Emokykla.lt
Vartotojų naujienos Spalvotų kamuoliukų šėlionės vasaros mieste
 

Spalvotų kamuoliukų šėlionės vasaros mieste

2018-08-27
Spalvotų kamuoliukų šėlionės vasaros mieste
Stanislava Balčiūnienė
Telšių lopšelis-darželis „Berželis“
 
Vasaros metu darželio grupės formuojamos iš įvairaus amžiaus vaikų, todėl pedagogėms tenka pasistengti, kad pramogos taptų vienodai įdomios visiems darželį lankantiems ugdytiniams. Jau antrą vasarą Telšių lopšelio-darželio „Berželis“ lauko erdvėse įsikuria vasaros miestas, kuriame, siekiant sudaryti kuo palankesnes turiningo laisvalaikio sąlygas darželyje vasarojantiems vaikams, kas savaitę keičiasi ir temos, ir pramogos.
 
Vasara ypač tinkamas metas skatinti fizinį vaikų aktyvumą. Besirengdamos savaitės temai „Rieda, rieda kamuoliukai“ su kolege Regina Andrejauskiene siekėme suteikti vaikams kuo daugiau džiaugsmo, tad veiklai pasirinkome įvairaus dydžio kamuolius ir spalvotus kamuoliukus.
 
Vaikų rišliai kalbai ir pastabumui ugdyti kasdien aplinkoje ieškojome apvalių, apskritų daiktų bei formų, rūšiavome, lyginome. Netrukus sulaukėme pirmo džiugaus vaiko pastebėjimo: „Auklėtoja, žiūrėkite, net lėkštė ir puodelis – apskriti!“ Puikus rezultatas.
 
Nemenku iššūkiu vaikams tapo mažų balionėlių varymas, nenuleidžiant jų ant žemės, iki pakabinto tunelio ir mėtymas į jį: reikėjo greitos orientacijos ir judesių koordinacijos, kad nukreiptų balionėlį tinkama linkme.
 
Vyresnių grupių vaikams organizavome estafetes: mažų kamuoliukų lipdymą prie lipnios juostos pagal spalvas ir kamuoliukų griebimą iš vandens tos pačios spalvos griebtuvu. Mažesnieji šią užduotį atliko neskubėdami, tiesiog džiaugdamiesi žaidimu su vandeniu ir lavindami smulkiąją motoriką, lygindami, prisimindami spalvų pavadinimus. Vaikai buvo raginami laikytis žaidimo taisyklių, veikdami kartu tobulino socialinius-emocinius įgūdžius.
 
Nepamiršome ir meninės veiklos – vieni štampavo netradicinėmis priemonėmis: apvaliais indeliais, apvalios formos muliažu, šiaudeliais, taškavo pirštukais, o kiti iš paruoštų įvairių spalvų ir dydžių skrituliukų kūrė gėles, kirmėlytes ir kt.
 
Veiklą užbaigėme prisimindami mėnesio pasaką „Pagrandukas“ (visus metus mūsų darželio vaikai kas mėnesį ugdosi su vis kita pasaka), kuris taip pat buvo apvalus, bet ne plastmasinis, ne guminis, ne stiklinis ar medinis, o miltinis, nes iškeptas iš miltų. Iš paruoštos miltų ir druskos tešlos kiekvienas vaikas nusilipdė savo „pagranduką“.
 
 
Aptarėme savaitės veiklą gaivindamiesi vandeniu, skanaudami sveikuolių batonėlius. Vaikams sunku buvo išskirti, kuri veikla jiems patiko labiausiai, dauguma sakė: „Viskas labai patiko!“. Ir tai akivaizdžiai matėme. Taigi, ir su mažais kamuoliukais lauke galima nuveikti daug smagių dalykų. Tereikia tinkamai išnaudoti orą, erdves ir turimas priemones.      
Šaltiniai: