Emokykla.lt
Vartotojų straipsniai Ikimokyklinukai aiškinosi vienkartinio plastiko žalą aplinkai
 

Ikimokyklinukai aiškinosi vienkartinio plastiko žalą aplinkai

2019-01-02
Ikimokyklinukai aiškinosi vienkartinio plastiko žalą aplinkai
Renata MICKEVIČIUTĖ ir Rita ŠTEINIENĖ
Šilutės lopšelis-darželis „Ąžuoliukas“
Šilutės lopšelio-darželio „Ąžuoliukas“ bendruomenė dalyvavo lapkričio 17–25 d. vykusioje Europos atliekų mažinimo savaitėje – tarptautinėje akcijoje, skatinančioje visuomenę atkreipti dėmesį į didėjančią atliekų problemą. Šiemet daugiausia dėmesio buvo sutelkta kovai su augančia aplinkos tarša vienkartinio plastiko gaminiais.
Suprasdami, kokią žalą gamtai daro gausus plastiko vartojimas, parengėme renginių planą, susijusį su vienkartinio plastiko gaminių naudojimo prevencija, atliekų tvarkymu, antriniu plastiko panaudojimu. Veiklų metu siekėme, kad vaikai suprastų, kodėl reikia rūšiuoti atliekas, saugoti gamtą, tvarkyti aplinką, kurioje gyvename.
 
Edukaciniame rytmetyje „Žaliosios paskaitėlės“ vaikams pasakojome kodėl ir kaip reikia rūšiuoti atliekas. Personažai Stikliukas, Popieriukas ir Plastmasiukas su vaikais kalbėjosi apie atliekų rūšiavimą, popieriaus, stiklo, plastmasės suirimo laiką, rūšiavimo naudą ir atliekų perdirbimą, rūšiavimo įpročius šeimose.
 
Edukacinę veiklą – užsiėmimą „Plastiko žala“ organizavo visuomenės sveikatos priežiūros specialistė. Ji vaikams pasakojo apie plastikinių indų naudojimo žalą, Vykome į pažintinę ekskursiją „Rūšiuokime atsakingai“, kur vaikai dalijosi savo patirtimi, pasakojo kokias šiukšles meta į spalvotus konteinerius.
 
Vyresniųjų grupių vaikai žiūrėjo mokomuosius filmukus apie atliekų rūšiavimą ir perdirbimą ir sužinojo, kur keliauja išrūšiuotos atliekos, kaip jos yra perdirbamos, kol vėl atsiduria parduotuvių lentynose.
 
Nusprendėme rinkti antrines žaliavas kūrybiniams darbeliams. Mažieji džiaugėsi matydami, kaip iš plastikinio butelio pavyko sukurti gražų obuolį, varpelį, boružėlę, pieštukinę, vazonėlį gėlytei ar bitutę. Jogurto indeliai virto kiškių šeimyna, gėlytė, snaige, varpeliais ar girlianda kalėdinei eglutei. Iš didelio plastikiniobutelio pagaminome pirkinių krepšelį. Vaikų darbus eksponavome parodoje „Atgimę iš naujo“.
 
 
Pramogoje „Rūšiuok linksmai – gyvenk sveikai“ vaikams jau pažįstami draugai Stikliukas, Popieriukas ir Plastikiukas pakvietė teisingai rūšiuoti šiukšles. Aiškinomės, kuo mažieji gali prisidėti prie buitinių atliekų rūšiavimo. Vaikai pamatė, kaip negražu ir nesmagu, kai aplink daug šiukšlių ir rūšiavo mesdami jas į spalvotus konteinerius. Viktorinoje geltonųjų, žaliųjų ir mėlynųjų komandos pasitikrino rūšiavimo žinias, atliko praktines užduotis – suklijavo spalvotų konteinerių pavadinimus. Pertraukėlių metu visi kartu šoko muzikinius ratelius, dainavo.
 
 
 Savaitę užbaigėme akcija „Dovanėlė eglutei“. Vaikai savo kurtais žaisliukais iš plastiko papuošė eglę kieme.