Emokykla.lt
Populiarios temos:
Edukacija Projektai Kompleksinė pagalba Specialieji poreikiai Skaitymas Vaiko kalba Vaiko raida Vaiko sveikata Vaiko ugdymas  

„Lietuvos mažųjų žaidynėse 2017“ puoselėjamos olimpinės idėjos

2017-05-04
Susijusios temos: Vaiko sveikata
„Lietuvos mažųjų žaidynėse 2017“ puoselėjamos olimpinės idėjos
Vilija GERASIMOVIČIENĖ
Vilniaus kolegija
Ketvirtus metus vykstantis Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) ir respublikinės ikimokyklinio ugdymo kūno kultūros pedagogų asociacijos (RIUKKPA) bendras projektas „Mažųjų Olimpiada“ pakeitė pavadinimą ir tapo „Lietuvos mažųjų žaidynėmis“.
Žaismingo, integralaus, dinamiško ir universalaus projekto „Lietuvos mažųjų žaidynės“ veiklų metu skatinamas vaikų fizinį aktyvumas, supažindinama su garbingo varžymosi idėjomis, kuriami sveikos gyvensenos ir olimpinės kultūros pagrindai. Šio projekto judėjimo užduotys ir metodinės rekomendacijos jau tapo daugumos įstaigų ugdymo programų dalimi. Olimpinės idėjos suteikia vidinės motyvacijos pedagogams siekti bendruomeniškumo ir tampa ryškiu ugdymosi veiksniu formuojant sveikos gyvensenos įgūdžius ir įpročius ikimokykliniame amžiuje.
 
Projektas sulaukia vis didesnio ikimokyklinio ugdymo įstaigų pedagogų ir tėvų susidomėjimo. 2015 metais projekte dalyvavo 95 ikimokyklinio ugdymo įstaigos iš 25 Lietuvos miestų, 2016 m. – 173 įstaigos iš 40 Lietuvos miestų ir miestelių, o 2017 m. užregistruota net 211 ikimokyklinio ugdymo įstaigų iš visos Lietuvos!
 
Pirmasis šių metų Vilniaus apskrities etapas surengtas balandžio 5 dieną Vilniaus kolegijos Sveikatos priežiūros fakulteto (SPF) sporto salėje ir balandžio 6 d. Taikos progimnazijoje. Abejuose renginiuose dalyvavo po 11 komandų iš Vilniaus apskrities lopšelių-darželių.
 
Siekiant puoselėti olimpines vertybes ir ugdyti šiuolaikinę olimpinio sporto sampratą įkvepiančiu asmeniniu pavyzdžiu „Lietuvos mažųjų žaidynių 2017“ šventinį renginį atidarė moterų imtynių Lietuvos čempionė bei Europos tarptautinių turnyrų prizininkė Rugilė Abraškevičiūtė, studijuojanti Vilniaus kolegijos Pedagogikos fakulteto vaikystės pedagogikos studijų programoje. Sportininkė linkėjo darželinukams kuo dažniau patirti sporto teikiamą džiaugsmą ir sieti savo asmenybę su sportine veikla nuo mažens.
 
 
7 komandos pateko į antrąjį etapą, kuris vyko balandžio 20 d. Vilniaus kolegijoje. Susitiko 54 darželinukai, apie 18 pedagogų iš Vilniaus miesto lopšelių-darželių „Rūta“, „Užupiukas“, „Žilvitis“, „Žilvinėlis“, „Žemyna“, „Žvalgutis“, Trakų raj. sav. Lentvario lopšelio-darželio „Šilas“, Elektrėnų mokyklos-darželio „Žiogelis“, Ukmergės vaikų lopšelio-darželio „Nykštukas“.
 
Paklausėme mažųjų dalyvių:
– Kas gi yra tos mažųjų žaidynės?
– Sportas ir vaikai.(Lukas, 6 m.)
– Žaidynės, kai visi vaikai žaidžia. Gali iš jų daug ko išmokti, būti stiprus, greit bėgioti. (Simonas, 7 m.)
– Koks šūkis tiktų „Mažųjų žaidynėms“?
– „Reikia sportuoti! (Aurėja, 6 m.)
– „Sportas – sveikata! (Liepa, 6 m.)
– „Sportas – tai ateitis. (Jonas, 7 m.)
 
 
Sėkmingai organizuoti renginį padėjo socialiniai partneriai (Vilniaus kolegijos Pedagogikos, Sveikatos priežiūros fakultetų ir ryšių su visuomene skyriaus bendruomenė, Kūno kultūros ir sporto centro kolektyvas) ir rėmėjai (Sostinės krepšinio mokykla, vaikų futbolo mokykla „Audra“, Vilniaus teritorinės ligonių kasa). Vilniaus kolegijos Pedagogikos fakulteto vaikystės pedagogikos studijų programos studentės padėjo ruoštis renginiui, teisėjavo judriųjų estafečių rungtyse, organizavo žaidimus ir menines veiklas, kalbino mažuosius dalyvius, dalijosi idėjomis.
 
Nuotraukų autorius Saulius Čirba