Emokykla.lt
Vartotojų straipsniai Kalėdinių akcijų ciklas „Didis žmogus ištiesia ranką, mažas pakiša koją“
 

Kalėdinių akcijų ciklas „Didis žmogus ištiesia ranką, mažas pakiša koją“

2015-01-13
Susijusios temos: Kūrybingumas Ugdymo įstaigos
Kalėdinių akcijų ciklas „Didis žmogus ištiesia ranką, mažas pakiša koją“
Virginija Šalčienė, auklėtoja
Audronė Utkaitė, auklėtoja
Rasa Ratkevičienė, direktoriaus pavaduotoja ugdymui
Kauno vaikų darželis „Vaivorykštė“
Patys švelniausi augalai prasiskverbia per pačią kiečiausią žemę, per uolų plyšius. Taip ir gerumas. Koks pleištas, koks kūjis, koks taranas gali būti palygintas su gero, nuoširdaus žmogaus jėga? Nieko negalima jam priešpriešinti. (Henris Deividas Toro)
Kauno vaikų darželio „Vaivorykštė“ Paramos ir pagalbos kitakalbiam vaikui ir šeimai edukacinis centras, įstaigos projekto „Kartos“ darbo grupė kartu su bendruomene įstaigoje paskelbė akcijų ciklą „Didis žmogus ištiesia ranką, mažas pakiša koją“. Į jį įsitraukė Kalniečių bendruomenės centras, Kauno vaikų gerovės centras „Pastogė“, Kauno kolegijos J. Vienožinskio menų fakulteto ikimokyklinė katedra, Kauno „Paparčio“ pradinė mokykla.
 
Siekdami formuoti dvasines vertybines nuostatas, bendrystės jausmą, organizavome advento akciją „Gyvenkime gerumu ir viltimi“. Muzikos mokytojos Lijanos Neverauskienės ir įstaigos ugdytinių sukurta pasakos „Mokytojos Aretės obuoliai“ improvizacija ne tik sužavėjo įstaigos bendruomenę, svečius, bet ir paskatino susimąstyti apie gerumą.
 
Džiaugiamės vaikų, tėvų ir pedagogų bendruomene, kuri aktyviai dalyvavo akcijoje „Dalijuosi šiluma“.Puoselėdami dalijimosi, atjautos vertybines nuostatas bendruomenės nariai numezgė net 29 poras šiltų įvairiaspalvių vilnonių kojinių, kurias padovanojo Kauno vaikų gerovės centro „Pastogė“ vaikams.
 
Šv. Liucijos dieną, dar kitaip vadinamą Šviesos diena, Kauno „Paparčio“ pradinės mokyklos mokiniai kartu su tėvais ir pedagogais anksti ryte aplankė mūsų įstaigos vaikus. Mokiniai savo žvakelėmis ne tik apšvietė vaikų darželio kiemą, bet ir kiekvienam darželinukui, perdavė šviesą bei šilumą.
 
Tradicinės akcijos „Sušildyk medį“ metu vaikai su tėvais ir pedagogais puošė darželio teritorijoje augančius medžius. Kiekviena darželio grupė turi savo pasodintą ir puoselėjamą medelį, tad vaikai jį ir aprengė. Medžiai pavirto seniais besmegeniais, virėjomis, šokėjomis, nykštukais, net Kalėdų Seneliu. Į šią akciją aktyviai įsitraukė ir kitos Kauno miesto ikimokyklinio, pradinio ugdymo įstaigų bendruomenės. Vaikų darželio galerijoje surengėme akcijos „Sušildyk medį“ originalių nuotraukų parodą.
 
Gražindama įstaigos kiemą vaikų darželio „Vaivorykštė“ bendruomenė prisijungė prie Kauno miesto savivaldybės skelbiamos akcijos „Puošiam“. Tradicinėje įstaigos akcijoje „Tėvai puošia darželį“ dalyvavo visos šeimos. Tėvai (globėjai) savo idėjas panaudojo ne tik puošdami grupių interjerą, bet ir kurdami advento kalendorius. Gaminant kalendorių buvo iškelta sąlyga: kiekvienai mėnesio dienai skirti užduotį, kuri skatintų bendrystę, gerumą, dalijimąsi (pvz. apkabink visus draugus) ir rankų darbo dovanėlę.
 
Akcija „Mano Kalėdos“ – vaikų ir tėvų mintys, atsiminimai, pamąstymai apie įsimintiniausias Kalėdas nugulė įstaigos stende „Mano Kalėdos“. Grupėse vyko adventiniai trečiadienio skaitiniai. Kūrinius apie gerumą, atjautą, bendrystę skaitė vaikų tėvai, močiutės ir pedagogai. Dailės studijoje visą mėnesį vyko šeimų meno sesijos. Visi norintys lipdė šeimos angelą, kurį parsinešė į savo namus. Taip pat vyko akcijos „Kočioju kūčiukus su močiute“, „Maža mūsų lesyklėlė“, paroda „Kas yra gerumas“ – tai veiklos, kurios vertė susimąstyti, susikaupti, skleidė šilumą ir gėrį.
 
Mes, Kauno vaikų darželio „Vaivorykštė“ bendruomenė, turtingi tuo, kuo galime pasidalyti su kitais. Džiaugiamės ir didžiuojamės savo bendruomene, jos puikiomis idėjomis ir iniciatyvomis.