Emokykla.lt
Populiarios temos:
Edukacija Projektai Kompleksinė pagalba Specialieji poreikiai Skaitymas Vaiko kalba Vaiko raida Vaiko sveikata Vaiko ugdymas  
Vartotojų naujienos Mūsų kelias į futboliuką
 

Mūsų kelias į futboliuką

2016-06-07
Susijusios temos: Vaiko sveikata
Mūsų kelias į futboliuką
Renata KIZELIAUSKIENĖ
Vilniaus lopšelis-darželis „Rūta“
 
Lietuvos futbolo federacija (LFF), rengdama ir koordinuodama įvairius masinio futbolo projektus, siekia populiarinti šią sporto šaką tarp vyrų ir moterų, įvairaus amžiaus ir fizinio pajėgumo žmonių. Ypatingas dėmesys skiriamas vaikų, kurie nelanko futbolo treniruočių, neįgaliųjų užimtumui ir savanorių švietimui.
 
Masinio futbolo projektai yra rengiami visoje Lietuvoje, bendradarbiaujama su švietimo ir ugdymo įstaigomis. Mes futboliuku „susirgome“ prieš šešerius metus – 2009 m., kuomet užpildėme paraišką ir dalyvavome seminare Nacionalinėje futbolo akademijoje. Nuo tada prasidėjo futboliuko „maratonas“: renginiai įstaigos vaikams, svečiams ir socialiniams partneriams. Pirmoji futboliuko šventė mūsų darželyje įvyko 2010 m. vasario 12 d.
 
Po trejų metų dalyvavome LFF masinio futbolo organizatorių kursuose. Šiuos mokymus LFF organizuoja padedama Tarptautinės futbolo asociacijų sąjungos (FIFA) specialistų. Po šių kursų pradėjome organizuoti masinius renginius vaikams stadionuose ir uždarose arenose Vilniaus mieste.
 
Vienas tokių renginių yra jau trečius metus organizuojama „Futboliuko fiesta“, kuri gegužės 24 d. vyko Lietuvos futbolo federacijos stadione. Šventėje dalyvavo 28 Vilniaus ikimokyklinio ugdymo įstaigos, per 400 vaikų, pedagogų, socialinių partnerių. Šių metų renginio svečiais buvo Lietuvos nacionalinės rinktinės žaidėjas ir „Trakų“ futbolo komandos kapitonas Deividas Česnauskis, jo kolega Justinas Januševskis ir Vilniaus „Žalgirio“ legionierius iš Kroatijos Marin Matoš. Renginio metu mums talkino Vilniaus m. ikimokyklinių įstaigų kolegės bei Vilniaus kolegijos pedagogikos fakulteto vaikystės pedagogikos ir pradinio ugdymo studijų kurso studentės. Renginyje dalyvavo ir Vilniaus specialiojo lopšelio-darželio „Čiauškutis“ dienos socialinės globos centro, Vilniaus „Atgajos“ ir „Vilties“ specialiųjų mokyklų ugdytiniai.
 
Futboliukas – smagus ir vaikams labai patinkantis žaidimas, kuriame jie atsiskleidžia ir išlieja visas emocijas. Mūsų tikslas – skatinti vaikų fizinį aktyvumą, ugdyti ir lavinti judėjimą, stiprinti adaptacinius gebėjimus ne tik fizinėje veikloje, bet ir kasdieniame gyvenime. Siekiame į masinius sporto renginius įtraukti kuo daugiau vaikų ir integruoti vaikus, turinčius specialiųjų poreikių. Sportinės rungtys sudaromos naudojant LFF ilgalaikio masinio vaikų užimtumo programos ,,Sugrąžinkime vaikus į stadionus“ pratimus ir specialiosios olimpiados ,,Jaunieji atletai“ programos elementus. Vaikų šypsenos – puikus tokios sportinės šventės įvertinimas.