Emokykla.lt
Populiarios temos:
Edukacija Projektai Kompleksinė pagalba Specialieji poreikiai Skaitymas Vaiko kalba Vaiko raida Vaiko sveikata Vaiko ugdymas  
Vartotojų straipsniai Klaipėdos ikimokyklinukų šventė „Dyvų dyvai pamarėly“
 

Klaipėdos ikimokyklinukų šventė „Dyvų dyvai pamarėly“

2015-03-16
Klaipėdos ikimokyklinukų šventė „Dyvų dyvai pamarėly“
Rūta BUDINAVIČIENĖ, muzikos mokytoja ekspertė
Klaipėdos lopšelis-darželis „Volungėlė“
2015 m. kovo 9 d. per 300 artistų – mažųjų klaipėdiečių ir jų vadovų iš 40-ies Klaipėdos miesto ikimokyklinių įstaigų – susirinko į šventinį koncertą „Dyvų dyvai pamarėly“, skirtą Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienos 25-ečiui paminėti, Klaipėdos Žvejų rūmuose.
Tradicija pažymėti įsimintiną Kovo 11-osios datą jungtiniu darželinukų šventiniu renginiu gyvuoja jau daugelį metų. Uostamiesčio meninio ugdymo mokytojų iniciatyva kuriamos vaikų ansamblių meninės programos suteikia mažiesiems atlikėjams galimybę įgyti sceninės patirties, pasirodyti gausesnei žiūrovų auditorijai. 
 
Šiemet dešimtmetį gyvuojantis renginys persikėlė į Klaipėdos Žvejų rūmų didžiąją 1100 vietų salę. Didesnė scena leido sutalpinti per 300 mažųjų choristų, šokėjų, muzikantų ir 40-ies darželių ansamblių vadovų. To dar nėra buvę! Argi ne dyvų dyvai pamarėly?
 
Dar vienas šios šventės išskirtinumas – renginio repertuaras. Klaipėdos darželiai savo pedagogų gretose turi net kelias visoje Lietuvoje populiarių vaikiškų dainų autores. Tai – Regina Bočkienė, Onutė Pučinskienė, Loreta Aukštuolienė, Nijolė Pranevičienė. Jau antrus metus iš eilės uostamiesčio darželinukų dainų šventei organizatoriai parenka gražiausias kolegių sukurtas vaikiškas dainas apie pajūrį, jūrą, gintarą, gimtą miestą, uostą ir laivus. Dainoms kuriamos fonogramos, kurios vėliau naudojamos veiklų darželiuose ir įvairių renginių metu.
 
Šventę pradėjo choristai, kurie, pasigirdus jūros bangų mūšos įrašui, suėjo į sceną ir, diriguojant dainos autorei Reginai Bočkienei, atliko dainą „Aš prie jūros gyvenu“. Tuo pat metu didžiuliame ekrane keitėsi darželinukų prie jūros nuotraukos. Pasigirdus vaikučio verksmo įrašui į sceną suėjo lininiais rūbais pasipuošę, pagalvėlėmis nešini mažyliai ir, skambant pedagogių ansamblio „Viola“ lopšinių pynei, atliko choreografinę kompoziciją. 
Renginio vedėja pradėjo savo pasakojimą: Klaipėda – tai septynių vėjų ir netikėtumų miestas prie Baltijos jūros kranto, kur gali atsisėsti ant molo ir žiūrėti į išplaukiančius laivus. Tai pamario kraštas, kuriame seniai seniai gyveno tik žvejai. Jų nedidelės sodybėlės buvo nusidriekusios nuo Melnragės iki Nidos. Mažais laivais kurėnais išplaukdavo žvejai į tolimas keliones, o moterys nūnai rinkdavo gintarus ir laukdavo jų ilgesingai...“  
 
Šventės metu šokėjai pynė šokių pynes, vaikai su muzikos instrumentais pritarė M. K. Čiurlionio kūrinio „Jūra“ fragmentui, liaudiškai „Žvejų polkai“, buvo veriami gintaro karoliai (atnešami ir scenos priekyje padedami gintariniai kamuoliai), skambėjo choro ir visų dalyvių atliekamos dainos. 
Unikalių dalykų renginyje buvo ir daugiau. Pavyzdžiui, savanorių renginio organizatorių – bendraminčių – komanda. Jai teko dideli iššūkiai: repertuaro parinkimas, fonogramų kūrimas, repeticijų organizavimas, didelio dalyvių būrio suvaldymas, dalyviams ir žiūrovams įdomaus renginio organizavimas, lėšų ir laiko valdymas ir t.t. Sunku patikėti, kad visi organizaciniai darbai buvo atlikti per vieną mėnesį! Argi tai ne dyvų dyvai?
 
Galbūt sėkmė kūrybinę grupę lydėjo todėl, kad joje buvo ilgametę renginių organizavimo patirtį turintys pedagogai:  Klaipėdos meninio ugdymo mokytojos Daiva Šilinskienė (lopšelis-darželis „Žuvėdra“), Onutė Pučinskienė (lopšelis-darželis „Pagrandukas“), Vilma Einikienė (lopšelis-darželis „Giliukas“), Loreta Aukštuolienė (Regos ugdymo centras), Regina Bočkienė (lopšelis-darželis „Puriena“), Rūta Budinavičienė (lopšelis-darželis „Volungėlė“), Nijolė Pranevičienė (lopšelis-darželis „Vyturėlis“). Padėkos nusipelnė ir renginyje dalyvavusių ikimokyklinio ugdymo įstaigų vadovai, meninio ugdymo mokytojai, pedagogai, Klaipėdos miesto vaikų laisvalaikio centro atstovai.
Šilti žiūrovų ir dalyvių atsiliepimai įtikino, kad dainuojančių vaikų šventė „Dyvų dyvai pamarėly“ pavyko. Beveik 1000 atvykusių žiūrovų patvirtino organizatorių lūkesčius – renginys sudomino ne tik renginio dalyvių tėvus, bet ir kitus klaipėdiečius. Ypatingai sužavėjo mažylių su pagalvėlėmis pasirodymas (skambant lopšinių pynei), šokėjų „Žvejų drumbacėle“, dainų „Puokštė gimtinei“ ir „Mįslė“ atlikimas. Šios ir kitos dainos dar dažnai skambės darželinukų šventėse, koncertuose pajūryje ir kituose Lietuvos miestuose. Belieka organizatoriams palinkėti kūrybinės ugnies, neblėstančios energijos tęsiant tokių švenčių tradiciją.
Šaltiniai:
Nuotraukos Lauros Skiezgilienės ir Giedriaus Skiezgilo