Emokykla.lt
Populiarios temos:
Edukacija Projektai Kompleksinė pagalba Specialieji poreikiai Skaitymas Vaiko kalba Vaiko raida Vaiko sveikata Vaiko ugdymas  
Vartotojų naujienos Draugystė padeda vaikams augti
 

Draugystė padeda vaikams augti

2017-03-16
Draugystė padeda vaikams augti
Toma BALSYTĖ
Klaipėdos lopšelis-darželis „Rūta“
 
Draugystė padeda vaikams augti, pažinti pasaulį, suteikia drąsos išbandyti įvairius užsiėmimus, skatina gerai praleisti laiką kartu. Vedamos tokių pat vertybinių nuostatų, kartu su Klaipėdos lopšelio-darželio „Rūta“ auklėtoja Daiva Šiuperiene kūrėme trumpalaikį ugdymo projektą „Draugystės dienelės ankstyvajame amžiuje“.
 
Siekėme, kad mūsų ugdomų grupių – „Žirniukai“ ir „Ežiukai“ – vaikai ugdytųsi santykius, grįstus tarpusavio supratimu, bendravimu, rūpesčiu vienas kitu. Ne mažiau svarbus uždavinys – drąsinti ugdytinius kartu spręsti konfliktines situacijas (net ir ankstyvajame amžiuje jos kyla nuolat!), padėti vaikams socializuotis, parodyti, kad visi vaikai auklėtojoms vienodai svarbūs.
 
Projektą pradėjome bendra mankšta ir pratimais plokščiapėdystės profilaktikai. Panaudodamos įvairias priemones (kilimėlius su sagomis, masažinius kamuoliukus, medinius masažuoklius ir kt.) vieni kitus mokėme, kaip taisyklingai atlikti pratimus. Ežiukai su auklėtoja pamokė keletos jogos judesių, o žirniukai pademonstravo savo mėgstamą ryto mankštą.
 
Kitą dieną skelbėme „Kino diena“. Norėdamos sukurti kino salės aplinką ir nuotaiką, vaikams išdalinome indelius su spragėsiais ir skatinome dalintis. Džiaugėmės ugdytinių geranoriškumu, palankumu vieni kitiems. Pasibaigus filmų popietei pakvietėme vaikus prie šviesos stalo. Kartu žaidėme, dalinomės įspūdžiais, stengėmės, kad vaikai kuo daugiau bendrautų tarpusavyje. Žirniukai net sutiko šviesos stalą keletui dienų perleisti ežiukams. Kalbėjomės, kad draugystė skatina daryti gerus darbus.
 
Ypatingo vaikų dėmesio sulaukė darbas su moliu. Pedagogė Daiva Šiuperienė jau ne pirmus metus užsiiminėja šia veikla. Vaikai išbandė natūralias molio savybes, lipdymą, piešimą, taip lavindami smulkiąją motoriką, ir, bendradarbiaudami grupėse, kūrė kolektyvinius darbelius.
 
Savaitės pabaigoje ugdytinius nustebinome pasaka „Raudonkepuraitė“. Vaidindamos pasakų bobutes, stengėmės vaikams perteikti personažų charakterį, nuotaiką, emocinę būseną. Sulaukėme be galo džiugių reakcijų: ugdytiniai patys bandė įsijausti į veikėjus, kalbėti jų balsais.
 
Matydamos didelį susidomėjimą pirštininėmis lėlėmis, vaikus supažindinome su „Kimochi“ žaislu katinėliu. Žaisdami kartu  bandėme atpažinti emocijas, perteikti jausmus. Nors vaikai ne visada gebėjo įvardinti nuotaiką žodžiu, bet puikiai ją perteikė susirūpinusia arba linksma veido išraiška.
 
„Draugystės dieneles“ baigėme „Skania popiete“. Visi kartu sėdome prie stalo, vaišinomės arbata, sausainiais, mokėmės naudotis servetėle, padėkoti už vaišes. Baigėsi tik projektas, o draugystė tarp „Ežiukų“ ir „Žirniukų“ gyvuoja. Kuriame naujus planus, dalijamės idėjomis ir patirtimi, nes augti kartu labai gera.