Emokykla.lt
Populiarios temos:
Edukacija Projektai Kompleksinė pagalba Specialieji poreikiai Skaitymas Vaiko kalba Vaiko raida Vaiko sveikata Vaiko ugdymas  
Dalijamės patirtimi Edukacinis užsiėmimas „Kur ir kaip gimsta dainelė?"

Edukacinis užsiėmimas „Kur ir kaip gimsta dainelė?"

2019-11-21
Susijusios temos: Edukacija
Edukacinis užsiėmimas „Kur ir kaip gimsta dainelė?"
Kristina Kalinauskienė
Ikimokyklinio ugdymo vyr. mokytoja
 Vaikai patys turėjo galimybę patirti, kiek daug kartų reikia kartoti vieną dainą, kad ji suskambėtų ir įrašas puikiai pavyktų.
Lapkričio 19 d. dalis Šiaulių lopšelio-darželio „Pasaka“ ugdytinių iškeliavo į muzikos įrašų studiją, esančią Šiaulių miesto centre. Vaikus pasitiko UAB „Eina garsas“ direktorius, muzikos prodiuseris Paulius.
 
Įrašų studijoje vaikai sužinojo, koks yra dainos kelias nuo jos užgimimo galvoje iki galutinio rezultato, kad kiti žmonės galėtų ją išgirsti ir jos klausytis. Vaikai patys turėjo galimybę patirti, kiek daug kartų reikia kartoti vieną dainą, kad ji suskambėtų ir įrašas puikiai pavyktų.
 
Pakeliui į studiją vaikų klausėme, kaip jie įsivaizduoja tą patalpą, kurioje gimsta daina. Atsakymai buvo įvairūs – vieni sakė, jog tai didžiulis, šviesus kambarys su daug žaislų, kiti – smalsiomis akimis žiūrėjo ir gūžčiojo pečiais, treti sakė, jog tai mažas ir tamsus kambarėlis ir jokių žaislų ten nėra, bet yra mikrofonų. Ir iš tiesų, ta įrašų studija, kurioje vaikai lankėsi buvo nedidukė, įsikūrusi palėpėje. Į ją pakilome suktais, mediniais laiptais ir ji visiškai nebuvo tamsi. Taip, žaislų mes ten neradome. Bet radome mikrofonų su daug laidų, laidelių, laideliukų. Mikrofonai stovėjo išrikiuoti puslankiu atskirame kambaryje su dideliu langu, už kurio sėdėjo, mygtukus spaudė ir ausines užsidėjęs dainuojančių vaikų balsų klausėsi muzikos prodiuseris Paulius. Jei jis išgirsdavo nešvarų garsą ar balsą, vaikai turėjo pradėti dainelę dainuoti iš pradžių.
Vaikai, išvydę mikrofonus, garsiakalbius, muzikos įrašinėjimo įrangą buvo apstulbę ir neslėpė susidomėjimo bei emocijų. Tačiau buvo ir tokių, kuriems jau yra tekę apsilankyti muzikos įrašų studijoje.
 
Šį kartą vaikai įrašė dainą, skirtą Šiaulių lopšelio-darželio „Pasaka“ 50-ojo gimtadienio proga. Dainą netrukus išgirs visa įstaigos bendruomenė.
Vaikus į įrašų studiją lydėjo muzikos mokytoja bei dainos autorė Laura Dudnikienė bei aš, ikimokyklinio ugdymo pedagogė Kristina Kalinauskienė.