Emokykla.lt

Darželio stiprybė – kūrybinga komanda

2014-12-15
Susijusios temos: Kūrybingumas Ugdymo įstaigos
Darželio stiprybė – kūrybinga komanda
Lina BAGDANAVIČIENĖ, direktorė
Kauno lopšelis-darželis „Želmenėlis“
Kad vaikui ugdymo įstaigoje būtų įdomu, gera ir saugu, pedagogas turi būti nepaprastai kūrybingas. Kauno lopšelyje-darželyje „Želmenėlis“ auklėtojų kūrybingumas atsiskleidžia edukacinių renginių metu.
Labai dažnai girdime frazę: „Padėti vaikui būti darželyje.“ Turbūt tai ir yra svarbiausia pedagogo misija ikimokyklinio ugdymo įstaigoje. Be abejo, dar reikia įgyvendinti ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo programas, subrandinti vaiką mokyklai ir dar daug kitų dalykų atlikti... Tačiau, kuomet į lopšelį atėjusį mažylį reikia išmokyti valgyti su įrankiais, padėti jam „išaugti“ sauskelnes, sutarti ir bendrauti su kitais vaikais, skirti pakankamai meilės ir dėmesio, auklėtoja turi tapti antra mama, kuri paguos vaikelį ir padės jam suvokti, kad tikroji mama išėjo dirbti ir negali jam skirti dėmesio. Tačiau keblumas yra tas, kad tokių rūpinamųjų grupėje auklėtoja turi  dvidešimt...
 
Kad vaikui ugdymo įstaigoje būtų įdomu, gera ir saugu, pedagogas turi būti nepaprastai kūrybingas. Kauno lopšelyje-darželyje „Želmenėlis“ auklėtojų kūrybingumas atsiskleidžia edukacinių renginių metu. Dauguma šio darželio pedagogų pasakytų, kad veiklų yra tikrai labai daug ir dirbti yra sudėtinga, tačiau visi kartu stengiamės, kad vaikams būtų gera ir įdomu. Vaiko gerovė yra bendras įstaigos pedagogų komandos – auklėtojų ir švietimo pagalbos specialistų – tikslas. Auklėtoja turi gebėti ir įsikūnyti į personažą, ir kartu su vaiku vaidinti, piešti,  kartu subtiliai kurti saugią vaikui atmosferą,  o žaidimą paversti vaikui maloniu ir suprantamu ugdomuoju procesu.
 
Vieną vakarą grįžusi namo suskaičiavau lapkričio mėnesio renginius visai bendruomenei – jų būta devynių.. Dar didesnis renginių maratonas laukia gruodį. Visiems jiems reikia pasiruošti, išlaisvinti kūrybines vaikų galias, padėti jiems mokytis daineles, eilėraščius ar lopšines. Tai milžiniškas darbas, tad būti auklėtoja reikia didžiulio noro ir motyvacijos. Keliame labai aukštus reikalavimus renginių kokybei, jie nevyksta bet kaip. Gal todėl mums jau nebereikia specialiai kviesti ar prašyti tėvų, kad jie ateitų į renginius. Pasibaigus renginiams visi skirstomės labai nenoriai: norisi bendrauti, kalbėtis, gerti arbatą ir tiesiog jaukiai kartu būti...
 
Už itin kūrybingus ir profesionalius renginius esu dėkinga komandai: švietimo pagalbos specialistams ir auklėtojoms. Tik jų dėka darželio renginiai yra saviti, juose mielai lankosi tėvai, jie yra laukiami vaikų – mūsų įstaigos varomosios jėgos. Baigiantis dar vieniems metams, apibendrindama įvykusias veiklas, originalius renginius, džiaugiuosi, kad mūsų darželyje dirba pedagogai, kuriuos vaikai nuoširdžiai myli. Tikiuosi, kad kiekvienas atėjęs vaikas čia randa tokį darželį, kokį nusipiešė savo vaikiškose svajonėse.  
Daugiau apie Kauno lopšelį-darželį „Želmenėlis“: