Emokykla.lt

Šalies ugdymo įstaigose paminėta Lietuvos valstybės atkūrimo diena

2017-02-17
Susijusios temos: Ugdymo įstaigos
Šalies ugdymo įstaigose paminėta Lietuvos valstybės atkūrimo diena
Šalies ugdymo įstaigos išradingai ir kūrybingai paminėjo Lietuvos valstybės atkūrimo dieną: vaikai šoko, dainavo, kūrė darbelius, skirdami juos Lietuvai.
Maišiagalos krašto švietimo įstaigos susibūrė į renginį „Graži gimtinė mūsų“
Edita STANIULIONIENĖ
Vilniaus r. Maišiagalos vaikų lopšelis-darželis
 
Vasario 12 d. Vilniaus r. Maišiagalos krašto švietimo įstaigos, norėdamos paminėti artėjančią Lietuvos valstybės atkūrimo dieną – Vasario 16-ąją,  susibūrė į renginį „Graži gimtinė mūsų“. Šventėje svečiavosi ir delegacija iš Lenkijos Bialobžego miesto.
Vienas iš renginio tikslų buvo pristatyti dainą, žaidimą ar eiles – juk muzika ne tik turtina dvasinį pasaulį, bet ir sužadina norą pažinti krašto istoriją, tautos papročius, tradicijas, padeda ugdyti patriotinius jausmus. Tuo galėjome įsitikinti stebėdami darželių bei mokyklų pasirodymus. Taip pat renginio metu kiekviena ugdymo įstaiga pristatė meninius darbelius parodai „Tautinis drabužis vaikų akimis“.
Antroje renginio dalyje visi ugdytiniai buvo pakviesti į menų dirbtuvėles, kur vaikai savo rankomis galėjo sukurti lėlę ir aprengti ją tautiniais drabužiais.
Renginyje dalyvavo Avižienių vaikų lopšelis-darželis, Anavilio, Riešės, Buivydiškių vaikų darželiai, Riešės šv. Faustinos Kovalskos pagrindinės mokyklos, Maišiagalos kun. Juzefo Obrembskio gimnazijos bei Sudervės Mariano Zdziechovskio pagrindinės mokyklos priešmokyklinio ugdymo grupės ir Maišiagalos vaikų lopšelio-darželio ugdytiniai.
 
 
Vaikų piešiniuose – sveikinimai Lietuvai
Monika BIELIAUSKAITĖ
Mažeikių lopšelis-darželis „Žilvitis“
 
Vasario 16-oji – Lietuvos valstybės atkūrimo diena. Ši diena visada jungs praeitį, dabartį ir ateitį. Meilę ir pagarbą savo tėvynei Mažeikių lopšelio-darželio „Žilvitis“ 10 grupės ugdytiniai išreiškė įspūdinguose piešiniuose. Vaikai su meile kūrė, lankstė, klijavo, piešė savo namus, Baltijos jūrą, žaliuojančiose pievose skraidančius drugelius ir tai kas brangiausia Lietuvoje. Viso darželio vaikai spontaniška, vaikiška ir be galo nuoširdžia menine išraiška perteikė savo mintis, jausmus ir sveikinimus savo gimtajam kraštui. Šis sveikinimas – įrodymas, kad vaikai myli Lietuvą, džiaugiasi joje gyvendami ir ši diena, vasario 16-oji, jiems įsimintina.
 
 
Literatūrinė muzikinė popietė „Dainuoju Lietuvą“ Šiauliuose
Dainora RADIENĖ
VšĮ „Smalsieji pabiručiai
 
Vasario 16-oji – ypatinga šventė kiekvienam lietuviui, neišskiriant ir pradinukų. VšĮ „Smalsieji pabiručiai“ mokiniai vasario 9 d. rinkosi į papuoštą aktų salę, kur vyko Šiaulių miesto pradinių klasių mokinių literatūrinė muzikinė popietė „Dainuoju Lietuvą“.
Renginyje skambėjo nuoširdūs vaikų žodžiai, dainos, literatūrinės kompozicijos apie Tėvynę, gimtinę, Lietuvos valstybės simbolius, skambią kalbą, šalies istoriją. Dalyviai grožėjosi mokinių nupieštais Lietuvos gamtos peizažais, klausėsi styginių instrumentų atliekamų melodijų.
Popietėje dalyvavo mokiniai iš Šiaulių miesto Salduvės, Gegužių, Romuvos, Dainų, Medelyno, Gytarių progimnazijų.
 
