Emokykla.lt
Vartotojų naujienos Projekto „Mūsų širdžių šiluma“ metu vaikai rūpinosi beglobiais gyvūnais
 

Projekto „Mūsų širdžių šiluma“ metu vaikai rūpinosi beglobiais gyvūnais

2015-11-26
Susijusios temos: Ugdymo įstaigos
Projekto „Mūsų širdžių šiluma“ metu vaikai rūpinosi beglobiais gyvūnais
Renata ČENKUVIENĖ
Biržų lopšelis-darželis „Drugelis“
 
Šiuolaikiniai Z kartos vaikai auga apsupti mobiliųjų telefonų, televizijos, kompiuterinių žaidimų. Ne visi kaime turi senelius, auginančius naminius gyvūnus, o ir namie ne kiekviena šeima laiko keturkojį draugą. Realiame gyvenime, televizijos laidose, vaikai dažnai mato netinkamą elgesį su gyvūnais, turinčiais teisę niekada nejausti alkio, baimės, kančios.
 
Turime nuo mažens ugdyti meilę keturkojams draugams, atsakomybę už juos. Tai ir paskatino Biržų lopšelio-darželio „Drugelis“ priešmokyklinio ugdymo grupėje įgyvendinti dviejų savaičių trukmės projektą „Mūsų širdžių šiluma“, siekiant ugdyti atsakomybės jausmą ir teigiamą požiūrį į kiekvieną gyvą būtybę.
 
Planuodami, ką veiksime projekto metu, kartu su vaikais nutarėme paskelbti akciją „Paaukok beglobiams gyvūnėliams maisto“. Džiugu, kad akcijoje aktyviai dalyvavo grupės vaikų tėveliai.
 
„Ryto rate“ su vaikais diskutavome apie tai, kodėl kartais žmonės išmeta savo augintinius. Išsakytas vaikų mintis užrašėme knygelėje „Minčių voratinklis“:
„Mačiau per televizorių du nuskriaustus šuniukus ir net apsiverkiau“ (Ugnė-Daniella),
„Aš niekam niekada neatiduočiau savo gyvūnėlių, nes juos myliu“ (Vestina),
„Man labai patinka mano kalytė Aira ir aš niekada gyvenime jos neatiduočiau“ (Kajus),
„Jei sužinočiau, kad žmogus nori palikti savo gyvūnėlį jam pasakyčiau, kad to nedarytų, o mylėtų ir rūpintųsi juo“ (Karina).
 
„Pasakorių kėdėje“ vaikai pasakojo apie savo augintinius: jų atsiradimo istoriją, išvaizdą, elgseną ir kt. Visus pradžiugino į grupę atsinešti augintiniai: vėžliukė Emilija ir kalytė Deila.
 
Visą spektrą emocijų – nuo gailesčio iki džiaugsmo – sukėlė susitikimas su Biržų gyvūnų globos namų vadove Andželika Jaškuviene su globotine Geiza ir darželio direktoriaus pavaduotoja Ramune Čigiene su jos sesers Rūtos globotine Rika. R. Čigienė ir A. Jaškuvienė papasakojo vaikams globojamų šuniukų gyvenimo istorijas, pateikė naudingų patarimų kaip dera elgtis su gyvūnais. Vaikams kilo daug klausimų, pvz.:
- Ar Jūs prausiate šuniukus su vandeniu?
- Ar vedate pavedžioti?
- Ar turite šuniukų gydytoją?
- Ar Jūs išrenkate gyvūnėliams vardus?
- Ar daug pasitaiko gerų žmonių, kurie pasiima globoti gyvūnėlius?
- Ar jūsų šuniukai protingi, daug ką moka?
 
Vaikai sužinojo apie šuniukų, kačiukų priežiūrą, maitinimą, gydymą. Visus nustebino penkiametis Lukas, kuris didžiuodamasis papasakojo, jog su tėveliais jau keletą mėnesių globoja du kačiukus, pasiimtus iš Biržų gyvūnų globos namų. Atsidėkodami vaikai A. Jaškuvienei įteikė akcijos metu surinktą maistą Biržų gyvūnų globos namų gyvūnėliams.
 
Projekto metu vaikai susidomėję interaktyvioje lentoje žiūrėjo mokomuosius filmukus „Saugus elgesys su gyvūnais“, „Benamio šuniuko istorija“, vėliau diskutavo, kaip jie būtų pasielgę matytose situacijose.
 
Kūrybiniai šešiamečių gebėjimai atsiskleidė piešiant, aplikuojant, kuriant darbelius – knygeles apie savo augintinius. Sukurtų piešinių ir darbelių paroda eksponuojama darželio galerijoje, o gruodžio mėnesį biržiečiai vaikų darbus galės pamatyti renginyje, skirtame gyvūnų globai.