Emokykla.lt
Populiarios temos:
Edukacija Projektai Kompleksinė pagalba Specialieji poreikiai Skaitymas Vaiko kalba Vaiko raida Vaiko sveikata Vaiko ugdymas  
Vartotojų naujienos Įvyko projekto „Saulėto oranžinio traukinio kelionė“ baigiamoji konferencija
 

Įvyko projekto „Saulėto oranžinio traukinio kelionė“ baigiamoji konferencija

2017-11-16
Įvyko projekto „Saulėto oranžinio traukinio kelionė“ baigiamoji konferencija
Rita STULPINIENĖ ir Rasa ŽIEMIENĖ
Vilniaus lopšelis-darželis „Rūta“
 
2017 m. lapkričio 10. Vilniaus turizmo prekybos ir verslo mokykloje vyko tarptautinio švietimo įstaigų bendruomenių ekologinio švietimo projekto „Saulėto oranžinio traukinio kelionė“ baigiamoji konferencija „Gerosios darbo patirties sklaida keliaujant saulėtu oranžiniu traukiniu 2017“.
 
Konferencijos pagrindiniai akcentai buvo gerumas širdyje, šypsena veide ir oranžinės spalvos elementas aprangoje.
 
Konferencijoje patirtimi dalijosi Vilniaus lopšelių-darželių „Rūta“, „Gluosnis“, „Lakštingala“, Vilniaus Šilo mokyklos, Kauno lopšelio-darželio „Spindulėlis“, Pabradės lopšelio-darželio „Varpelis“, Panevėžio lopšelio-darželio „Taika“, Tauragės Martyno Mažvydo progimnazijos, Kelmės r. Užvenčio Šatrijos Raganos gimnazijos, Klaipėdos lopšelio-darželio „Puriena“ bendruomenių atstovai.
 
Marijampolės Mokolų progimnazijos bendruomenės nariai padovanojo muzikinį sveikinimą „Būk šalia“, o Kėdainių lopšelio-darželio „Vaikystė“ pedagogai su tėveliais ir mažaisiais ugdytiniais surengė tikrą „Oranžinį madų šou“. Vilniaus Pranciškaus Skorinos gimnazijos direktoriaus pavaduotoja ugdymui Nijolė Bagdonienė kartu su 5 klasės mokine Diana Vincukevičiūte pasidalijo patirtimi apie moliūgo sėklytės kelionę maršrutu „Lietuva–Baltarusija–Lietuva“.
 
 
Savo įžvalgomis apie šiuolaikinių vaikų ugdymo problemas pranešime „Naujoji karta – kas tai?“ dalijosi Vilija Targamadzė, Vilniaus universiteto Filosofijos fakulteto habilituota mokslų daktarė, profesorė.
 
Konferencijos metu buvo surengta paroda „Oranžiniai Linksmukai“, o Vilniaus lopšelio-darželio „Mažylis“ bendruomenės atstovai buvo apdovanoti už išradingiausiai sukurtą nuotaikingą Linksmuką.
 
Pedagogai dalijosi ir labdaringos veiklos patirtimi, kurioje pasirinko tuos, kuriems reikia padėti ne tik maistu, bet ir dėmesiu, meile, rūpesčiu, geru ištartu žodžiu. Vykdydami labdaringas veiklas pedagogai rodė gražų pavyzdį vaikams, plėtojo socialines kompetencijas, ugdė empatiją, skatino mąstyti apie kitų poreikius.
 
Savo pranešimuose pedagogai paminėjo, kokius „namų darbus“ buvo uždavę vaikų tėveliams, pristatė oranžinių veiklų pritaikymą specialiųjų poreikių turintiems vaikams. Taip pat buvo paminėtos projekto sėkmės ir nesėkmės, iššūkiai ir atradimai.
 
Baigiamosios konferencijos metu pamatėme „oranžinių“ veiklų vykdymą iš paukščio skrydžio. Buvo peržiūrėta projekto dalyvių iš Lenkijos (Warsava Przedszkole Nr 63), Latvijos (Daugavpils special pre-school No9), Jungtinės Karalystės (Lituanistinė ir menų mokykla „Kodėlčius“ Anglija) ir Australijos (Sidnėjaus lietuvių vaikų klubo mokyklėlė) filmuota medžiaga.
 
Mes, projekto organizatoriai, džiaugiamės, kad riedantis saulėtas oranžinis traukinys, keliavo ne tik per Lietuvą, bet ir per pasaulį, sujungdamas švietimo bendruomenes bendrai veiklai, nutiesdamas kelią ugdytiniams į platų gamtos pažinimo pasaulį ir suteikdamas nepamirštamų, džiugių akimirkų.