Emokykla.lt

Mokome ir mokomės su „eTwinning“

2017-09-06
Susijusios temos: Tarptautiniai projektai
Mokome ir mokomės su „eTwinning“
Danguolė TUMĖNIENĖ ir Rasa SIMONAVIČIENĖ
Justino Marcinkevičiaus žodžiai „atrandam, norim, trokštam, siekiam savo laiką ir save pralenkti, einame ne milimetrais – sieksniais, tartum karštą plieną lankstom lemtį...“ labai tinka apibūdinti veiklą eTwinning programoje.
Programa eTwinning pradėta įgyvendinti 2005 m. Šiuo metu eTwinning programoje dalyvauja apie 5000 Lietuvos mokytojų ir kitų švietimo darbuotojų. Rugpjūčio 23–25 d. per 100 pedagogų iš įvairių Lietuvos regionų buvo pakviesti į eTwinning nacionalinius apdovanojimus ir mokymus  „Inkliuzinis ugdymas – mokykla visiems“ Vilniuje. Renginio tikslai – skatinti patyrusius eTwinning projektų vykdytojus dalytis savo patirtimi, kurti projektus inkliuzijos tema bei apdovanoti Nacionaliniais kokybės ženkleliais įvertintus mokytojus, vykdžiusius „eTwinning“ projektus 2016–2017 mokslo metais. eTwinning Kokybės ženkleliai suteikiami mokytojams, kurių projektai pasiekė tam tikrą nacionalinį standartą. Džiaugiasi kokybės ženkleliais ir mokiniai. Jiems tai – paskatinimas už pastangas.
 
Jau ne pirmus metus ant eTwinning apdovanojimų pakylos stoja aktyvūs Kėdainių rajono pedagogai. Kokybės ženkleliais įvertinta mokytojos Vydos Marijos Ramanauskienės iš Surviliškio Vinco Svirskio pagrindinės mokyklos ir „Ryto“ progimazijos mokytojos Rasos Rugelienės veikla.  Na, o mokytojos Sniežanos Slavinskienės iš Josvainių gimnazijos eTwinning projektinė veikla įvertinta ne tik kokybės ženkleliais, bet ir Josvainių gimnazija pelnė apdovanojimą kaip „Geriausia Lietuvos eTwinning mokykla 2017“.
 
Didelę patirtį projektinėje veikloje turinčios mokytojos, Lietuvos sporto universiteto Kėdainių „Aušros“ progimnazijos pradinio ugdymo mokytoja Danguolė Tumėnienė ir Kėdainių specialiosios mokyklos mokytoja Ingrida Jurevičienė dalijosi patirtimi apie inkliuzinį ugdymą eTwinning projektuose. Kokybės ženkleliais apdovanoti net šeši projektai, vykdyti Lietuvos sporto universiteto Kėdainių „Aušros“ progimnazijoje (pradinių klasių mokytoja Danguolė Tumėnienė). Penki vykdytų projektų ženkleliai atkeliavo į Kėdainių lopšelį-darželį „Pasaka“ (ikimokyklinio ugdymo pedagogė Rasa Simonavičienė), trys – į Specialiąją mokyklą (mokytoja Ingrida Jurevičienė)
 
Renginys suteikė daug gerų emocijų, naujų idėjų, kūrybinės motyvacijos naujiems projektams. Kūrybinių dirbtuvių metu žaidėme žaidimus ir mokėmės, kaip kitaip galima ugdyti pilietiškumą, sužinojome, kaip išradingai galima sukurti inkliuzinę erdvę klasėje, praktiškai išbandėme mobiliesiems įrenginiams skirtą edukacinę programą, gilinome žinias apie projekto planavimo veiklas bei kūrybinius metodus projektinėje veikloje.