Emokykla.lt
Populiarios temos:
Edukacija Projektai Kompleksinė pagalba Specialieji poreikiai Skaitymas Vaiko kalba Vaiko raida Vaiko sveikata Vaiko ugdymas  
Dalijamės patirtimi „Obuolį valgai – sveikas augi“

„Obuolį valgai – sveikas augi“

2020-01-03
Susijusios temos: Vaiko sveikata
„Obuolį valgai – sveikas augi“
Inga Kabakaitė
Ikimokyklinio ugdymo mokytoja
Akcija „Obuolį valgai – sveikas augi“ sulaukė didelio švietimo įstaigų susidomėjimo. Tai rodo, jog sveikos mitybos ir sveikos gyvensenos ugdymas ikimokykliniame ir priešmokykliniame amžiuje yra aktualus ir reikalingas, o įvairios organizuojamos akcijos, projektai dar labiau primena ir paskatina tikslingai to ugdymo siekti.
Kiekvienais metais spalio 21 d. minima Pasaulinė obuolio diena, kuri skirta atkreipti visuomenės dėmesį į sveikos mitybos puoselėjimą. Mitybos įgūdžiai formuojasi vaikystėje. Sveikos mitybos įgūdžių formavimas turėtų būti vienas iš ikimokyklinį ir priešmokyklinį ugdymą vykdančių mokyklų ugdomosios veiklos uždavinių. Ikimokyklinis amžius vaikams labai svarbus, nes būtent tuo metu jie atranda naujus maisto produktus, naujus skonius, formuojasi jų maitinimosi įpročiai, kurie dažnai išlieka visą gyvenimą. Siekiant, kad vaikai įgytų sveikus maitinimosi įpročius ikimokyklinėje įstaigoje, ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo pedagogai turi skirti tam ypatingą dėmesį.
 
2019 m. spalio 21 d. kvietėme visas šalies ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigas bei jų bendruomenes prisidėti prie Jonavos lopšelio-darželio „Žilvitis“ organizuojamos respublikinės akcijos „Obuolį valgai – sveikas augi“ ir taip paminėti Pasaulinę obuolio dieną.
 
Akcijos metu kvietėme organizuoti visuotinį obuolių valgymą ir taip siekti rekordo.
Obuolio valgymo rekordo buvo siekiama įvairiuose Lietuvos miestuose ir miesteliuose, dalyvio paraiškas atsiuntė net iš 25 skirtingų vietovių, prie mūsų skelbiamos akcijos prisijungė net 66 švietimo įstaigos. Užfiksuota, jog akcijos metu suvalgyta net 1555 kg obuolių, kuriuos valgė 4500 vaikų. Taip pat akcijoje dalyvavo 600 pedagogų ir net 610 ugdytinių tėvų.
Suvedus visus akcijos dalyvių duomenis matome, jog akcija „Obuolį valgai – sveikas augi“ sulaukė didelio švietimo įstaigų susidomėjimo. Tai rodo, jog sveikos mitybos ir sveikos gyvensenos ugdymas ikimokykliniame ir priešmokykliniame amžiuje yra aktualus ir reikalingas, o įvairios organizuojamos akcijos, projektai dar labiau primena ir paskatina tikslingai to ugdymo siekti.
 
Dėkojame visiems dalyviams ir linkime sėkmės ir toliau siekiant vaikų sveikos mitybos įgūdžių formavimo(si).
 
Dalinamės filmuku, kuriame užfiksuotos akcijos „Obuolį valgai – sveikas augi“ dalyvių akimirkos.