Emokykla.lt
Populiarios temos:
Edukacija Projektai Kompleksinė pagalba Specialieji poreikiai Skaitymas Vaiko kalba Vaiko raida Vaiko sveikata Vaiko ugdymas  
Vartotojų naujienos Konferencijoje „Žaidimai kviečia, moko, augina“ išbandyti žaismingi ugdymo metodai
 

Konferencijoje „Žaidimai kviečia, moko, augina“ išbandyti žaismingi ugdymo metodai

2018-04-16
Konferencijoje „Žaidimai kviečia, moko, augina“ išbandyti žaismingi ugdymo metodai
Gilija GAJAUSKIENĖ
Kelmės „Kūlverstuko“ lopšelis-darželis
 
Balandžio 5 d. projekto „Žaidimai moko“ dalyviai susirinko į respublikinę metodinę-praktinę konferenciją „Žaidimai kviečia, moko, augina“ pasidalyti darbo patirtimi ir išbandyti žaismingus ugdymo metodus.
 
Prieš ketverius metus Kelmės „Kūlverstuko“ lopšelyje-darželyje gimęs projektas „Žaidimai moko“, jau treti metai įgyvendinamas respublikiniu mastu. Šiemet į šį ilgalaikį prevencinį projektą įsitraukė 207 ugdymo įstaigos, projektą vykdo 424 pedagogai.
 
Į konferenciją atvyko per 90 dalyvių, tai – auklėtojai, logopedai, judesio korekcijos mokytojai, muzikos pedagogai. Žaismingą konferencijos pradžią surengė Kelmės specialiosios mokyklos ugdytiniai, pakvietę konferencijos dalyvius nuotaikingam šokiui.  
 
Plenarinėje dalyje klausėmės Lietuvos vaikų ir jaunimo centro neformaliojo ugdymo mokytojos, neformaliojo švietimo konsultantės dr. Birutės Pernaravičiūtės pranešimo „Vaikų kompetencijų ugdymas per įvairias veiklas“ ir įgijome teorinių žinių apie naujas ugdymo tendencijas.
 
Antrojoje konferencijos dalyje pedagogės praktinius įgūdžius tobulino keturiose erdvėse: sporto, muzikos, dailės ir ugdomųjų žaidimų. Užsiėmimus vedė ir savąja patirtimi dalijosi pedagogai  iš Vilniaus, Raseinių, Šiaulių, Kelmės.
 
Konferencijoje dalyviai pristatė 30 stendinių pranešimų. Visų tematika siejosi su žaidimais: pristatyti ikimokyklinio ugdymo įstaigose sėkmingai įgyvendinami projektai, ugdymo formos netradicinėse erdvėse, vaikų kompetencijų ugdymo galimybės pasitelkus žaidimus ir daugybė kitų.
 
Šis renginys sulaukė itin palankaus dalyvių įvertinimo. Pozityvūs atsiliepimai buvo išsakyti žodžiu, įamžinti stilizuotame stende bei atsiųsti organizatoriams elektroniniu paštu po renginio. Pasak dalyvių, konferencijoje įgyta daug naujos metodinės ir praktinės patirties, kuria bus dalinamasi su kolegomis, grįžus į savo ugdymo įstaigas.
 
Taigi, konferencijos tikslas – įgyvendintas. Organizuoti praktiniai užsiėmimai buvo naudingi ir reikalingi pedagogams, nes jų metu buvo praktiškai išbandyti įvairių sričių ugdomieji žaidimai, kurie įvairins ugdymą, įneš naujovių į kasdienybę. Dalyvės susipažino su netradicinių ugdymo priemonių taikymu veiklose ir įsitikino, kad vaikus galima sudominti ne tik informacinėmis technologijomis, bet ir žaidimais su didelių sąnaudų nereikalaujančiomis priemonėmis (pavyzdžiui, laikraščiais, gamtine medžiaga ir kt.).
 
Konferenciją organizavo Kelmės rajono pedagoginė psichologinė tarnyba, Kelmės r. savivaldybės suaugusiųjų mokymo centras, Kelmės „Kūlverstuko“ lopšelis-darželis, Kelmės r. savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyrius.