Emokykla.lt
Populiarios temos:
Edukacija Projektai Kompleksinė pagalba Specialieji poreikiai Skaitymas Vaiko kalba Vaiko raida Vaiko sveikata Vaiko ugdymas  
Vartotojų straipsniai Šiaulių lopšelyje darželyje „Pasaka“ įgyvendintas dar vienas eTwining projektas „Autumn in my kindergarten“.
 

Šiaulių lopšelyje darželyje „Pasaka“ įgyvendintas dar vienas eTwining projektas „Autumn in my kindergarten“.

2020-11-25

Spalio mėnesį Šiaulių lopšelio – darželio „Pasaka“, „Žiogelių“ grupės ugdytiniai kartu su ikimokyklinio ugdymo mokytoja Lina� vykdė tarptautinį eTwining projektą „Autumn in my kindergarten“.� Projektas truko keturias savaites. Kiekviena savaitė buvo skirta vis kitokioms veikloms: �„Ruduo mano lėkštėje“, „Ruduo ir sportas“, „ Ruduo ir STEAM“, „Rudens spalvos aplink mane“. Į projektą iš viso �įsitraukė 26 pedagogai iš: Kroatijos, Lenkijos, Lietuvos, Portugalijos, Rumunijos, Serbijos ir Turkijos. Projekto dalyviai noriai dalinosi akimirkomis iš vykdomo projekto.

Pirmąją savaitę dalyviai dalinosi ne tik akimirkomis kai vaisiai ir daržovės puošia mūsų lėkštes, bet ir meniniais darbeliais, kurie atliepė savaitės temą. Pedagogai į temą pažvelgė labai išradingai, iš vaisių, daržovių lėkštėse dėliojo įvairiausius piešinius, paukščius, mašinas. O kaip dar be skaniųjų kokteilių.� Manau, kad kalbant apie vaisus ir daržoves vaikai ne tik smagiai leido laiką, bet ir gilino žinias apie jų naudą mūsų organizmui, ypač keičiantis metų laikams.

Antroji savaitė siejosi su pirmąją. Joje daugiau dėmesio buvo skiriama judėjimui gamtoje, sportavimui. Sportas – sveikata. �Juk daugumą veiklų lauke puikiai galima apjungti ir su sportu. Pedagogai buvo tikrai labai kūrybingi, savo darželių lauko erdves puikiai išnaudojo judėjimui.

Trečioji savaitė buvo skirta STEAM veikloms. Vaikai programavo išmaniąsias bitutes ieškodami kelio nuo vaisiaus iki medžio ant kurio jie auga, statė pačius įvairiausius statinius, piešė, skaičiavo, svėrė, matavo, tyrinėjo. Veiklose panaudojo� šviesos staliukus� ir dar daug kitų darbų atliko skirtų STEAM veikloms.

Ketvirtąją savaitę projekto dalyviai skatino pastebėti vaikus spalvas, kurios mus supa rudenį. Kai medžių lapai keičia spalvą, kai galime pasodinti naują augalą ar tiesiog pasidžiaugti spalvų įvairove už lango.

Projektas įtraukė nemažai dalyvių iš įvairių šalių, tai rodo, kad nesvarbu kur tu esi, tu sieki vieno, kad vaikai pažintų, mokytųsi, domėtųsi jį supančia aplinka, ir nesvarbu, koks tai metų laikas bebūtų.