Emokykla.lt

Edukacinėje ekskursijoje – vaikų pažintis su Vilniaus šimtmečio žmonėmis

2018-03-16
Susijusios temos: Edukacija Ugdymo įstaigos
Edukacinėje ekskursijoje – vaikų pažintis su Vilniaus šimtmečio žmonėmis
Audronė VARENBERGIENĖ
Vilniaus lopšelis-darželis „Pipiras“
Kovo 8 d. Vilniaus lopšelio-darželio „Pipiras“ priešmokyklinukai, lydimi pedagogių, išsiruošė į VšĮ „Idėjų karalystė“ siūlomą edukacinę ekskursiją „Šimtmečio Vilniaus žmonės“, kurios metu susipažino su pastarojo šimtmečio Vilniaus istorija, svarbiausiais įvykiais bei kultūra, klausėsi istorijų apie Vilniuje gyvenusius žymius žmones, jų profesijas bei nuopelnus, žaidė įvairius žaidimus.
 
Ekskursijos informacija buvo kruopščiai atrinkta ir pritaikyta  šio amžiaus vaikų gebėjimams ir interesams. Edukacinio užsiėmimo metu vaikų smalsumas buvo skatinamas taikant patyriminės ir pozityvios ugdymo pedagogikos metodus.
 
Į ekskursiją po Vilniaus senamiestį darželinukai keliavo pėsčiomis, todėl turėjo galimybę pritaikyti savo gebėjimus, įgūdžius ir žinias, kaip saugiai ir kultūringai elgtis gatvėje ir kitose viešose vietose.
 
Ekskursija prasidėjo prie Lietuvos prezidentūros. Gidė vaikams pasakojo apie Lietuvos valstybės simbolius ir dailininką Antaną Žmuidzinavičių. Iš įvairiaspalvių juostų priešmokyklinukai dėliojo Lietuvos ir kaimyninių šalių valstybines vėliavas, sužinojo, kokia Lietuvos vėliava buvo seniau, o dabartinės Lietuvos vėliavos spalvas parinko dailininkas A. Žmuidzinavičius.
 
Prie Krašto apsaugos ministerijos pastato vaikai išsiaiškino, kas ir kodėl dirba šiame pastate, sužinojo apie partizaną Joną Vytautą Žemaitį – kad jis buvo generolas, apie jo nuopelnus Lietuvai, ką reiškė žvaigždė ant jo kepurės. Po to vaikai trumpam tapo „kareiviais“ ir. vadovaujami gidės. žaidė žaidimą „Jonas sako“, t.y. vykdė „Jono“ komandas „kairėn“, „dešinėn“, „pakelti ranką“ ir kt.
 
Prezidentūros kiemelyje vaikai galėjo pademonstruoti savo žinias apie Lietuvos prezidentę Dalią Grybauskaitę, o iš gidės sužinojo, kad Dalios Grybauskaitės profesija yra ekonomistė. Taip pat vaikai su gide išsiaiškino, kad Lietuvos himną sukūrė Vincas Kudirka, klausėsi muzikos kūrinių ištraukų, spėliojo, kurioje skamba Lietuvos himnas, žaidė žaidimą „Kas dešimtas“.
 
Po to vaikai klausėsi gidės istorijos apie vieno pirmųjų lietuviškų knygynų Vilniuje įkūrėją Mariją Šlapelienę, skiemenavo įvairius žodžius, sužinojo, kad knygyno iškaba buvo lietuvių kalba, o tuo metu tokių iškabų buvo tik keturios, išsiaiškino, kas yra iškaba, apžiūrėjo vietą, kur buvo įkurtas Marijos Šlapelienės knygynas.
 
Gaono skverelyje priešmokyklinukai klausėsi gidės pasakojimo apie Mikalojų Konstantiną Čiurlionį ir jo žmoną Sofiją, sužinojo, kad M. K. Čiurlionis buvo žymus kompozitorius ir dailininkas, klausėsi simfonijos „Jūra“ garso įrašo. Taip pat sužinojo, kad Sofija buvo mokytoja ir skautė, diskutavo, ką skautai mėgsta veikti, spėliojo, kokie garsai girdimi garso įrašuose, kartu su gide žaidė žaidimą „Atkartok draugų judesius“.
 
Paskutinė ekskursijos stotelė buvo Signatarų namai. Čia vaikai žaisdami žaidimą „Atspėk koks čia daiktas“ sužinojo apie Vasario 16-osios aktą, signatarą Joną Basanavičių – kad jis buvo gydytojas, daug keliavo, leido laikraštį „Aušra“. Taip pat vaikai išsiaiškino, kokie buvo ir kaip vadinosi Lietuvos pinigai iki euro.
 
Vaikams ekskursija labai patiko, nes buvo įdomi ir smagi. Ugdytiniai noriai dalyvavo žaidimuose, atliko gidės užduotis, dėmesingai klausėsi jos pasakojimų. Nors ekskursijoje vaikai gerokai pavargo, tačiau įspūdžiai ir geros emocijos keliaujant atgal į darželį liejosi per kraštus. Vaikai entuziastingai dalijosi pastebėjimais, aptarinėjo ką išgirdo, pamatė, sužinojo.
 
 
Daugiau VšĮ „Idėjų karalystė“ siūlomų edukacinių ekskursijų vaikams rasite www.idejukaralyste.lt/#vaikams.