Emokykla.lt
Populiarios temos:
Edukacija Projektai Kompleksinė pagalba Specialieji poreikiai Skaitymas Vaiko kalba Vaiko raida Vaiko sveikata Vaiko ugdymas  
Kalėdas pasitikome, spindėdami magiškomis švieselėmis

Kalėdas pasitikome, spindėdami magiškomis švieselėmis

2020-01-09
Susijusios temos: Projektai Šeima Kūrybingumas
Kalėdas pasitikome, spindėdami magiškomis švieselėmis
Rita Pilypaitienė
Vilniaus lopšelio-darželio „Vaidilutė“ vyresnioji mokytoja
Spindinčiame Kalėdų miestelyje, buvo galima pasivaikščioti ir net žvilgtelėti pro langelį, už kurio sėdėjo nykštukas arba buvo sudėtos dovanėlės.
Šiemet Vilniaus lopšelio-darželio „Vaidilutė“ bendruomenę lauko kiemelyje subūrė žaismingas „Kalėdų miestelis“. Visi bendruomenės nariai buvo pakviesti patirti paslaptingą Kalėdų šventės nuotaiką, pasigrožėti šviesos ir šešėlių žaismu. Kiekvienos grupės vaikai ir pedagogės miesteliui pagamino savo šventinį statinį, kurį papuošė šviečiančiomis kalėdinėmis girliandomis. LED švieselės jaukiai pleveno nameliuose, bokšte su laikrodžiu, senoviniame žibinte... Spindinčiame Kalėdų miestelyje, buvo galima pasivaikščioti ir net žvilgtelėti pro langelį, už kurio sėdėjo nykštukas arba buvo sudėtos dovanėlės. Kalėdinius statinius grupių pedagogės išradingai pagamino iš įvairių antrinių žaliavų – įvairaus dydžio kartoninių dėžių, putplasčio, popieriaus. Nors nebuvo sniego, baltas miestelis atrodė žiemiškai ir jaukiai.
 
Šalia Kalėdų miestelio vyko šventinė pramoga, kurią vedė dvi nuotaikingos nykštukės (meninio ugdymo pedagogė Diana ir mokytoja Živilė). Jos palinkėjo visiems smagių artėjančių švenčių ir kalėdiškos nuotaikos. Šventinės pramogos metu vaikai atliko šokį su šviečiančiomis lazdelėmis „Žvaigždelė“, dainavo, sveikino tėvelius ir su darželio direktore Aida Makutėniene pasakę burtažodį, įžiebė stebuklingą Kalėdų medelį.
Ne tik savo darželyje kūrėme šventines kalėdines instaliacijas, improvizavome su švieselėmis, bet ir pakvietėme tai daryti kitas Vilniaus ikimokyklinio ugdymo įstaigas, paskelbę projektą „Kalėdinių švieselių magija“.Projekte siekėme, kad Kalėdos būtų suvoktos ne tik kaip kasmetinė šventė, bet kaip ir paskata ugdyti ikimokyklinio amžiaus vaikų, pedagogų bei tėvų bendradarbiavimą, kūrybiškumą, išradingumą. Svarbiausias projekto reikalavimas buvo šiuolaikiškomis priemonėmis sukurti kalėdinius darbelius ir įdomiai juos apšviesti (lemputėmis, girliandomis, šviečiančiomis juostelėmis, LED žvakutėmis ir pan.). Į kvietimą dalyvauti projekte atsiliepė 12 Vilniaus lopšelių-darželių, atsiuntusių mums savo kūrybinių kompozicijų nuotraukas. Išradingumu, fantazija pasižymėjo lopšelių-darželių „Bangelė“, „Berželis“ bei kitų sukurtos kompozicijos.Visų jų nuotraukos buvo patalpintos „Vaidilutės“ darželio svetainės galerijoje „Kalėdinių švieselių magija“.
 
Norėtume padėkoti visiems dalyvavusiems projekte – įstaigų pedagogams, tėveliams ir vaikams.Visų dalyvių darbeliai buvo atlikti su meile, pasižymėjo šiluma, jaukumu ir skleidė gerąją Kalėdų dvasią!
Projektas baigėsi, o mes džiaugdamiesi, kad jis pavyko, linkime visiems sėkmingų Naujųjų Metų. Tegul žiba magiškos švieselės dar ilgai mūsų širdyse!