Emokykla.lt
Populiarios temos:
Edukacija Projektai Kompleksinė pagalba Specialieji poreikiai Skaitymas Vaiko kalba Vaiko raida Vaiko sveikata Vaiko ugdymas  
Vartotojų naujienos Prasminga darželio ir mokyklos partnerystė
 

Prasminga darželio ir mokyklos partnerystė

2017-11-03
Prasminga darželio ir mokyklos partnerystė
Dalia GRICIENĖ
Šiaulių r. Kairių lopšelis-darželis „Spindulėlis“
 
Šiaulių r. Kairių lopšelis-darželis „Spindulėlis“ ir Šiaulių r. Kairių pagrindinė mokykla jau ne vieneri metai bendrauja ir bendradarbiauja įvairių veiklų metu: kartu švenčia, sportuoja, žaidžia, draugauja
 
Rugsėjo 22 dieną  spalvoti rudens lapai, plačios vaikų šypsenos, teigiamos emocijos ir šilta draugystė apjungė Kairių pagrindinės mokyklos pradinukus ir lopšelio-darželio „Spindulėlis“ ugdytinius „Olimpinio rudens 2017“ šventėje. Kairių pušyne vyko sportinės varžybos, įvairios nuotaikingos rungtys ir kūrybingi žaidimai. Visi kartu, kaip viena didelė šeima, iš rudens gėrybių vaikai sukūrė nuostabią „Rudens mandalą“. Renginyje buvo ugdomos sportinės, meninės, pažintinės kompetencijos.
 
Spalio pradžioje lopšelio-darželio priešmokyklinio ugdymo „Gudručių“ grupės auklėtojas ir vaikus aplankė Kairių pagrindinės mokyklos pirmosios klasės mokytoja Dženara Astasevičienė. Ji stebėjo ugdomąją veiklą, bendravo su ugdytiniais. Mokytoja ir auklėtojos numatė tolimesnės veiklos perspektyvas.
 
Spalio 26 d. įvyko lauktas susitikimas Kairių pagrindinėje mokykloje su buvusiais lopšelio-darželio ugdytiniais ir jų mokytoja. Auklėtojos buvo pakviestos stebėti pirmokėlių pamoką, įvertinti adaptacijos procesus ir sužinoti kaip sekasi jų buvusiems „mažyliams“. Kol auklėtojos rimtai darbavosi, lopšelio-darželio vaikai susipažino su mokykla. Šokiai, dainos, kūrybinės užduotys, komandinis darbas, susipažinimas su „dėde direktoriumi“, mylimiausių filmukų herojų piešiniai drąsiems ir smalsiems darželinukams suteikė džiugesio, o suaugusiesiems pozityvumo ir gerų emocijų. 
 
Artinantis kalėdiniam laikotarpiui, lopšelio-darželio „Spindulėlis“ bendruomenė lauks savo socialinių parnerių advento vakaronėje.
 
Bendradarbiavimo patirtis rodo, kad taikant patrauklias bendradarbiavimo formas galima sukurti prasmingus partnerystės santykius. Bendra veikla, malonus laiko praleidimas padeda pažinti vaikų poreikius ir pomėgius, ugdymo procesą daro įdomų ir patrauklų ne tik vaikams, bet pedagogams.