Emokykla.lt
Populiarios temos:
Edukacija Projektai Kompleksinė pagalba Specialieji poreikiai Skaitymas Vaiko kalba Vaiko raida Vaiko sveikata Vaiko ugdymas  
 

ERASMUS+ PROGRAMOS PROJEKTO „SHARING IS CARING“ MOKYMAI LIEPOJOJE (LATVIJA)

2022-06-13
ERASMUS+ PROGRAMOS PROJEKTO „SHARING IS CARING“ MOKYMAI LIEPOJOJE (LATVIJA)

2022 m. gegužės 24-31d. Šiaulių lopšelio-darželio „Berželis“ auklėtoja Tatjana Andrijauskienė ir Šiaulių lopšelio-darželio „Klevelis“ auklėtoja Sandra Savickaitė dalyvavo Latvijoje vykusiuose tarptautiniuose Erasmus+ programos projekto mokymuose „Sharing is Caring“. Mokymus organizavo ir dalyvius iš skirtingų šalių (Makedonijos, Latvijos, Lietuvos, Italijos, Gruzijos, Slovėnijos, Lenkijos, Kroatijos ir Bulgarijos) priėmė nevyriausybinė organizacija „Radi Vidi Pats“ (Liepoja, Latvija). Veiklas vedė Latvijos nacionalinės agentūros mokymų vadovai Linda Ulane ir Stanislav Babins.

Mokymuose gilintasi į dalyvių asmeninius bei organizacijų pasiekimus, gebėjimus ir motyvaciją. Ieškota būdų, kaip sumažinti savo veiklos poveikį gamtai, kaip į organizacijas pritraukti savanorius. Mokymų metu kurti projektai, padėsiantys organizacijoms žengti koja kojon su ekologija, aplinkosauga. Taip pat analizuoti būdai, kaip „neperdegti“ siekiant užsibrėžtų tikslų. Kiekvienos mokymų dienos pabaigoje organizuotos veiklų refleksijos suteikė dalyviams pasitikėjimo savimi, sudarė galimybę dalintis įgyta patirtimi, asmeniniais lūkesčiais ir siekiais.

Mokymų metu gauta teorija buvo įtvirtinama praktinėmis, kūrybinėmis veiklomis lauko ir vidaus aplinkose. Pokalbių, diskusijų, refleksijų, žaidimų ir kitų užsiėmimų metu buvo patobulinti anglų kalbos įgūdžiai. Visą savaitę kurtas puikus emocinis klimatas tarp dalyvių bei organizatorių leido įgyti patirties, kuri motyvuoja toliau tobulėti įvairiose srityse, o mokymuose įgytas žinias taikyti savo įstaigų veiklose.