Emokykla.lt
Populiarios temos:
Edukacija Projektai Kompleksinė pagalba Specialieji poreikiai Skaitymas Vaiko kalba Vaiko raida Vaiko sveikata Vaiko ugdymas  
Vartotojų straipsniai Idėja kurti netradicines knygas subūrė kūrybai
 

Idėja kurti netradicines knygas subūrė kūrybai

2015-12-18
Susijusios temos: Skaitymas
Idėja kurti netradicines knygas subūrė kūrybai
Janina ŽEMAIČIŪNIENĖ, meninio ugdymo mokytoja
Klaipėdos lopšelis-darželis „Obelėlė“
Klaipėdos lopšelio-darželio „Obelėlė“ pedagogai, nutarę sudominti vaikus knyga, į pagalbą pakvietė tėvelius, paskelbdami akciją – šeimose kurti netradicines knygeles.
Klaipėdos lopšelio-darželio „Obelėlė“ vadovės Astos Vainiutės iniciatyva praėjusių metų pabaigoje darželyje buvo įrengta mainų bibliotekėlė, į kurią įstaigos darbuotojai ir tėveliai neatlygintinai sunešė iš savo namų jau perskaitytas knygas, žurnalus. Tokios bibliotekėlės, veikiančios pagal principą „Paimk knygą – grąžink knygą“, skatina pomėgį skaityti, bendrauti, mainytis knygomis, skleisti įvairias žinias. Tai lyg knygų mainų punktas, bendraminčių susibūrimo vieta.
 
Bendruomenės nariai, kurių namų lentynose dulka neskaitomos knygos, buvo raginami jas dovanoti bibliotekėlei. Kiekvienas panorėjęs gali pasiimti knygą, žurnalą, jį paskaityti arba parsinešti namo, o paskui vėl grąžinti. Pamažu mainų bibliotekėlė pasipildė, tapo gausi.
 
Baigiantis šiems metams lopšelio-darželio direktorė pasikalbėjusi su vaikais nustebo, kad laiškuose Kalėdų Seneliui šie dovanoms neprašo knygų. O juk knyga yra vertybė, suteikianti žinių, informacijos, atverianti langą į pasaulį. Pasitarę su bendruomene, nutarėme sudominti vaikus knyga ir į pagalbą pakvietėme tėvelius, paskelbdami akciją – šeimose kurti netradicines knygeles.
 
Dalyvauti akcijoje pakvietėme mūsų draugų ir socialinių partnerių – Klaipėdos lopšelio-darželio „Giliukas“, Kupiškio lopšelio-darželio „Obelėlė“, Šilutės r. Juknaičių pagrindinės mokyklos – ikimokyklinukų šeimas. Vienas pasirengimo šiai parodai etapų buvo paroda mūsų darželio galerijoje, susilaukusi didžiulio vaikų ir tėvelių susidomėjimo.
 
Pratęsdami sumanymą surengėme neįprastą kūrybinių darbų parodą „Netradicinė mano knygelė“ Klaipėdos apskrities Ievos Simonaitytės viešosios bibliotekos vaikų skyriuje. Knygelių būta labai įvairių ir tikrai netradicinių: iš gamtinės medžiagos, kompaktinių diskų, birių maisto produktų, megztų, klijuotų, papuoštų vaivorykštės spalvomis, netgi kvepiančių kava. Šeimose sukurtas knygeles pristatė patys vaikai, o kai kurie su savo tėveliais ar seneliais pasakojo, kaip jas kūrė, kokią idėją perteikia jų sukurta knyga.
 
Savo kūrybos poezijos ir dainų knygą „Uždekim širdžiai po žvakelę“ bibliotekai dovanojau ir aš, šio straipsnio autorė, atkreipdama dėmesį į tai, kad knygelėje galima rasti ne tik eilių ir  dainelių, bet ir vertingų žinių.