Emokykla.lt
Populiarios temos:
Edukacija Projektai Kompleksinė pagalba Specialieji poreikiai Skaitymas Vaiko kalba Vaiko raida Vaiko sveikata Vaiko ugdymas  
Patyriminio ugdymo turinio diegimas

Patyriminio ugdymo turinio diegimas

2020-11-26
Susijusios temos: Projektai Vaiko ugdymas
Patyriminio ugdymo turinio diegimas
Vitalija Butrimienė
Marijampolės „Žiburėlio“ mokyklos-daugiafunkcio centro ikimokyklinio ugdymo mokytoja
Labai džiaugiamės pasirinktu stebėjimo objektu, nes galėjome natūraliai stebėti drugelio vystymosi ir gyvenimo ciklą bei patirti džiugių akimirkų. 
Marijampolės „Žiburėlio“ mokyklos-daugiafunkcio centro ikimokyklinės ir priešmokyklinės grupės dalyvauja Europos Sąjungos projekte „Patyriminio ugdymo turinio diegimas Marijampolės regiono ikimokyklinėse ir priešmokyklinėse ugdymo įstaigose“. Projekto tikslas – sukurti vaikų ugdymui saugią, stimuliuojančią aplinką, kuri būtų orientuota į vaikų poreikius, teiktų teigiamų emocijų, lavintų dėmesį, vaizduotę, atmintį, o taip pat skatintų vaikus stebėti ir tyrinėti.
 
Įgyvendinant projektą, įvairių užduočių metu, projekto dalyviai skatinami smalsauti, aktyviai tyrinėti aplinką, o tai ugdo kūrybiškumą, kompetencijas, suteikia naujų žinių ir motyvuoja tolimesnį mokymąsi. Vaikams kuriama teigiama emocinė atmosfera, lavinanti psichinius procesus – dėmesingumą, vaizduotę, atmintį, smulkiąją motoriką.
Projekto įgyvendinimas vyksta keliais etapais, kurie apima ugdymo programos atnaujinimą, jos testavimą ir įdiegimą, įvairių laboratorijų ir studijų sukūrimą, darbuotojų kvalifikacijos tobulinimą.
 
Pavasarį ir vasarą „Žiburėlio“ ikimokyklinių ir priešmokyklinių ugdymo grupių vaikai aktyviai stebėjo ir tyrinėjo vabzdžių gyvenimą lauke. Vaikai noriai stebėjo drugelius, bites, kamanes, skruzdėles, boružėles ir vikšrus. Projekto dalyviai tyrinėjo jų išvaizdą, domėjosi maitinimosi ir gyvenimo ypatumais. Kad vaikams būtų lengviau tęsti tyrinėjimus, įsigijome vabalų namelius. Juose apsigyveno vabzdžiai, kuriems patinka slėptis medžio ar molio gabalėliuose, tai: skruzdėlės, įvairūs vikšrai, uodai.
Norėdami apie vabzdžių gyvenimą sužinoti daugiau, informacijos ieškojome pasitelkę sąveikiąsias grindis. Šios technologijos dėka, galime sužinoti daug įdomaus apie vabzdžių rūšis, jų gyvenimo būdą, naudą žmogui ir gamtai. Sužinoti faktai skatina diskutuoti, mąstyti ir pajausti atradimo džiaugsmus.
 
Daugiau skaitykite svietimonaujienos.lt.