Emokykla.lt
Vartotojų naujienos Kaziuko mugė Šiaulių lopšelyje-darželyje „Gluosnis“
 

Kaziuko mugė Šiaulių lopšelyje-darželyje „Gluosnis“

2015-03-04
Susijusios temos: Ugdymo įstaigos
Kaziuko mugė Šiaulių lopšelyje-darželyje „Gluosnis“
Simona NARBUTAITĖ, priešmokyklinio ugdymo pedagogė
Danutė GRAVERS, auklėtoja
Šiaulių lopšelis-darželis „Gluosnis“
 
Puoselėjant liaudies tradicijas, kaip ir kasmet, mūsų darželyje šurmuliavo Kaziuko mugė. Vaikai, padedami auklėtojų ir tėvelių, iš anksto ruošėsi šiai šventei, gamino įvairius darbelius iš popieriaus, molio, siūlų ir kitų antrinių medžiagų.
 
Visus susirinkusius į salę su gražia pavasario švente sveikino Kaziukas su Kazyte ir kvietė varžytuvėms, kuriuose vaikai išmėgino savo sumanumą ir išradingumą šokdami su mediniais šaukštais, bandydami suverti riestainių karolius, šokinėdami su vyžomis, suvydami siūlus į kamuolius ir pan.
 
Prasidėjus prekybai mugė užvirė it didžiulis skruzdėlynas. Koks malonumas buvo vaikams vieniems iš kitų pirkti riestainius, gėlytes, karolius, verbas ir kt. O kiek džiaugsmo, jeigu pavyksta viską parduoti be derybų!
 
Lopšelis-darželis „Gluosnis“ dalyvauja Comenius daugiašalės mokyklų partnerystės projekte „Šventės Europoje“ (angl. „Celebrations Across Europe“), kurio tikslas – susipažinti su kiekvienos šalies papročiais ir tradicijomis. Tad ši graži kasmetinė Lietuvos folkloro mugė nuvilnijo ir per visas dalyvių šalis: Anglija, Čekija, Latvija, Estija, Prancūzija, Slovėnija, Švedija ir Turkija.