Emokykla.lt

Švedų darželis – be skubos, streso ir be vadovo, vedančio vaikus teisingu keliu

Eglė Norkutė, Lietuvos edukologijos universiteto ikimokyklinio ir pradinio ugdymo pedagogikos IV kurso studentė, vasaros savanoriavo Utsiktens vilos darželyje, Vesteroso mieste, Švedijoje. Skelbiame jos įspūdžius.
auklėtoja
14.10.2014 @ 17:22
Siūlau šalinti
Panašiai ir mums su kolege nutiko.Musų grupės vaikučiai visi turi neperšlampamus ,šiltus kombinezonus,kad žiemą galėtume braidyti po sniegą.Tad,ir braidome. ir voliojamės ir nuo sniego kalnelio ridenamės,sniegą kasame..Rudenį su guminiais braidome po balas...Vasarą taškomės dubenyse su vandeniu.O kolegės ir aplinkinių gyvenamųjų namų gyventojai pašiurpę,kas čia tokios dirba.Tėveliai lb.patenkinti mumis,nes mes bet kokiu oru esame lauke,vaikai laimingi ir beveik nesergame.Toli mumsLietuvoje iki LAIMINGO VAIKO DARŽELIO.Esam susikausčiusios,įbaugintos visų,o kartais ir aptingusios.
zebra
14.10.2014 @ 00:45
Siūlau šalinti
Dirbdama vienam Šiaulių darželyje vasarą vaikams leidau basomis lakstyti po kiemą, smėlį. Kai ateidavo metas pietauti, į grupę visi bėgome basomis. Tame darželyje dirbau tik vasarą, nes dėl vaikų skaičiaus sumažėjimo, darželiai buvo sujungti. Įstaigos darbuotojos pakraupusios žiūrėjo pro langus į mane ir vaikus, o vėliau pasklido ir iki mano įstaigos gandai, kaip savotiškai ta auklėtoja su vaikais dirba.
auklėtoja
13.10.2014 @ 13:58
Siūlau šalinti
Pamatei,mergyte,pasidžiaugei ir tuo viskas baigta:)Sveika parvykus į Lietuvą,kur niekas nesikeičia 50metų,o gal dar net blogiau.Mūsų LT ikimokyklinio ugdymo sistema-vaikų žalojimo mašina ir niekas net nebando kažką keisti.Tėvai džiaugiasi įgrūdę vaiką į 25 mažylių grupę,auklėtojos bijo prarasti darbą ,tad bijo kalbėti apie problemas,tad..........visiems lyg ir gerai:((
Laimutė
07.10.2014 @ 07:47
Siūlau šalinti
ĮDOMU IR PUIKU,TAČIAU PAS MUS TO NEPRITAIKYSI, NES PER DAUG DRAUDŽIAMŲ ĮSTATYMŲ...
Linkiu sėkmės tam,kas tai įgyvendins Lietuvoj.
M.
06.10.2014 @ 18:46
Siūlau šalinti
Labai patiko pasakojimas. Nors pati dabar esu Švedijoje, tikiuosi, kad si smalsi ir gabi mergina, mokanti pastebeti tai, kas svarbu, dirbs Lietuvoje, nes Lietuvoje taip to truksta. Dar tikiuosi, kad jos nesulauzys musu "sistema".Bet kokiu atveju - sekmes!