Emokykla.lt
Populiarios temos:
Edukacija Projektai Kompleksinė pagalba Specialieji poreikiai Skaitymas Vaiko kalba Vaiko raida Vaiko sveikata Vaiko ugdymas  
Miesto paroda „Daržo kaliausė“

Miesto paroda „Daržo kaliausė“

2019-12-02
Susijusios temos: Projektai Kūrybingumas
Miesto paroda „Daržo kaliausė“
Ekologija, aplinkosauga, meilė gamtai – pastaraisiais metais įgauna vis didesnę reikšmę. Natūralu, kad ikimokyklinėse įstaigose taip pat skiriamas didesnis dėmesys šioms temoms. Vilniaus lopšelio-darželio „Žibutė“ pedagogai, įtraukdami vaikus ir tėvus, jau antrus metus iš eilės vykdo Vilniaus miesto savivaldybės remiamą aplinkosauginį ir ekologinį projektą „Gamtos namų duris pravėrus“, kurio šių metų pagrindinis tikslas – ugdyti nevartotojišką požiūrį į gamtą, pagarbą gyvybei ir atsakomybę už ją, rūpestį ne tik savo, bet ir šalies bei visos Žemės ateitimi.
 
Viena iš projekto veiklų tapo idėja suorganizuoti darbų iš antrinių žaliavų parodą „Daržo kaliausė“. Parodoje dalyvauti buvo kviečiamos ikimokyklinės įstaigos iš visos Lietuvos. Spalio 28 – lapkričio 8 dienomis įstaigoje buvo galima pasigrožėti tiek pedagogų, tiek tėvų kūrybiškumu, išmone, originalumu drauge su vaikais gaminant kaliauses ir jų gamybai panaudojant pačius įvairiausius jau nebereikalingus daiktus.
 
 
Džiugino širdį, kad parodoje dalyvavo ne tik Vilniaus, bet ir Kretingos, Druskininkų įstaigos. Vadinasi, nesvarbu kaip arti ar toli esame vieni nuo kitų, mus visus sieja viena mintis ir vienas tikslas – jau nuo mažų dienų formuoti žmogui suvokimą, kad jis yra gamtos dalis ir kad nuo kiekvieno iš mūsų priklauso, kokia bus gamtos ir mūsų pačių ateitis.
 
Jeigu jums kyla klausimas, o kur iškeliaus kaliausės po parodos? Joms jau numatyta vieta įstaigos kieme esančioje edukacinėje erdvėje „Daržininko kertelė“, kad saugotų nuo varnų ir žvirblių vaikų auginamas daržoves.
 
Audronė Markevičienė
Direktorės pavaduotoja ugdymui