 
Vasario 16-oji – kartu su draugais iš Jungtinės Karalystės
Giedrė JAŠINAUSKIENĖ
Kauno r. Giraitės vaikų darželis
 
Kauno r. Giraitės vaikų darželio bendruomenė, vaikai ir pedagogai, nusprendė švęsti Vasario 16-ąją išradingai ir surengė šventinį rytmetį „Lietuva vaikų širdim ir rankomis tapyta“. Pirmą kartą drauge švęsti vasario 16-ąją buvo pakviesti naujieji Giraitės darželio draugai – Jungtinės Karalystės Korbio lituanistinės mokyklos „Vaivorykštė“ vaikai ir pedagogai. Skaityti plačiau
 
 
Telšių lopšelyje-darželyje „Mastis“ vyko renginys „Aš myliu Lietuvą“
Vilija KERGIENĖ
Telšių lopšelis-darželis „Mastis“
 
Telšių lopšelyje-darželyje „Mastis“ vyko renginys „Aš myliu Lietuvą“, skirtas Lietuvos valstybės atkūrimo dienai paminėti. Nešini trispalvėmis vėliavėlėmis ir gėlių žiedais linksmai nusiteikę vaikai rinkosi į darželio salę. Renginį pradėjome giedodami Lietuvos himną. „Lietuva – tai mano tėveliai, mano nameliai, mano draugas,“ – šiais žodžiais mažiausieji dalyviai kalbėjo apie tai, kaip jie supranta, kas tai yra Lietuva. Vyresnieji vaikai jau pažįsta raides ir sudėjo žodį „Lietuva“. Mojuodami trispalvėmis vaikai deklamavo eiles, dainavo dainas apie gimtą šalį, šoko lietuvių liaudies šokius, ėjo ratelius. Visus maloniai nuteikė auklėtojų ansamblio atliekama daina „Kur gintarais nusėtas marių krantas“ bei visų bendruomenės narių daina „Tu Lietuva, tu mana“. Šventinį renginį baigėme atliekamu žemaitiškai  darželio himnu. Tikimės, kad Lietuvos gimtadienio šventė kiekvieno mūsų širdyje uždegė patriotizmo ugnelę, juk ne veltui savo darželio himne akcentuojame, kad „esam vakā truopniū žemaitiū“.
 
 
Interaktyvus Vasario 16-osios minėjimas
Inga SORAKIENĖ
Šakių r. vaikų lopšelis-darželis „Klevelis“
 
Šakių rajono vaikų lopšelis-darželis „Klevelis“ šiais metais vasario 16-ąją paminėjo netradiciškai. Ugdytiniai ir pedagogai prisijungė prie tęstinio interaktyvaus pilietiškumą ugdančio projekto „Kaip surasti Lietuvą 2017?“, kurio veiklos buvo integruotos į kasdienį ugdomąjį procesą.
Šio projekto metu mažieji darželinukai paminėjo sausio 13-ąją statydami trispalves pilis iš lego kaladėlių, piešdami neužmirštuoles lauke ant sniego ir gerdami karštą arbatą. Tokiu būdu prisimindami šios datos reikšmę, vaikai patyrė įvairių teigiamų emocijų.
Ugdant pilietiškumą vaikams buvo suteikta galimybė geriau pažinti savo miestą ir kraštą bei jo istoriją. Dauguma darželinukų ėjo į išvykas ir ekskursijas, aplankė įžymias miesto vietas bei paminklus, tokius kaip V. Kudirkos biustas. Vaikams buvo įdomus sužinoti, kad mūsų tautos himno kūrėjas kilęs iš mūsų krašto ir būtent gyvendamas čia ir parašė himną.
Susipažinę su Lietuvos valstybės simboliais, savo krašto įžymybėmis, vaikai skanavo įvairius zanavykų valgius, sužinojo, kaip ir kokius žmonės anksčiau ruošdavo valgius, iš kokių indų valgė, ir kokius stalo įrankius naudojo. Vaikams buvo įdomu palyginti, kokius įrankius žmonės naudojo prieš 100 metų.
Artėjant vasario 16-ajai, grupėse vaikai kūrė įvairius darbelius, piešė piešinius skirtus Lietuvai, puošė patalpas. Tėvai irgi įsitraukė į šį projektą: vieni vedė veiklas apie V. Kudirką ir Šakių kraštą, kiti dalijosi zanavykiškų patiekalų receptais, kuriuos gamina namuose.
Visas veiklas apjungė interaktyvi viktorina apie Lietuvą ir Šakių kraštą, skirta vasario 16-ajai paminėti. Viktorinoje dalyvavo ir Kauno lopšelio-darželio „Žvangutis“ ugdytiniai, o bendravo vaikai pasitelkę Skype programą. Viktorinos metu vaikai giedojo Lietuvos himną, pristatė vieni kitiems savo kraštą, dainavo su Lietuva susijusias dainas. Viktorinos metu vaikai ne tik ugdėsi savo pilietiškumą, bet taip pat ir gebėjimą dirbti komandose, nes gavus klausimą reikėjo tarpusavyje pasitarti ir atsakyti. Be to, tiek vaikams, tiek pedagogams, interaktyvi viktorina buvo nauja patirtis ir išbandymas, kuris suteikė labai daug gerų emocijų.