Emokykla.lt
Populiarios temos:
Edukacija Projektai Kompleksinė pagalba Specialieji poreikiai Skaitymas Vaiko kalba Vaiko raida Vaiko sveikata Vaiko ugdymas  
Vartotojų naujienos Panevėžio Kastyčio Ramanausko lopšelyje-darželyje vyko knygų kūrimo akcija „Su knyga ir bitute“
 

Panevėžio Kastyčio Ramanausko lopšelyje-darželyje vyko knygų kūrimo akcija „Su knyga ir bitute“

2016-04-05
Panevėžio Kastyčio Ramanausko lopšelyje-darželyje vyko knygų kūrimo akcija „Su knyga ir bitute“
Karolina PLATUŠIENĖ 
Panevėžio Kastyčio Ramanausko lopšelis-darželis
 
Panevėžio Kastyčio Ramanausko lopšelyje-darželyje vyko knygų kūrimo akcija „Su knyga ir bitute“, skirta Gabrielės Petkevičaitės-Bitės – rašytojos, publicistės, visuomeninės veikėjos – 155-osioms gimimo metinėms paminėti.
 
Akcijos tikslas – panaudoti inovatyvias idėjas, skatinančias ikimokyklinio amžiaus vaikų žodinės kūrybos plėtotę. Manome, kad ši akcija padėjo vaikams ugdytis kūrybingumą, gebėjimą originaliai mąstyti ir veikti, skatino vaikų meninį supratimą.
 
Akcijoje noriai dalyvavo ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigų pedagogai, ugdytiniai ir jų tėveliai iš visos Lietuvos: Panevėžio, Šiaulių, Šiaulių r. Kairių, Šiaulių r. Gruzdžių sen., Druskininkų, Mažeikių, Ignalinos, Ukmergės, Raseinių, Skuodo, Kėdainių, Kupiškio, Kaišiadorių, Kauno r. Neveronių sen., Vilniaus, Vilkaviškio, Raseinių, Telšių. Visi drauge kūrė knygutes apie bites, jas iliustravo, džiaugėsi savo naujai sukurtais skaitiniais.
 
Savo atsiliepimuose pedagogai džiaugėsi, galėdami dalyvauti mūsų organizuotoje respublikinėje akcijoje. Knygelių kūrimui buvo naudojami nuotraukose užfiksuoti vaikų meniniai darbai. Dalyviai kūrė eiles, pasakojimus apie bitutes, netgi užduotėles mažiesiems. Pasak pedagogių, vaikams labai  patiko idėja patiems sukurti knygą. Vaikai daugiau sužinojo apie bitutes, jų gyvenimą, suvokė, kad dirbant kartu kaip bitutės galima daug ką nuveikti. Kuriant atsirado noras žaisti, pasakoti, improvizuoti. Tėveliams taipogi patiko kurti, iliustruoti knygutes, tačiau didžiausia laimė, pasak jų – praleistas laikas kartu su savo vaiku. 
 
Šiaulių r. Kairių lopšelio-darželio „Spindulėlis“ pedagogei Almai Šulčienei netgi pavyko savo namų palėpėje atrasti seną dar jos tėčio, buvusio bitininko, naudotą Jono Kriščiūno knygą „Bitininkystė“, išleistą 1961 m. Taigi, visa tai patvirtina, kad piešdami ir kurdami knygelę, vaikai ir suaugusieji iš ties išgyveno kūrybinį džiaugsmą, patyrė daug gerų emocijų, praturtino žodyną naujais žodžiais, sužinojo lietuvių liaudies patarlių apie bites, buvo lavinamas vaikų pastabumas, dėmesys, loginis mąstymas, smulkioji motorika. Kai kurios sukurtos knygelės pasitarnavo kaip metodinės priemonės susipažįstant su skaičiais, skaitmenimis, skaičių eiliškumu, geometrinėmis figūromis.
 
Tikimės, kad daugelį ši akcija paskatino vėl nueiti į biblioteką, surasti knygą, paimti ją į rankas. Mums, pedagogėms, ši akcija suteikė naujos patirties, idėjų ateičiai, o biblioteka praturtėjo originaliais akcijos dalyvių sukurtais darbais.
 
Knygelių paroda eksponuojama Panevėžio Vaikų ir jaunimo literatūros centro apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešojoje bibliotekoje nuo kovo 22 d. iki balandžio 8 d.