Emokykla.lt
Populiarios temos:
Edukacija Projektai Kompleksinė pagalba Specialieji poreikiai Skaitymas Vaiko kalba Vaiko raida Vaiko sveikata Vaiko ugdymas  
Vartotojų naujienos Pilietinė iniciatyva „Atmintis gyva, nes liudija“ pasiekė vaikų širdis
 

Pilietinė iniciatyva „Atmintis gyva, nes liudija“ pasiekė vaikų širdis

2016-01-14
Pilietinė iniciatyva „Atmintis gyva, nes liudija“ pasiekė vaikų širdis
Rima ATRAŠKEVIČIENĖ
Šiaulių lopelis-darželis „Žiogelis“

Šaltoką sausio 13-osios rytą šurmuliuodami ir džiaugdamiesi krintančiu sniegu, vaikai rinkosi į Šiaulių lopšelį-darželį „Žiogelis“. Atskubėjusius vaikus pasitiko tyli ir rami muzika,  degančios žvakelės ir melsvos neužmirštuolės.
 
Vaikai ėmė šnabždėtis: kodėl dega žvakelės? kodėl taip tylu ir tamsu? Plazdant žvakių liepsnelėms vaikai pradėjo diskutuoti, kalbėtis, pasakoti vieni kitiems, ką girdėjo iš tėvelių ar per televiziją apie Sausio 13-osios įvykius prieš daugelį metų.
 
Po pusryčių vyresnieji vaikai rinkosi į svetainę, kur dalyvavo pilietinėje iniciatyvoje „Atmintis gyva, nes liudija“. Jos metu siekėme puoselėti augančios kartos istorinę atmintį ir patriotiškumą, prisiminti ir pagerbti žuvusiuosius, nukentėjusius Lietuvos gynėjus. Prisimindama 1991-ųjų sausio įvykius papasakojau vaikams savo prisiminimus, patirtį, išgyvenimus. Vaikai atidžiai ir susikaupę stebėjo filmą apie Sausio 13-ąją, kurios metu Lietuvoje vis dar šeimininkavo okupacinė kariuomenė, tačiau vieninga ir laisvės trokštanti lietuvių tauta tomis dienomis apgynė nepriklausomybę ir pasipriešino agresoriui. Išgirdę skambančią Marijono Mikutavičiaus dainą „Aš myliu Lietuvą“, iš pradžių nedrąsiai, ėmė jai pritarti.
 
Supratau, kad ši iniciatyva pasiekė vaikų širdutes ir jas sujaudino: išeidami į grupes prašė užrašyti filmo pavadinimą, klausė, kur jį galima surasti, nes nori dar kartą namuose su tėveliais pasižiūrėti. Tikiu, kad vaikai papasakos savo draugams, tėveliams, seneliams tai, ką išgirdo ir sužinojo.
 
Išsiskirdama su vaikais, paskatinau juos paklausti savo tėvelių, senelių, ką jie prisimena apie tų dienų įvykius, ką tuomet mąstė, ką jautė.