Emokykla.lt
Populiarios temos:
Edukacija Projektai Kompleksinė pagalba Specialieji poreikiai Skaitymas Vaiko kalba Vaiko raida Vaiko sveikata Vaiko ugdymas  
Kviečiame registruotis į viešąją konsultaciją apie ankstyvąjį ugdymą

Kviečiame registruotis į viešąją konsultaciją apie ankstyvąjį ugdymą

2020-10-02
Susijusios temos: Vaiko ugdymas
Kviečiame registruotis į viešąją konsultaciją apie ankstyvąjį ugdymą
Spalio 8 d. 13 val. rengiama nuotolinė viešoji konsultacija „Visiems prieinamas ankstyvasis vaikų ugdymas“.
 
Ilgalaikių tyrimų duomenys rodo, kad kokybiškas ikimokyklinis ir priešmokyklinis ugdymas daro teigiamą poveikį visų vaikų, ypač augančių socialinės rizikos ir socialinės atskirties sąlygomis, tolesnei socialinei emocinei, pažintinei raidai. Ankstyvoji vaiko patirtis didžia dalimi lemia, kaip jam seksis mokytis toliau. EBPO akcentuoja, kad kokybiškas ankstyvasis ugdymas sumažina neigiamą skurdo poveikį, iškritimo iš švietimo sistemos riziką. Šalys, kurios ankstyvajam vaikų ugdymui skiria ne mažiau dėmesio ir investicijų nei kitiems švietimo lygmenims, vėliau džiaugiasi to nauda ne tik švietime, bet ir socialinėje, sveikatos, teisėsaugos ir kitose srityse.
 
Per diskusiją bus pristatyti siūlymai dėl didesnių valstybės įsipareigojimų organizuojant privalomą ikimokyklinį ugdymą socialinės atskirties sąlygomis gyvenantiems vaikams, priešmokyklinio ugdymo ankstinimo perspektyva, visuotinio ikimokyklinio ugdymo įteisinimo galimybės.
 
 
Nuotolinės diskusijos nuoroda https://youtu.be/FPLvjAWybvY
 
ŠMSM inf.