Emokykla.lt
Populiarios temos:
Edukacija Projektai Kompleksinė pagalba Specialieji poreikiai Skaitymas Vaiko kalba Vaiko raida Vaiko sveikata Vaiko ugdymas  
Vartotojų naujienos „Žvėrinčiuje“ priešmokyklinukai susipažino su laukiniais gyvūnais
 

„Žvėrinčiuje“ priešmokyklinukai susipažino su laukiniais gyvūnais

2016-12-14
„Žvėrinčiuje“ priešmokyklinukai susipažino su laukiniais gyvūnais
Laima DRUNGILIENĖ
Mažeikių lopšelis-darželis „Eglutė“
 
Turbūt ne vienas vasarą yra lankęsis zoologijos sode ar miške. Kaip įdomu prisiliesti prie laukinės gamtos, stebėti gyvūnų elgesį, pamatyti jų gyvenimo sąlygas! Tačiau ar daugeliui yra tekę tai patirti žiemą?
 
Gruodžio 7 d. Mažeikių lopšelio-darželio „Eglutė“ priešmokyklinukai ir pedagogai nuvykome į „Žvėrinčių“, įsikūrusį Žemaitijoje, Telšių miškų urėdijos Laukstėnų miške. Tai nėra įprastas zoologijos sodas, kur gyvūnai patalpinti narvuose –  vaikštant reikia gerai paieškoti, kad pamatytum miško gyventojus. Čia pat  prisiglaudusi ir „Žvėrinčiumi“ besirūpinančio Petro Dabrišiaus sodyba. Mus pasitikęs eigulys Petras, pats save vadinantis medinčiumi, mielai sutiko palydėti ir papasakoti apie prižiūrimus žvėris.
 
Pirmiausiai vaikams rūpėjo pamatyti meškiną Timofėjų. Nors dabar žiema ir meškinas tingiai lindėjo ir snaudė savo namelyje,  pro stiklo langą puikiausiai matėme, kaip Timofėjus laižo savo leteną ir verčiasi ant kito šono. Einant tolyn pro aptvarą mus lydėjo laukinis arklys – tarpanas, kuris įkyriai reikalavo dėmesio ir maisto.
 
Pasikėlę į apžvalgos aikštelę tyliai laukėme pasirodant vilkų. Nors vilką sutikti gamtoje yra retas atvejis, mums pasisekė: pamatėme visus penkis aptvare gyvenančius vilkus. Didžiulį įspūdį vaikams paliko didžiausi Lietuvoje gyvenantys žvėrys – stumbrai. Priešmokyklinukai stebėjosi, kad tokie didžiuliai gyvūnai minta žole ir šakelėmis. Prie aptvaro lūšims ilgai ieškojome, kur galėtų būti pasislėpusios šios plėšrūnės. Ir tik užvertę galvas, aukštai medyje tarp susipynusių šakų, suradome snaudžiančias gražuoles. Pavyko pasigrožėti ir danieliais, ir stirnomis, pamatyti gražuolį taurųjį elnią, muflonus.
 
Apėję „Žvėrinčiaus“ platybes, užsukome ir į medinčiaus Petro sodybą, kurioje auginamos lapės, šeškiukai, žiurkės, pulkas ožkų. Pastarosios smalsios – neleido praeiti, kol negavo skanaus batono. O tada jau nebegalėjome jų atsiginti: lydėjo visą kelią ir vis dar prašė maisto.
 
Pavargę susėdome papietauti jaukiai įrengtoje pavėsinėje. Vaikai dalijosi įspūdžiais, kurių pakako dar ne vienai dienai.
 
Išvykos metu priešmokyklinukai ne tik pagilino savo žinias apie laukinius gyvūnus, jų būdą, bet ir iš arti pamatė jų gyvenimo sąlygas žiemą, išgirdo daug naudingos informacijos iš eigulio Petro Dabrišiaus lūpų.