Emokykla.lt
Populiarios temos:
Edukacija Projektai Kompleksinė pagalba Specialieji poreikiai Skaitymas Vaiko kalba Vaiko raida Vaiko sveikata Vaiko ugdymas  
Dalijamės patirtimi Projekto „Gamtos draugai“ metu skatinome rūpintis gamtos vertybėmis

Projekto „Gamtos draugai“ metu skatinome rūpintis gamtos vertybėmis

2018-12-06
Susijusios temos: Projektai
Projekto „Gamtos draugai“ metu skatinome rūpintis gamtos vertybėmis
Donata GURČINIENĖ
Šiaulių logopedinis lopšelis-darželis
Šiaulių logopedinio lopšelio-darželio bendruomenėje šiais metais įgyvendinome projektą „Gamtos draugai“, kurio metu didžiausią dėmesį skyrėme gamtos grožio puoselėjimui ir atskleidimui, antrinių žaliavų rūšiavimui.
Išvykų, įvairių renginių metu ugdėme aplinkosauginį mąstymą, skatinome rūpintis gamtos vertybėmis, ugdėme vaikų ekologines nuostatas. Keliavome į Kurtuvėnus, Alpakų ūkį, Šiaulių jaunųjų gamtininkų centrą, Stasio Gliaudžio gamtos muziejų, lankėmės Telšių rajono Degaičių parke, kuris yra pripažintas valstybinės reikšmės parku.
 
Degaičių parke mus pasitiko mokytojas Bronislovas Šiaudkulis ir seniūnas Antanas Kontrimas. Seniūnas papasakojo vaikams apie dviratį, kuris yra įrašytas į Gineso rekordo knygą. Vaikai galėjo pasėdėti, o pedagogai pavažiuoti įspūdingu gaminiu. Parke auga apie 300 rūšių ir porūšių medžių ir krūmų. Tai bene daugiausiai medžių rūšių turintis parkas Lietuvoje. Jame turėjome galimybę pamatyti tulpmedį, kuris pražysta pavasarį žiedais panašiais į tulpės žiedus.
 
Degaičiuose ne tik grožėjomės gamta, apsilankėme bendruomenės namuose, bet ir sporto salėje. Mokytojas Bronislovas papasakojo, kokiomis sporto šakomis užsiima gyvenvietės vaikai, su mūsų ugdytiniais žaidė žaidimus, įteikė jiems apdovanojimus.
 
Kovo mėnesį vaikai kartu su tėveliais gamino inkilus ir dalyvavo inkilų parodoje-konkurse bei iškėlimo šventėje, kurią organizavo Šiaulių jaunųjų gamtininkų centras.
 
Bendradarbiaudami su Šiaulių lopšeliais-darželiais „Gintarėlis“ ir „Voveraitė“ organizavome viktoriną-pramogą „Gamtos draugai“. Jos metu vaikai prisiminė ir aptarėm kur, kokiomis sąlygomis auga augalai. Vėliau veikla tęsėsi lauke – sodinome pušeles darželio teritorijoje.
 
Norėdami atkreipti dėmesį į oro taršą, organizavome „Dieną be automobilio“ ir skatinome bendruomenės narius judėti pėsčiomis arba dviračiais.
 
Vasaros metu skatinome ugdytinių kūrybinę ir emocinę raišką, mokėmės rūšiuoti atliekas. Taip pat organizavome parodą „Mano augintinis“, kurios metu vaikai demonstravo savo augintinius, pasakojo apie juos.
 
Logopedinio lopšelio-darželio bendruomenė sukūrė knygelę „Medžių istorijos“ ir parengė lankstinuką „Rūšiuoju“, kuriuos padovanojo Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos vaikų literatūros skyriui, kurio vedėja R. Matulevičiūtė vaikams pasakojo, kad knygelės gaminamos iš medžių, todėl labai svarbu mylėti gamtą, ją saugoti.
 
Darželyje įrengėme „Poilsio zoną“, kurioje vaikai gali atsisėsti ir paklausyti čiulbančių paukščių, pasigrožėti sutvarkyta aplinka, pabūti su gamta ir vienas su kitu.
 
Projekto „Gamtos draugai“ apibendrinimui sukurtas ir nufilmuotas interviu „Švari Lietuva“. Pastebėjome, kad pažintis su gamta vaikams teikia džiaugsmą, tad stengiamės, kad ugdytiniai kiekvieną dieną atrastų ką nors naujo.