Emokykla.lt
Populiarios temos:
Edukacija Projektai Kompleksinė pagalba Specialieji poreikiai Skaitymas Vaiko kalba Vaiko raida Vaiko sveikata Vaiko ugdymas  

Virtuali idėjų mugė „Linksmoji matematika“

2020-05-04
Susijusios temos: Kūrybingumas
Virtuali idėjų mugė „Linksmoji matematika“
Mireta Visockienė
Vyresnioji ikimokyklinio ugdymo pedagogė
Laura Bajoriūnė
Socialinė pedagogė ekspertė
Ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo pedagogų kūrybingumas parodė, kad lavinant matematinius vaikų gebėjimus galima pasitelkti įvairių buities ir aplinkos daiktų: vienkartinius įrankius ar indus, medinius pagaliukus, skalbinių segtukus, akmenukus, kankorėžius.  
Vienoje iš penkių STEAM akronimo raidžių užšifruotas žodis matematika (ang. Mathematic). Matematika – viena iš gamtos mokslų sudedamųjų dalių. Ikimokyklinio amžiaus vaikų pasiekimų apraše matematiniai vaiko gebėjimai aprašyti vienoje iš 18 vaiko ugdymosi pasiekimų sričių, t. y. skaičiavimas ir matavimas, kurios vertybinė nuostata – pasaulį pažinti skaičiuojant ir matuojant.
 
Skaičiai yra aplink mus: nuo kalendoriaus lapelių iki nuotolinio valdymo pulto, telefono ir automobilio registracijos numerių. Anksti pradėję kalbėti apie skaičius, leidžiame vaikui suvokti, kad skaičiai – svarbi kasdienio gyvenimo dalis.
Ikimokykliniame amžiuje svarbu matematiką sieti su vaiko išgyvenimais, todėl, žaidžiant ir tyrinėjant aplinkoje supančius skaičius ir formas, suteikiame puikią pradžią matematikos įgūdžių bei sąvokų ugdymui. Ypač naudinga tokiame amžiuje pasitelkti matematinius žaidimus ar įvairias žaidimams tinkančias priemones ir plėsti skaičiavimo bei matavimo įgūdžius.
 
Šiaulių m. savivaldybės švietimo centras ir Šiaulių lopšelis-darželis „Pasaka“ surengė respublikinę virtualią idėjų mugę „Linksmoji matematika“, kurios tikslas – dalintis inovatyviais, kūrybingo ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų matematinių gebėjimų ugdymo pavyzdžiais. Idėjų mugėje dalyvavo daugiau nei 40 ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo pedagogų iš įvairių Lietuvos vietovių.
 
Daugiau skaitykite svietimonaujienos.lt