Emokykla.lt
Populiarios temos:
Edukacija Projektai Kompleksinė pagalba Specialieji poreikiai Skaitymas Vaiko kalba Vaiko raida Vaiko sveikata Vaiko ugdymas  
Vartotojų naujienos Trijų „Spindulėlių“ pedagogai susitiko jau dešimtą kartą
 

Trijų „Spindulėlių“ pedagogai susitiko jau dešimtą kartą

2017-05-11
Trijų „Spindulėlių“ pedagogai susitiko jau dešimtą kartą
Dalia GRICIENĖ
Šiaulių r. Kairių lopšelis-darželis „Spindulėlis“ direktorė
 
Tradiciškai kasmet susitinka trijų Lietuvos lopšelių-darželių „Spindulėlis“ – Kauno, Anykščių ir Šiaulių r. Kairių – pedagogai ir vadovai. Šiemet jau dešimtasis susitikimas vyko Šiaulių r. Kairių lopšelyje-darželyje „Spindulėlis“ – surengėme darbo patirties sklaidos dieną „Emocinio intelekto lavinimas vizualinės raiškos būdais ir priemonėmis“.
 
Susitikimo metu buvo pristatyti nestandartiniai, vaizduotę ir pojūčius lavinantys žaislai, išbandėme šiuolaikines vizualinės raiškos ugdymo priemones, skirtas žaidimams ir dailei. Piešimas smėliu ant šviečiančio stalelio, spalvomis ant molberto, ar galimybė pačiam susipilti paveikslą – kiekvienam leidžia tapti atradėju.
 
Susipažinome su ebru meno – tapymo ant vandens istorija. Edukacinio užsiėmimo metu praktiškai išbandėme dažų liejimo ant vandens paviršiaus techniką ir tapome ebru menininkais. Iš vandens indo, kaip auksines žuveles, vieną po kito traukėme įspūdingiausius, spalvingiausius ir įvairiausiomis emocijomis kunkuliuojančius savo kurtus paveikslus ir įsitikinome, kad tai menas, visiškai eliminuojantis nesėkmės galimybę.
 
Išklausiusios pranešimus ir išbandžiusios šiuolaikines vizualinės raiškos ugdymo priemones, reflektavome, diskutavome, dalijomės ne tik patirtimi, bet ir kėlėme problemas, ieškojome jų sprendimo būdų, numatėme tolimesnio bendradarbiavimo gaires.
 
Susitikimą vainikavo edukacinė-kultūrinė išvyka „Šiaulių krašto praeitis nuo seniausių laikų iki dabar“. Jos metu aplankėme įdomiausias Šiaulių miesto vietas bei objektus, susipažinome su mažąją architektūra, išgirdome senąsias bei naująsias miesto istorijas.
 
Džiugu, kad kasmet susitikdamos vis kitame lopšelyje-darželyje „Spindulėlis“ turime galimybę pabendrauti su kolegėmis, praplėsti akiratį ir, svarbiausia, – patirti daug pozityvių emocijų.