Emokykla.lt
Populiarios temos:
Edukacija Projektai Kompleksinė pagalba Specialieji poreikiai Skaitymas Vaiko kalba Vaiko raida Vaiko sveikata Vaiko ugdymas  
Vartotojų naujienos Projekto „Atrandu darželį“ dalyviai susitiko Turkijoje
 

Projekto „Atrandu darželį“ dalyviai susitiko Turkijoje

2017-01-09
Projekto „Atrandu darželį“ dalyviai susitiko Turkijoje
Ingrida JOČIENĖ
Šiaulių lopšelis-darželis „Žiogelis“
 
Vykdant Erasmus+ projektą „Atrandu darželį“ 2016 m. lapkričio 21–25 dienomis Turkijoje įvyko trečiasis šalių partnerių susitikimas. Lietuvos ir Bulgarijos pedagogai susipažino su Turkijos švietimo sistema, diskutavo apie ankstyvojo amžiaus vaikų įtraukties į ugdymo procesą problematiką, stebėjo ir aptarė pedagogų organizuojamas veiklas, aplankė ikimokyklinio ugdymo įstaigas, dalijosi patirtimi ir idėjomis, kaip skatinti ugdytinių įtraukimą į žaidybines veiklas, kokiais būdais bandoma pritraukti tėvus.
 
Turkijoje darželio grupėse ugdoma iki 20 vaikų, sistemingai išplanuoti veiklų kampeliai, patalpos spalvingos, gausus priemonių pasirinkimas. Stebėtos veiklos paliko daug įspūdžių pedagogams: vaikai noriai bendravao, aktyviai įsitraukė į veiklas, auklėtojos tinkamai parinko priemones ir būdus, skatinančius ugdytinių iniciatyvumą. Nustebino, kad kiekviena grupė turi projektorius, kurie efektyviai naudojami edukacijai.
 
Susitikimo metu projekto dalyviai analizavo bendradarbiavimo su tėvais modelius, pasitaikančias problemas, aptarė komandinio darbo svarbą, siekiant lengvinti ankstyvojo amžiaus vaikų adaptaciją.
 
Susitikimo dalyviai pristatė gerąją darbo patirtį, organizuojant atvirų durų savaites įstaigose, taip pat pateiktis tema „Dirbame kartu“, kuriose atsispindėjo tėvų įtrauktis į ugdymosi procesą ir vaikų adaptacijos gerinimo modeliai. 
 
Visi kartu numatėme paskutinio susitikimo Bulgarijoje namų darbus, aptarėme laukiamą galutinį projekto rezultatą – praktinę metodologinę knygą ir DVD apie ankstyvojo amžiaus vaikų adaptaciją.
 
Vizito metu džiugino šiltas turkų priėmimas, o ypatingai – visų šalių-partnerių atstovų draugiškas bendravimas.