Emokykla.lt
Populiarios temos:
Edukacija Projektai Kompleksinė pagalba Specialieji poreikiai Skaitymas Vaiko kalba Vaiko raida Vaiko sveikata Vaiko ugdymas  
Vartotojų naujienos Kaip Kužių darželinukai gaudė... pokemonus
 

Kaip Kužių darželinukai gaudė... pokemonus

2016-09-26
Kaip Kužių darželinukai gaudė... pokemonus
Audronė ŽUKAUSKIENĖ
Šiaulių r. Kužių lopšelis-darželis „Vyturėlis“
 
Šiaulių r. Kužių lopšelis-darželis „Vyturėlis“ prisijungė prie rugsėjo 16–22 d. vykstančios Europos judriosios savaitės. Vaikams visą savaitę sportuoti, leisti laiką lauke, saugoti gamtą padėjo jų mėgstami personažai berniukas Ačas ir pokemonas Pikashu.“
 
Mūsų darželis jau keletą metų palaiko Europos judriosios savaitės iniciatyvą, kurios tikslas – atkreipti dėmesį į neigiamą transporto poveikį aplinkai ir žmonių sveikatai, skatinti sportinį aktyvumą.
 
Norėdami sudominti vaikus, pasiūlėme vaikų mėgstamo žaidimo „Pokemon go“ tematiką. Savaitė prasidėjo susipažinimu su personažais. Berniukas Ačas bei pokemonas Pikashu supažindino vaikus su savo draugais, papasakojo apie jų galias, kūrė lietuviškus vardus, nes tikruosius sunku ištarti ir pasisiūlė visą savaitę draugauti su vaikais. Kadangi pokemonai labai sportiški, drąsūs, mėgsta daug sportuoti, būti lauke, jie pakvietė vaikus įsitraukti į bendrą veiklą. Svarbiausias susitikimo akcentas – pokemonų mankšta, kuria prasidėdavo kiekviena diena.
 
Sekančią dieną vaikai pasinėrė į kūrybinį procesą ir gamino grupės pokemoną iš antrinių žaliavų, o kartu su tėveliais gamino pokemonus namuose ir dalyvavo parodėlėje „Mano pokemonas“.
 
Trečiadienį mūsų darželyje apsilankė policijos ir vaikų bičiulis šuniukas Amsius bei policijos pareigūnas, kurie priminė vaikams saugaus elgesio taisykles gatvėje ir kelyje, atsakė į rūpimus klausimus, dovanojo knygeles apie saugaus eismą, linkėjo būti drausmingais gatvėje ir kieme.
 
Vėliau vaikų laukė išbandymas: išdykėliai pokemonai pasislėpė darželio kieme, tad gavus kompasą, žemėlapį bei žaidimo instrukciją, reikėjo ne tik surasti visus pokemonus, bet ir atlikti jų paruoštas užduotis. Tačiau mažieji orientacininkai neišsigando – gerai pasimankštinę, prisiminę pasaulio kryptis bei kairę-dešinę puses, puikiai susitvarkė su užduotimis. Užduotis pokemonai ruošė naudodami antrines žaliavas, tad vaikai turėjo galimybę susipažinti su antrinių žaliavų panaudojimu, o po varžybų jas dar ir išrūšiuoti.
 
Ketvirtadienio rytą prie įėjimo į darželį išsirikiavo būrys pokemonų ir surengė akciją „Gaudyk pokemoną be automobilio“. Pokemonas Pikachu ir berniukas Ačas visiems ateinantiems priminė, kad rugsėjo 22-oji – tarptautinė diena be automobilio, džiaugėsi vaikų transporto priemonėmis, kurios neteršia gamtos, tėveliams dalino atmintines apie saugų vaiko vežimą automobilyje ir prašė niekada negaudyti pokemonų vairuojant.
 
Prieš pietus visi išgužėjo į kiemą su dviratukais, paspirtukais ir kitomis transporto priemonėmis. Pikachu ir Ačas pasiūlė apeiti ar apvažiuoti draugystės ratą aplink darželį, po to vyko draugiškos dviratukų, paspirtukų varžytuvės.
 
Europos judriosji savaitė baigėsi bėgimu „Pokemonų gaudynės“. Kartu su Pikashu ir Aču darželinukai patraukė į pėsčiųjų ir dviračių taką. Startavę nuo starto linijos visi pasiekė finišą. Daugeliui pavyko ne tik pagauti, bet ir aplenkti pokemoną. Pikachu ir Ačas džiaugėsi puikiai praleistu laiku su vaikais, jų noru sportuoti, judėti ir prisiminimui kiekvienampadovanojo po mažytį pokemoną.
 
Kiekvieną dieną darželyje dirbo reporteris, kuris ėmė interviu dalyvių. Vaikai noriai dalijosi įspūdžiais, emocijomis, o vėliau ir visi kartu džiaugėmės reporterio sukurtu filmuku.