Emokykla.lt
Vartotojų straipsniai Startavo olimpinio ugdymo programa „Mažieji olimpiečiai“
 

Startavo olimpinio ugdymo programa „Mažieji olimpiečiai“

2015-02-19
Susijusios temos: Vaiko sveikata Ugdymo įstaigos
Startavo olimpinio ugdymo programa „Mažieji olimpiečiai“
Ona MOTIEJŪNAITĖ, direktoriaus pavaduotoja ugdymui
Druskininkų lopšelis-darželis „Bitutė“
Druskininkų lopšelis-darželis „Bitutė“ jau pora metų kryptingai žengia olimpinio ugdymo  programos link: esame pirmoji Druskininkų savivaldybės švietimo įstaiga, įsitraukusi į projektą „Vaikų ir jaunimo olimpinis ugdymas“.
Vaikai yra ne tik mūsų ateitis, bet ir dabartis, tad visi turime jausti pareigą nuo mažų dienų rūpintis jų visapusišku ugdymu. Sveikas vaikas – tai bendras tėvų ir auklėtojų tikslas. Mes, suaugusieji, rūpindamiesi tinkamu vaiko fiziniu vystymusi ir tuo, kad jis pakankamai judėtų, tuo pačiu rūpinamės ir jo psichine bei socialine sveikata.
 
Vaikai judėjimo džiaugsmą patiria tada, kai judėjimas yra ne slopinamas, bet skatinamas ir turtinamas, sudarant palankias sąlygas išmokti efektyvesnių judėjimo ir veikimo būdų, sėkmingai įveikti naujas kliūtis, patirti naujų įspūdžių. Žaidimai, įdomios užduotys sukuria puikią nuotaiką, suteikia džiaugsmo ir pasitenkinimo fizine veikla. Vaikui reikia nuolatinio judėjimo, kad jis augtų sveikas, fiziškai ir psichiškai normaliai bręstų.
 
Druskininkų lopšelis-darželis „Bitutė“ jau pora metų kryptingai žengia olimpinio ugdymo  programos link: dalyvaujame Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) skelbiamuose piešinių konkursuose, esame Lazdijų mokyklos-darželio „Vyturėlis“ olimpinės programos partneriai, organizuojame žiemos sporto šventes, vykdome projektus ir esame pirmoji Druskininkų savivaldybės švietimo įstaiga, įsitraukusi į projektą „Vaikų ir jaunimo olimpinis ugdymas“.
 
2014 metų vasario 14 d. Druskininkuose vyko „LTeam“ žiemos olimpinis festivalis. Jo atidarymo metu LTOK prezidentė Daina Gudzinevičiūtė mūsų darželiui įteikė olimpinio judėjimo vėliavą ir pažymėjimą, kuriuo pažymima, kad įstaiga tapo projekto „Olimpinė karta“ dalyviu.
 
Mažieji druskininkiečiai rinkosi į renginį įstaigos aktų salėje, kurio metu Kiškiukas Olimpiukas paskelbė olimpinio ugdymo programos 2015-2017 metams „Mažieji olimpiečiai“ pradžią ir įžiebė olimpinę ugnį. Renginyje svečiavosi Druskininkų savivaldybės administracijos švietimo skyriaus vedėjas Jevgrafijus Samuchovas, kuris 2014 m. stebėjo XVII-ąjį pasaulio krepšinio čempionatą Ispanijoje ir palaikė Lietuvos rinktinės krepšininkus. Svečias pasakojo, kuo skiriasi čempionato stebėjimas gyvai ir prie televizoriaus ekrano, parodė daugybę vaizdų iš Ispanijos ir jos milžiniškose sporto arenose vykusių rungtynių, dalijosi prisiminimais apie bendravimą su Lietuvos krepšinio rinktinės žaidėjais. Svečias linkėjo vaikams daug sportuoti, kad užaugtų sveiki, dideli ir sportiniais pasiekimais garsintų Lietuvą. Kiškiukas Olimpiukas padėkojo svečiui už gražią pradžią, įgyvendinant olimpinio ugdymo programos „Mažieji olimpiečiai“ tikslus ir uždavinius. Juk ir susitikimo tikslas – gero pavyzdžio rodymas.
 
Vaikai, klausydamiesi pasakojimo, stebėdami vaizdus, labiau patikėjo sporto ir sveiko gyvenimo būdo bei kasdienio fizinio aktyvumo nauda. Įgyvendindami ikimokyklinio amžiaus vaikų olimpinio ugdymo programą „Mažieji olimpiečiai“ kursime saugią, vaiką priimančią ir ugdančią aplinką, skatinančią laisvai, nevaržomai veikti, įgalinančią būti aktyviu ir jausti atsakomybę už savo veiklą.