Emokykla.lt
Populiarios temos:
Edukacija Projektai Kompleksinė pagalba Specialieji poreikiai Skaitymas Vaiko kalba Vaiko raida Vaiko sveikata Vaiko ugdymas  
Šalies vaikai kūrė raides gamtoje

Šalies vaikai kūrė raides gamtoje

2020-07-22
Susijusios temos: Kūrybingumas Vaiko ugdymas
Šalies vaikai kūrė raides gamtoje
Rasa Rastenienė ir Danguolė Repčienė
Mokytojos
Raidės, sukurtos iš braškių, žemuogių, čiobrelių, gėlių žiedų, žadino kvapnias fantazijas ir norą džiaugtis vasaros teikiamomis dovanomis. 
Vasara – nerūpestingų atostogų metas, kai visą savo laiką norisi skirti draugams, žaislams, žaidimams ir naujiems nuotykiams. Tačiau, tai ir džiaugsmingų atradimų bei potyrių laikas. Vasara – metas, kai vaikai savo patirčių bagažą pildo tyrinėjimais, įvairiais bandymais, eksperimentais, ieškojimais, atradimais, vaidinimais ir žaismingu mokymusi. Mokytojas, kaip tikrų tikriausias „vasaros gidas“, sudaro sąlygas veikti, kurti, atrasti, užtikrindamas žaismingą vaikų mokymąsi.
 
Daugeliui šiuolaikinių vaikų trūksta artimo ryšio su gamta ir aplinka. Tą ryšį jie gali atrasti ir patirti kurdami iš gamtoje randamų medžiagų. Pastebėta, kad tiesioginis kontaktas su gamta – viena ryškiausių vaikystės patirčių. Darbeliai, kuriems naudojami gamtos turtai, skatina kūrybingumą, iniciatyvumą, įkvepia ieškoti originalių sprendimų, teigiamai veikia pažintinę ir emocinę vaiko raidą, moko atsakingai elgtis gamtoje. Medžiagų ir priemonių darbeliams galima rasti atidžiai įsižiūrėjus į įvairių formų šakas, lapus, žiedus, akmenukus ir pan.
 
Kuriant gamtoje galima mokytis pažinti ir rašyti raides, tobulinti kalbinius įgūdžius. Mes, Vilniaus lopšelio-darželio „Rūta“ priešmokyklinio ugdymo mokytojos Danguolė Repčienė ir Rasa Rastenienė, sukvietėme šalies vaikus ir pedagogus dalyvauti respublikinėje virtualioje fotografijų parodoje „Kuriu raidę gamtoje“.
 
Organizuodamos parodą, siekiame puoselėti ugdytinių kalbinius įgūdžius ir gamtos pažinimo gebėjimus, bendradarbiauti su šalies ikimokyklinio ugdymo įstaigų bendruomenėmis ir socialiniais partneriais. Parodą koordinavo Vilniaus lopšelio-darželio „Rūta“ direktorė Violeta Ringevičienė ir pavaduotoja ugdymui Rasa Žiemienė, Vilniaus miesto savivaldybės centrinės bibliotekos vaikų bibliotekos „Saulutė“ vyr. bibliotekininkė Renata Lipskienė.
 
Į kvietimą atsiliepė visi Lietuvos regionai, 21 įstaiga ir 52 pedagogai. Kūrybingų pedagogų paskatinti vaikai darbus kūrė po vieną ir grupėmis – dėliojo raides iš akmenukų, medžio žievių, kankorėžių ir net gyvų sraigių. O raidės, sukurtos iš braškių, žemuogių, čiobrelių, gėlių žiedų, žadino kvapnias fantazijas ir norą džiaugtis vasaros teikiamomis dovanomis.
 
Visos parodai atsiųstos nuotraukos sudėtos į filmuką, kurį galima pamatyti Vilniaus lopšelio-darželio „Rūta“ svetainėje ir socialinio partnerio – Vilniaus miesto savivaldybės centrinės vaikų bibliotekos „Saulutė“ – socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje čia.
 
Kurdami raides gamtoje, vaikai patyrė smagių akimirkų, galėjo kūrybiškai pažvelgti į tai, ką randa lauke, miške ar pievoje.