalio 23 d. 13 val. kviečiame į paskaitą tema: „Emocinio vaikų intelekto lavinimas taikant inovacijas“, kurią ves doc. dr. Sigita Burvytė. Paskaita vyks Vilniaus lopšelyje-darželyje „Pabiručiai“ (Brolių g. 18, Vilnius).
Skaityti plačiau
Švietimo ir mokslo ministerija kviečia švietimo ir kultūros įstaigas įsitraukti į iniciatyvą „Atverk duris vasarai“ ir suteikti visiems mokyklinio amžiaus vaikams galimybę prasmingai leisti atostogas. 
Skaityti plačiau
Kaip vasaros metu padėti vaikams leisti laiką kuo aktyviau ir kokių smagių veiklų imtis visai šeimai, pataria „Šiaurės licėjuje“ Kaune kompetencijų stovyklas vedanti pedagogė Brigita Fedorčak bei vaikų trenerė Austra Skujytė.
Skaityti plačiau