Emokykla.lt
Populiarios temos:
Edukacija Projektai Kompleksinė pagalba Specialieji poreikiai Skaitymas Vaiko kalba Vaiko raida Vaiko sveikata Vaiko ugdymas  
Dalijamės patirtimi Edukaciniai užsiėmimai mažiesiems Kupiškyje

Edukaciniai užsiėmimai mažiesiems Kupiškyje

2018-12-17
Susijusios temos: Edukacija
Edukaciniai užsiėmimai mažiesiems Kupiškyje
Daiva MERGIŪNIENĖ
Kupiškio mokykla „Varpelis“
Kupiškio mokyklos „Varpelis“ pedagogai kartu su Kupiškio etnografijos muziejaus muziejininkais rengia edukacinius užsiėmimus vaikams. Vaikai lankosi muziejuje, kur netradicinėje aplinkoje susipažįsta su įvairiais eksponatais.
Edukacinės veiklos „Aš – kupiškėnas“ metu mažieji ugdytiniai susipažino su pagrindiniais Lietuvos valstybės, savo miesto ženklais ir simboliais, didžiavosi savo kraštu, miesteliu, kalba ir tarme. Veiklos pabaigoje kiekvienam vaikui buvo įteiktas vardinis „Jaunojo kupiškėno pažymėjimas“.
 
Edukacinės programos „Senasis kalendorius mažiesiems“ metu vaikai tyrinėjo metų laikų skirtumus, juos apibūdino, skaičiavo mėnesius, eiliškumo principu dėliojo metų mėnesius, išgirdo senuosius mėnesių pavadinimus. Kiekvienas ugdytinis savo gimimo mėnesio senuosius pavadinimus susivėrė į vėrinį ir juo pasipuošė.
 
Vėliau grupėse iš įvairių antrinių žaliavų ir panaudojant mėnesių senuosius pavadinimus vaikai kūrė „Pavasario“, „Vasaros“, „Rudens“ ar „Žiemos“ kompozicijas. Programos kulminacija – Kupiškio mokyklos „Varpelis“ ugdytinių kūrinių paroda Kupiškio etnografijos muziejaus edukacinėje erdvėje.
 
Edukacinio užsiėmimo „Mįslių ir eksponatų draugystė“ metu vaikai su eksponatų pavadinimais supažino pasitelkus mįsles. Kiekvienas senovinis daiktas turi savo pavadinimą ir paskirtį. Pastarąją paaiškino muziejininkas, o vaikai spėjo pavadinimus. Įdomu tai, kad įminus mįslę reikėjo eksponatą surasti muziejaus ekspozicijoje. Taip susidraugavo vaikai, mįslės ir eksponatai.
 
Į edukacines veiklas įsitraukė ir vaikų šeimos. Adomo Petrausko muziejuje, Uoginių amatų centre veiklos „Lauko akmenėlis, pirmas kūrinėlis“ metu įvairiomis meninėmis priemonėmis apipiešėme lauko akmenėlius, o Adomynės dvare vyko edukacinė popietė „Žaismadienis dvaro kieme“.
 
Programas kasmet tobuliname, ieškome naujų galimybių ir netradicinių aplinkų. Vaikai noriai laukia šių veiklų.