Emokykla.lt
Vartotojų naujienos Akcija „Kartų diena“ subūrė darželio bendruomenę
 

Akcija „Kartų diena“ subūrė darželio bendruomenę

2015-10-19
Susijusios temos: Ugdymo įstaigos
Akcija „Kartų diena“ subūrė darželio bendruomenę
Natalija PEGANOVA, direktoriaus pavaduotoja ugdymui
Vilniaus lopšelis-darželis „Coliukė“
 
Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centro (SMLPC) komandos paskatinti Vilniaus lopšelio-darželio „Coliukė“ pedagogai spalio 7 d. surengė akciją „Kartų diena“ visai bendruomenei. Akcijoje dalyvavo apie 120 tėvų, 90 vaikų, 10 buvusių ugdytinių, 14 pedagogų ir 6 kiti darbuotojai.
 
SMLPC komandos patarimai padėjo pasirinkti priimtiniausias veiklas. Aptarėme dienos etapus,  išsakėme savo idėjas, pasidalinome darbais ir, likus savaitei iki akcijos, pradėjome ruoštis. Iš anksto parengėme programėles, laminuotą akcijos „Kartų diena“ simbolį.
 
Akcijos rytas prasidėjo bendra mankšta darželio kieme, ir visa likusi diena buvo kupina įvairios veiklos, gerų emocijų: kieme šurmuliavo ne tik vaikai, bet ir jų tėveliai, broliai ir seserys, seneliai, buvę ugdytiniai.
 
Darželyje esame įrengę ekologinį daržą, kuriame šiemet užderėjo nuostabūs moliūgai, cukinijos, saulėgrąžos, krapai, petražolės, morkos, česnakai. Tad kilo idėja surengti viktoriną „Kas užaugo iš seklytės?“. Viktoriną parengė auklėtoja Galina Kašponienė.
 
Akcijos „Kartų diena“  tikslo – kurti  ateitį, atsigręžiant į praeitį – paskatinti tėvai ir pedagogai noriai įsitraukė į senovinių nuotraukų ekspozicijos rengimą. Grožėjomės senų nuotraukų paroda „Atverkime seną skrynią“.
 
Lopšelio grupių vaikai kartu su auklėtojomis ir tėvais keliavo rudeniniu „Miško takeliu“. Auklėtoja Jelena Mažuta tapo Vovere, pasiūliusia vaikų žaidimams spalvingų gamtos gėrybių.
 
Mažieji dailininkai pabiro po kiemą: 5–6 m. vaikai „Dailės plenere“ įsitaisė prie molbertų, vaizduodami gamtos spalvas ir formas, o 3–5 metų vaikai „Pasakų parke“ spalvino akmenis, kūrė gėlių puokštes, rūšiavo medžių lapus.
 
„Pasakų parką“ papuošė didžiulis virvučių voratinklis, kuriame apsigyveno voras. Voratinklio idėja labai patiko vaikams, žadino jų fantaziją. Vaikai grąžino voratinklį kankorėžiais, spalvotomis juostelėmis, gėlėmis ir kt. Vaikų kūrybingumas skleidėsi dėliojant iš kaštonų vabalus, lėktuvus, saules, gėlių motyvus, bokštus ir namus. „Pasakų parką“ įkūrė ir prižiūrėjo auklėtoja Vladislava Urbanovič.
 
Po smagių žaidimų vaikų laukė „Sulčių baras“ ir vitaminingi kokteiliai iš moliūgų, morkų, burokų, apelsinų, obuolių sulčių. „Sulčių baro“ organizatorė – auklėtoja Alla Kunej.
 
Po ramaus popietinio poilsio vėl susitikome darželio kieme kartu atverti pasakos „Spalvų pasaulis“ vartus, kur šeimininkavo meninio ugdymo pedagogė Božena Čiurlionienė – Saulė, ir auklėtoja Jelena Mažuta – Vėjas. Kiekviena vaikų grupė įkūnijo pasirinktą spalvą ir pradžiugino visus spalvingais popieriniais saliutais.
 
Vakaro vinis – bendras tėvų ir pedagogų linijinis šokis, kurį šokti padėjo choreografas A. Vaitkus. Tėvai ir pedagogai nustebino vaikus ritmo ir muzikos pajautimu bei pomėgiu šokti.
 
Šventės pabaigoje ragavome tėvų ir senelių pagaminti patiekalus: naminę duoną su moliūgų ir saulėgrąžų sėklomis, šokoladinį pyragą su cukinijomis, pyragą su morkomis, namines sultis ir uogienes.
 
Visų aktyvumas, puiki nuotaika, idėjos, atvirumas ir noras bendradarbiauti bei veikti kartu sukūrė turiningą dieną su rudeniškomis pramogomis, sveikais patiekalais, spalvų simfonijomis, šokiais ir žaidimais bei tradicine  „Coliukės“ moliūgų koše. Didelis ačiū visiems.