Emokykla.lt
Populiarios temos:
Edukacija Projektai Kompleksinė pagalba Specialieji poreikiai Skaitymas Vaiko kalba Vaiko raida Vaiko sveikata Vaiko ugdymas  
Vartotojų straipsniai Priešmokyklinukai pažino draugystės paslaptis
 

Priešmokyklinukai pažino draugystės paslaptis

2017-04-04
Susijusios temos: Vaiko ugdymas
Priešmokyklinukai pažino draugystės paslaptis
Vilija VALANČIENĖ
Šilutės lopšelis-darželis „Ąžuoliukas“
Vaikų darželis – viena pirmųjų ikimokyklinio amžiaus vaikų socializacijos vietų. Darželyje vaikai susipažįsta su naujais žmonėmis, patiria įvairių situacijų, ima geriau pažinti pasaulį. Į šį procesą įsijungia visi vaiką supantys suaugusieji.
Siekdami palengvinti šį procesą, Šilutės lopšelio-darželio „Ąžuoliukas“ priešmokyklinukams parengėme projektą „Būk mano draugu“. Jo metu mokėmės būti draugiški žaisdami, pramogaudami, dirbdami, bendraudami... Kaip įveikti iškilusius nesutarimus, kokius sprendimo būdus pasirinkti, kad neįskaudintum kito ir pasijustumei geriau, kaip susivokti savo jausmuose padėjo tarptautinės ankstyvosios prevencijos programos „Zipio draugai“ įgyvendinimas. Kartu su grupėje apsigyvenusiu vabaliuku Zipiu sprendėme situacijas, dalijomės išgyvenimais, prisiminimais, mokėmės įveikti kylančias neigiamas emocijas...
 
Paminėdami Tarptautinę draugo dieną, gaminome dovanėles savo mažiems ir dideliems draugams. Sukūrėme „Draugystės knygą“, į kurią vaikai nupiešė savo geriausią draugą, užrašė savo mintis apie jį. Vaikams labai patiko piešti su draugu bendrą „Draugystės piešinį“, kurį vėliau vienas kitam ir padovanojo. Su vaikais diskutavome apie tai, kas yra draugas, kaip išsaugoti draugystę. Taikėme kūrybinį problemų sprendimo metodą – bandėme įsivaizduoti, kaip elgtis tam tikrose konkrečiose situacijose. Juk mokykloje vaikams teks ne tik mokytis, bet ir susirasti draugų, susitaikyti susipykus, paprašyti, išsakyti savo nuomonę…
 
Grupėje surengėme konkursą „Draugiškiausias grupės vaikas“, kurio metu vaikai vertino savo draugų poelgius. Draugiškiausią vaiką išrinkome, tačiau konkursą laimėjo visi vaikai, nes svarbiausia buvo visų nuoširdžios pastangos. Juk kiekvienas stengėsi, o nepavykus buvo svarbu gebėti pritaikyti įgytą patirtį.
 
Nemažai teko paplušėti, kol paruošėme spektaklį „Saulės ir Mėnulio draugystė“. Vaikams ne visada pavykdavo įtikinamai atlikti savo vaidmenį ar kantriai išlaukti savo eilės... Tačiau rezultatas buvo puikus – spektakliu džiaugėsi ne tik tėveliai ir visa lopšelio-darželio bendruomenė, bet ir dalyvavome Šilutės r. Juknaičių pagrindinės mokyklos ikimokyklinių grupių menų savaitės teatro dienoje „Kelionė pasakų takais“.
 
Draugystės paslapčių mus mokė ir Šilutės pirmosios gimnazijos gimnazistės – kartu su mumis gamino žaisliukus kalėdinei eglutei, organizavo žaidimus, padėjo spręsti iškylančius sunkumus, pačios noriai žaidė kartu.
 
Pasibaigus projektui, džiaugėmės, kad pagerėjo vaikų tarpusavio santykiai, atsirado noras padėti vienas kitam, vaikai išmoko ieškoti išeičių iš susidariusių situacijų, tapo jautresni draugų emocinei būsenai bei problemoms.