Emokykla.lt
Populiarios temos:
Edukacija Projektai Kompleksinė pagalba Specialieji poreikiai Skaitymas Vaiko kalba Vaiko raida Vaiko sveikata Vaiko ugdymas  
Vartotojų naujienos Savaitė be patyčių Šiaulių lopšelyje-darželyje „Žiogelis“
 

Savaitė be patyčių Šiaulių lopšelyje-darželyje „Žiogelis“

2016-04-04
Savaitė be patyčių Šiaulių lopšelyje-darželyje „Žiogelis“
Asta KERIENĖ
Šiaulių lopšelis-darželis „Žiogelis“
 
Kovo 14–18 dienomis Šiaulių lopšelyje-darželyje „Žiogelis“ vyko veiksmo savaitė be patyčių „Pradėti reikia nuo savęs“. Visa bendruomenė buvo kviečiama dalyvauti šioje prieš patyčias nukreiptoje savaitėje.
 
Savaitė prasidėjo puošiant grupes vaikų nuspalvintomis draugystės mandalomis. Kasdien auklėtojos su vaikais žaidė žaidimus, kurie padėjo ugdytiniams suprasti, kad visi esame ir skirtingi, ir panašūs, kalbėjosi apie supratingumą, pagarbą, pagalbą vienų kitiems. Mažieji diskutavo apie draugystės ir tolerancijos svarbą žmogui, aiškinosi netinkamo elgesio pasekmes, ieškojo tikros draugystės spalvų, kūrė plakatus tema „Tikras draugas“, kvietė vieni kitus užjausti, padėti silpnesniam ir draugauti. Apie tikrą draugystę pasakojo ir senosios animacijos filmukas „Lietsargis“.
 
Sporto salėje vaikai žaidė judriuosius žaidimus, mokėsi draugiškai rungtyniauti, priimti pralaimėjimą, nuoširdžiai džiaugtis draugo pergale. Pasirodo, kad Z kartos vaikams tai didelis iššūkis.
 
Grupėse socialinė pedagogė Ingrida Jončienė vedė užsiėmimus „5 pagalbos žingsneliai sau“, kurių metu padėjo vaikams išsiaiškinti, kaip padėti sau, kai tave skriaudžia, kaip atpažinti nedorą elgesį. Vaikams buvo nelengva surasti žodžius jausmams išsakyti.
 
Ši savaitė buvo ypatinga ir ugdytinių tėveliams. Jiems buvo paruošti informaciniai stendiniai pranešimai apie vaikų savigarbą. Kartu ieškota išeičių ir pagalbos būdų prieš patyčias, analizuotas plakatas  „Patyčių pilis“. Namų užduotis buvo pastebėti vaiko pastangas, gerus darbus ir juos užfiksuoti gėlės žiede. Paskui kartu pasidžiaugta „išaugintomis“ gėlėmis, kurias vaikai „pasodino“ į „Gerų darbų pievą“. Ugdytiniai pritarė, kad kiekvienas yra svarbus ir reikalingas.
 
Visą savaitę jautėsi vaikų pastangos ir noras būti draugiškais ir tolerantiškais. Vieni kitiems linkėjome, kad šios svarbios, reikalingos savybės visuomet būtų kartu su mumis.