Emokykla.lt
Populiarios temos:
Edukacija Projektai Kompleksinė pagalba Specialieji poreikiai Skaitymas Vaiko kalba Vaiko raida Vaiko sveikata Vaiko ugdymas  
Vartotojų naujienos Vaikai rinko skaitomiausią grupės knygą
 

Vaikai rinko skaitomiausią grupės knygą

2016-03-23
Susijusios temos: Skaitymas
Vaikai rinko skaitomiausią grupės knygą
Jūratė PEIKAUSKIENĖ
Kauno r. Karmėlavos lopšelis-darželis „Žilvitis“
 
„Rašytinė kalba – tai vaiko rašymas ir skaitymas. Ji perprantama natūralioje aplinkoje, savarankiškoje paties vaiko veikloje, atsiradus ar sužadinus poreikį kažką parašyti ir perskaityti.“ (Ikimokyklinio amžiaus vaikų pasiekimų aprašas, 2014, p. 38.)
 
„Man labiausiai patinka Kakė Makė“, – porina penkiametė Emilija, paklausta, kuri knyga grupės bibliotekėlėje  yra mėgstamiausia. Dar kartą pavartyti knygeles, paklausyti jau girdėtų, bet labai įdomių istorijų apie mylimų herojų nuotykius Kauno r. Karmėlavos lopšelio-darželio „Žilvitis“ ugdytinius paskatino edukacinis projektas „Knygos kelias“, skirtas Knygnešio dienai paminėti. „Kakė Makė ir netvarkos nykštukas“ (aut. Lina Žutautė), „Voro vestuvės“ (aut. Justinas Marcinkevičius), „Smagios pasakaitės berniukams ir mergaitėms“, „Raudonkepuraitė“ (aut. Šarlis Pero) ir kitos knygelės vėl tapo naujai atrastos ir net tituluotos skaitomiausiomis grupės knygelėmis.
 
Vaikai ne tik rinko skaitomiausią knygelę grupėse, bet ir parengė knygos pristatymus, kuriuos parodė rytmetyje „Knygos kelias“. Rytmetyje svečiavosi Knygnešys, kuris pasakojo apie pavojingą ir sunkų knygos kelią į Lietuvą. Apsilankyti tikroje bibliotekoje kvietė Karmėlavos bibliotekos vyr. bibliotekininkė Daiva Jankauskienė ir pasidalijo įspūdžiais iš Vilniaus knygų mugės. Į praeitį, slogius spaudos draudimo metus, vaikus nukėlė filmo „Knygnešys“ (rež. Jonas Trukanas) ištrauka. Trumpa viktorina „Knygelę vartau, daug sužinau“ žadino vaikų smalsumą ir vertė atkreipti dėmesį į knygos detales.
 
Smagus rytmetis suteikė vaikams žinių apie Lietuvos istorinius įvykius, skatino domėtis knyga, mąstyti, daryti išvadas. Vaikų kūrybinių darbelių paroda „Skaitomiausia knygelė“ eksponuojama Karmėlavos bibliotekoje.
 
„Kai užaugsiu būsiu rašytojas“, – sakė priešmokyklinukas Mindaugas, grįždamas iš rytmečio į grupę. Tikime, kad taip ir bus.