Emokykla.lt
Populiarios temos:
Edukacija Projektai Kompleksinė pagalba Specialieji poreikiai Skaitymas Vaiko kalba Vaiko raida Vaiko sveikata Vaiko ugdymas  
Vartotojų naujienos Vaikiškų knygų biblioteka ir skirtukų paroda ligoninėje
 

Vaikiškų knygų biblioteka ir skirtukų paroda ligoninėje

2018-04-23
Vaikiškų knygų biblioteka ir skirtukų paroda ligoninėje
Jūratė KISELIAUSKIENĖ
Vilkaviškio r. Alvito pagrindinės mokyklos ikimokyklinio ugdymo skyrius
 
Vilkaviškio r. Alvito pagrindinės mokyklos ikimokyklinio ugdymo skyriuje inicijavau projektą „100 žingsnelių link gerų darbelių“, skirtą Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui.
 
Šiuo projektu – kūrybine akcija – siekėme dviejų tikslų: įrengti vaikiškų knygų biblioteką ir surengti knygų skirtukų parodą Vilkaviškio ligoninės vaikų skyriuje. Projektą įgyvendinome kartu su auklėtojomis Kristina Andriukaitiene ir Raimonda Dapkūnaite.
 
Pirmasis tikslas buvo įrengti vaikiškų knygų biblioteką Vilkaviškio ligoninės vaikų skyriuje. Kvietėme savo įstaigos bendruomenės narius dovanoti vaikiškų knygelių, kuriose būtų įrašyti linkėjimai mažiesiems ligoniukams. Labai džiaugiamės, kad prie akcijos prisijungė ir kitos Lietuvos ugdymo įstaigos. Sulaukėme skambučių iš pedagogių, kurios siūlėsi padovanoti knygų ligoniukams. Knygelės pačios įvairiausios: vaikų gamintos, pasakų, eilėraščių, enciklopedijos, iš šiuo metu populiarios Kakės Makės serijos, mergaitėms ir berniukams, vyresniems ir patiems mažiausiems, o viena knygelė parašyta Brailio raštu. Knygelėse įrašyti nuoširdūs linkėjimai tėvų, auklėtojų ir net pačių vaikų rankomis: „greičiau pasveikti“, „daug šypsotis“, „šiltos saulutės“, „neprailgstančio laiko skaitant knygą“...
 
Labai didžiuojamės savo įstaigos ugdytinių tėvais, kurie padovanojo ligoninei knygų lentyną, į kurią sudėjome net 230 knygų, iš jų 9 rankų darbo. Į šį projektą kvietėme įsitraukti ir kitus Vilkaviškio krašto žmones, dovanojant knygas ne tik vaikams, bet ir mamoms bei tėčiams, kad laikas ligoninėje neprailgtų. Pasak Vilkaviškio ligoninės vaikų skyriaus vedėjos Kristinos Kubilienės, vos įrengus bibliotekėlę tuoj pat prisistatė mažieji skaitytojai, o gydytoja paragino vaikus slaugančias mamas paimti į rankas knygą ir paskaityti vaikui.
 
Antrasis tikslas buvo kurti knygų skirtukus ir surengti jų parodą Vilkaviškio ligoninės vaikų skyriuje. Taigi, pakvietėme visas Lietuvos ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigas gaminti ir siųsti mums knygų skirtukus. Kūrybinėje akcijoje dalyvavo 39 įstaigos iš įvairiausių Lietuvos miestų ir jų rajonų. Skirtukai buvo kuriami pasitelkus įvairią techniką – gavome gausybę įvairiausių formų, dydžių, raštų, popierinių, nertų, odinių, siuvinėtų karoliukais, pagamintų iš gamtinės medžiagos, pintų, spalvintų trispalvės spalvomis, margintų lietuviškais raštais skirtukų. Juos gamino vaikai nuo pačių mažiausių (jauniausias kūrėjas – 1,5 metų) iki priešmokyklinukų.