Emokykla.lt

Seminaras „Kaip atpažinti kūrybingumą ir jį paskatinti?“

Renginio data: 2016 03 21 10:00 - 2016 03 21 14:30 Vilniaus „Varpo“ suaugusiųjų gimnazija, V. Šopeno g. 8, Vilniaus m. sav., Vilniaus apskr.
Seminaras „Kaip atpažinti kūrybingumą ir jį paskatinti?“
VšĮ „Šiuolaikinių didaktikų centras“ kviečia ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo specialistus į seminarą „Kaip atpažinti kūrybingumą ir jį paskatinti?“.
 
Seminaro metu siekiama išsiaiškinti kūrybingos asmenybės bruožus, padėti identifikuoti kūrybingumo apraiškas įvairiose ugdytinių gyvenimo veiklos sferose ir susidaryti konkretų kūrybingumo ugdymo planą pasirinktoje veikloje.
 
„Šiuolaikinių didaktikų centro“ 2011–2012 m. atlikti kūrybingumo tyrimai atskleidė, kad mokytojai stokoja kūrybingumo ugdymo kompetencijos, nes ji įgyjama nesistemingai, savarankiškų studijų ir praktinės patirties metu. Kūrybingumo ugdymo pamatinė kompetencijos dalis – gebėjimas identifikuoti, pastebėti kūrybingumo bruožus kiekviename mokinyje ir kuo įvairiausiose veiklose. Tyrimai atskleidė, kad mokytojai stokoja žinių ir įgūdžių „paprastoms“, ne muzikos, dailės ar kitų meninių veiklų, kūrybingumo apraiškoms atpažinti.
 
Seminaro temos: 
1. Kūrybingumo ir kūrybinio mąstymo sampratų įvairovė – kaip nepasiklysti ir atsirinkti? 
2. Kūrybingumo raiškos požymiai – ar atpažįstame juos vaikuose? 
3. Kūrybingumo identifikavimo kriterijai – kaip juos taikyti praktikoje? 
4. Kaip ugdyti tam tikrus kūrybingumo bruožus? 

Laikas – 2016 m. kovo 21 d. 10.00–14.30 (6 akad. val.) 
Vieta – Vilniaus „Varpo“ suaugusiųjų gimnazija, V. Šopeno g. 8.
Lektorė – Daiva Penkauskienė.
Kaina –20 €.
Seminaro dalyviams išduodami kvalifikacijos tobulinimo pažymėjimai.
Platesnė informacija ir registracija (iki 2016 m. kovo 17 d.): http://www.sdcentras.lt/sem/sem_Kaip_atpazinti_kurybiskuma.htm
Šaltiniai: