Emokykla.lt
Vartotojų naujienos Advento vakaronėje susitiko kartos
 

Advento vakaronėje susitiko kartos

2015-12-08
Susijusios temos: Ugdymo įstaigos
Advento vakaronėje susitiko kartos
Ligita RADIUKEVIČIENĖ ir Vlada MAKSELIENĖ
Druskininkų lopšelis-darželis „Bitutė“
 
Gruodis – mėnuo, kai grožimės šerkšnu pasidabinusiais medžiais, sniego patalu užsiklojusia žemele. Tačiau gruodis pasikeitimus atneša ne tik į gamtą, bet ir į mūsų sielas. Juk tai – advento – stebuklingos ramybės ir taikos metas.
 
Gruodžio 2 d. Druskininkų lopšelio-darželio „Bitutė“ „Zuikučių“ grupė surengė advento vakaronę. Į šventę buvo pakviesti dviejų kartų atstovai: Druskininkų folkloro ansamblio „Stadalėlė“ močiutės ir Ratnyčios Šv. apaštalo Baltramiejaus parapijos jaunimo grupės dalyvės.
 
Šios vakaronės metu norėjome supažindinti vaikus su senosiomis advento tradicijomis, papročiais, žaidimais ir darbais, šeimų nariams priminti, kaip ilgus advento vakarus leisdavo senoliai ir kartu pasidžiaugti šiuolaikinio jaunimo atliekamomis gražiomis giesmėmis.
 
Močiutės priminė, kad anksčiau advento žvakę leisdavo uždegti tam vaikui, kuris per metus buvo padaręs daugiausiai gerų darbų. Senolės Marija ir Stasė papasakojo, kad ilgais advento vakarais kaimo žmonės susirinkdavo kartu dirbti nesunkių ir neskubių darbų: gliaudyti pupelių, plėšyti plunksnų, vyti siūlų kedenti vilnos.
 
Advento metu pasakymas „laimingai“ reiškė palaiminimą ir veikė visus metus. Taigi, tariame visiems: „Laimingai“.