Emokykla.lt
Populiarios temos:
Edukacija Projektai Kompleksinė pagalba Specialieji poreikiai Skaitymas Vaiko kalba Vaiko raida Vaiko sveikata Vaiko ugdymas  
Vartotojų naujienos Vasario 16-oji – kartu su draugais iš Jungtinės Karalystės
 

Vasario 16-oji – kartu su draugais iš Jungtinės Karalystės

2017-02-13
Vasario 16-oji – kartu su draugais iš Jungtinės Karalystės
Giedrė JAŠINAUSKIENĖ
Kauno r. Giraitės vaikų darželis
 
Kauno r. Giraitės vaikų darželio bendruomenė, vaikai ir pedagogai, nusprendė švęsti Vasario 16-ąją išradingai ir surengė šventinį rytmetį „Lietuva vaikų širdim ir rankomis tapyta“. Pirmą kartą drauge švęsti vasario 16-ąją buvo pakviesti naujieji Giraitės darželio draugai – Jungtinės Karalystės Korbio lituanistinės mokyklos „Vaivorykštė“ vaikai ir pedagogai.
 
Kurti šventę drauge su vaikais, kurie yra už tūkstančių kilometrų, tapo maloniu iššūkiu tiek vaikams, tiek ir suaugusiesiems. Kalbėta apie emigraciją, apie lietuvius gyvenančius ne Lietuvoje, apie mus skiriantį atstumą ir apie tai, kas mus sieja – Lietuvą ir lietuvių kalbą. Stengtasi, kad vaikai pajustų meilę savo tėvynei, artumą savo draugui, nepaisant atstumo ir negalėjimo bendrauti gyvai. Vaizdo įrašai, nuotraukos, vaikų darbai iš rankų į rankas padėjo užsimegzti naujai draugystei, skatino smalsumą sužinoti apie kitose šalyse gyvenančius mūsų tautiečius.
 
Šventei buvo atsakingai pasiruošta: kalbėta apie Lietuvos istoriją, simbolius, išmokta dainelių, eilėraščių, piešta, kurta... Kiekvienas savo širdimi ir rankomis prisidėjo prie šventės kūrimo. Šventinis rytmetis prasidėjo pakiliai. Ugnelės vaikų akyse spindėjo, žvelgiant į tautiniais kostiumais pasipuošusias auklėtojas, į pasitempusius bendraamžius, į dailiai supintas mergaičių kasytes, į geltonos, žalios ir raudonos spalvų žaismą aplinkoje.
 
Šventę papuošė Giraitės darželio posėdžių salėje sukurta instaliacija, pavadinta „Juk nėr gražesnės Lietuvos nei ši: vaikų širdim ir rankomis tapyta“. Tai bendras Giraitės darželio vaikų darbas, prie kurio prisidėjo visi – nuo mažiausio iki didžiausio. Kūrybingų auklėtojų įkvėpti mažyliai „plukdė“ laivelius Baltijos jūroje, „sodino“ medžius Lietuvos miškuose, tapė Nemuną ir ežerus, „statė“ Vilnių su Gedimino pilimi. Į vaikų rankomis sukurtą Lietuvą simboliškai „parskrido“ paukščiai, sukurti Korbio lituanistinės mokyklos „Vaivorykštė“ vaikų.
 
Kruopščiai išmoktus ketureilius apie tėvynę, oriai atliekamas dainas Lietuvai, pritariant lietuviškų kanklių skambesiui, vainikavo bendra daina „Saulės linkėjimai“, kurią, pasitelkiant informacines komunikacines technologijas, atliko priešmokyklinės „Išminčių“ grupės vaikai ir naujieji draugai iš Anglijos.
 
Renginį užbaigiau linkėdama: „Visų mūsų šaknys giliai įaugę į gimtinės prie Baltijos jūros žemę. Ir nesvarbu, kur šiuo metu mes esame, kiek jūrų ir kalnų mus skiria – nutiesėme draugystės tiltą, kuris sujungė mus bendriems tikslams: taikai, gerovei ir bendradarbiavimui. Su Meile, Tikėjimu ir Viltimi šiuo tiltu mes ir eisime.“