Emokykla.lt
Populiarios temos:
Edukacija Projektai Kompleksinė pagalba Specialieji poreikiai Skaitymas Vaiko kalba Vaiko raida Vaiko sveikata Vaiko ugdymas  

Druskininkuose pedagogai dalijosi ikimokyklinukų ugdymo idėjomis

2018-04-25
Susijusios temos: Vaiko ugdymas
Druskininkuose pedagogai dalijosi ikimokyklinukų ugdymo idėjomis
Saulė ŠERĖNIENĖ
Kauno lopšelis-darželis „Želmenėlis“
Balandžio 20 d. Druskininkų jaunimo užimtumo centre vyko antroji edukacinių idėjų mugė „Kokybiškas ikimokyklinis ir priešmokyklinis ugdymas vaikui – raktas į jo sėkmę“, kurią surengė Druskininkų savivaldybės administracija, Lietuvos švietimo pagalbos asociacija, Kauno lopšelis-darželis „Želmenėlis“ ir Druskininkų švietimo centras. 
Renginio dalyviai, pasklidę po tris atskiras Jaunimo užimtumo centro erdves, klausėsi pranešimų konferencijoje, stebėjo atviras veiklas, kuriose dalyvavo ir vaikai, apžiūrinėjo metodinių priemonių ekspozicijas.
 
Pradėjusi dirbti į darželyje, sutikau daugybę kūrybingų ir talentingų žmonių. Išmokau kiekvieną namie nebenaudojamą indelį, dėžutę nešti į darbą ir paversti juos žaislais, ugdymo priemonėmis ir fantastiškais personažais, keliančiais džiaugsmą vaikams. Todėl ir kilo idėja sukurti edukacinių idėjų mugę.
 
Kartu su Druskininkų savivaldybės administracijos švietimo skyriaus vyriausiąja specialiste Diana Brown bei Kauno lopšelio-darželio „Želmenėlis“ direktore Lina Bagdanavičiene 2017 m. birželį surengėme eksperimentinį renginį – edukacinių idėjų mugę, siekdamos tradicinį pranešimų klausymąsi pakeisti dalijimusi patirtimi įvairiose erdvėse. Labai norėjosi, kad kiekvienas galėtų pasirinkti, kas jam įdomu. Norėjome padrąsinti, išlaisvinti pedagogą, įtikinant, kad jo darbas yra reikšmingas, o sukurtos priemonės – aktualios. Pirmoji mugė pavyko – 189 dalyviai iš visos Lietuvos noriai dalijosi savo mintimis, darbais, patirtimi ir priemonėmis.
 
Renginio aktualumą sustiprino pedagogų džiugesys, pamačius, kad jų gamintos priemonės patiko kolegoms. Tad 2018 m. balandžio 20 d. dar sykį sukvietėme ikimokyklinio ugdymo pedagogus į Druskininkus. Druskininkų jaunimo užimtumo centre susirinko per 150 pedagogų iš visos Lietuvos, beveik pusšimtis jų dalijosi savo patirtimi, projektine veikla, priemonėmis. Kartu su 6 atviromis veiklomis, kurias pedagogai pravedė su Druskininkų darželinukais, išklausyta 15 pranešimų, kuriuose didžiausias dėmesys skirtas specialiųjų ugdymosi poreikių turintiems vaikams ir bendradarbiavimui su tėvais.
 
Akivaizdu, kad atrasti ryšį su specialiųjų ugdymosi poreikių turinčiais vaikais, įgalinti juos tinkamai ugdytis, šiuolaikiniam pedagogui yra bene didžiausias iššūkis. Mes mokomės kartu su vaikais. Puiku, kad turime galimybę pasidalyti sėkme kartu, įkvėpdami vieni kitus.
 
Plačiau apie mugę vaizdo reportaže: Druskininkuose – antroji edukacinių idėjų mugė