Emokykla.lt
Populiarios temos:
Edukacija Projektai Kompleksinė pagalba Specialieji poreikiai Skaitymas Vaiko kalba Vaiko raida Vaiko sveikata Vaiko ugdymas  
Tarptautinis seminaras „Muzikinio ugdymo metodai užsienyje ir Lietuvoje“

Tarptautinis seminaras „Muzikinio ugdymo metodai užsienyje ir Lietuvoje“

2020-12-14
Susijusios temos: Pedagogika
Tarptautinis seminaras „Muzikinio ugdymo metodai užsienyje ir Lietuvoje“
Aušra Marcinkevičienė
Gruodžio 10 d. „Zoom“ platformoje vyko tarptautinis seminaras, skirtas meninio ugdymo pedagogams tema „Muzikinio ugdymo metodai užsienyje ir Lietuvoje“.
Jame susirinko 100 dalyvių ir 11 lektorių iš Suomijos (Eva Gintrė Obaji), Švedijos (Rūta Žičkienė), Airijos (Laura Augustinė), Austrijos (Lina Grigaitienė), Lenkijos (Juozas Pileckas), Alytaus lopšelio-darželio „Pasaka“ pavaduotoja ugdymui Sigutė Ramanavičiūtė, Alytaus „Dzūkijos“ mokyklos informacinių technologijų mokytoja Daiva Šeštavickienė, Alytaus jaunimo centro vokalinės studijos „Boružėlė“ muzikos mokytoja ekspertė Raimonda Remeikienė ir pavaduotoja ugdymui Inga Gučienė (Vilnius), Gražina Pamparienė (Joniškis).
Seminarą organizavau aš, Alytaus lopšelio-darželio meninio ugdymo pedagogė metodininkė ir Alytaus jaunimo centro vokalinės studijos „Boružėlė“ choreografijos mokytoja Aušra Marcinkevičienė. Idėja suorganizuoti tokį seminarą gimė iš to, kad esu sukūrusi „Facebooko“ grupę „Darželio muzikai“, kurioje yra 1600 narių iš Lietuvos ir užsienio. Šioje grupėje vyksta bendradarbiavimas ir dalijimasis metodine medžiaga.
 
Seminaras buvo produktyvus ir informatyvus, jame buvo dalijamasi gerąja patirtimi apie užsienio ir Lietuvos muzikinio ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo metodikas. Lektoriai taip pat pasidalino gausia dalomąja medžiaga: mp3, 4-iomis knygomis pdf formatu, dainelių natomis ir kita.
 
Nuostabu rasti meninio ugdymo kolegų lietuvių užsienio šalyje ir su jais bendradarbiauti ir bendrauti. Tai buvo puiki galimybė tiek Lietuvos, tiek užsienio pedagogams dar plačiau ir labiau paanalizuoti muzikinį ugdymą.