Emokykla.lt
Vartotojų naujienos Vaikų darbų paroda „Užgavėnių kaukės“ Šiauliuose
 

Vaikų darbų paroda „Užgavėnių kaukės“ Šiauliuose

2015-02-18
Susijusios temos: Kūrybingumas Ugdymo įstaigos
Vaikų darbų paroda „Užgavėnių kaukės“ Šiauliuose
Marta JOCIUVIENĖ, neformaliojo ugdymo dailės mokytoja
Šiaulių lopšelis-darželis „Gluosnis“
 
Nuo vasario 9 d. Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešojoje bibliotekoje eksponuojama Šiaulių lopšelio-darželio „Gluosnis“ ugdytiniųkūrybinių darbų paroda „Užgavėnių kaukės“. Parodą paruošti padėjo šio darželio neformaliojo ugdymo mokytoja Marta Jociuvienė
 
Nuo rugsėjo mėnesio Šiaulių lopšelyje-darželyje „Gluosnis“ vadovauju dailės būreliui, kuris yra itin mėgstamas vaikų. Kiekvieno užsiėmimo metu stengiuosi vaikus užimti lavinančia veikla, ugdyti meninius gebėjimus, skatinti kūrybingumą.
 
Kurdami Užgavėnių kaukes vaikai pirmiausia gamino formą, taip įsisavindami naują techniką. Vaikai eksperimentavo lipdydami, pasirinkdami jiems patinkančias spalvas, jas maišė, dažė kaukes ir galiausiai kūrinius dekoravo pakulomis ir siūlais. Kiekvieno vaiko kūryba yra savita, tik jam būdinga, todėl vengiu kištis į kūrybos procesą, vaikams suteikiu tik būtiną pagalbą. Mažiesiems menininkams būdingas estetinis jautrumas, jų darbai pasižymi gyvumu, kūrybos džiaugsmo išraiška.
 
Parodoje dalyvaujančių kaukių kūrėjai yra skirtingo amžiaus ir tai atsispindi vaikų kūriniuose. Ikimokyklinio amžiaus vaikams buvo svarbesnis pats kūrybos procesas, o ne rezultatas. Jų kūrinėliai labiau chaotiški, iškreiptų formų, pasižymi originaliais spalviniais sprendimais. Priešmokyklinio amžiaus vaikai labiau susitelkia į galutinį rezultatą, laisvai fantazuodami kuria sudėtingesnes formas, atidžiau derina spalvas, o dekoruodami siekia susikurtą viziją paversti realybe.
 
Vadovaudama dailės būreliui ir dirbdama su vaikais stengiuosi puoselėti ir skatinti jų kūrybingumą, gyvybingumą, diegti meilę savo tėvų, senelių, prosenelių papročiams ir tradicijoms, gimtajam kraštui.
 
Paroda veiks iki vasario 27d., tad maloniai kviečiame visus apsilankyti ir pasigrožėti mažųjų menininkų darbais.